Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen rágcsálót ajánlnátok?

Milyen rágcsálót ajánlnátok?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén szinte mióta az eszemet tudom mindig volt valami állatom. Imádtam a rágcsálókat, volt patkányom, egerem, hörcsögöm, tengerimalacom..szóval imádtam őket! Már egy ideje nincs állatom, furán hangzik de iszonyú egyedül érzem magam, fura hogy nincs a szobámban egy állat se akivel foglalkozni tudnék. De nem tudom milyen állatot szeretnék..Régebben volt japántáncoló egerem, arra gondoltam megint ilyet szeretnék...de akkor még 12-13 lehettem és nem tudok már olyan sok mindent róluk.

Azért megkérdezem, szerintetek milyen rágcsálót tudnék venni ami nem drágább az ilyen egereknél, hörcsögöknél, de többet tudnék tartani, max 4-et? Eddig mindig egy vagy kettő volt, de jó lenne egy kis "családot" is összehozni :) Viszont szaporítani nem szeretném őket, viszont úgy olvastam hogy pl a japántáncoló egereknél különböző neműeket érdemes együtt tartani mert azonos neműek összebalhéznak. De ha fiú-lányt veszek akkor meg párosodni fognak nagy valószínűséggel.

Milyen kisállatot ajánlnátok még? :)

Köszi


2011. jan. 9. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
degu! tuti beleszeretsz!
2011. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vegyél tengeri cocákat, abból lehet tartani többet is :). Vagy törpe nyuszikat, esetleg csincsilla, bár ők drágák. De nézz körül menhelyekben, ott is vannak rágcsálók, akik szerető otthonra várnak.


Nekem tengerimalackáim voltak menhelyről. És oda nem kell teljes árat fizetni értük, csak valami ki adományt kell adni, 1-2000 forint, és örömöt szerzel pár szőrmóknak :)

2011. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a patik bejöttek, akkor nyugodtan tarthatsz belőlük csapatot, ugyanolyan neműeket is lehet tartani minden további nélkül, de persze 3-4 patkánynak azért már nagyobb hely kell.

Sima egérkét is tarthatsz, nekik kisebb hely is elég, a nőstények jól kijönnek egymással, a hímek úgy tudom, problémásabbak, de ha pici koruk óta együtt vannak, akkor talán velük sincs gond.

Vagy esetleg csíkos fűegér, de belőlük is érdemes testvéreket venni, mert felnőtt korban nehezebb őket összeszoktatni.

Hörcsögből csak roborovszkit lehet csapatban tartani, nőstényket tuti, a hímekben nem vagyok biztos.

2011. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

Nem tudom, hallottál-e róla, hogy a japán táncolóegereknek rossz az egyensúlyérzékük, tulajdonképpen beteg állatok, amiket kutatási célból hoztak létre. Ha tényleg állatbarát vagy, akkor ne tartsd ezt a fajtát. A sima házi egerek is ugyanannyira szerethetőek, és sokkal szebb színváltozataik vannak. A szatén pl. nekem nagy kedvencem.


Ha igazi, interaktív, simogatható háziállatot szeretnél, akkor a patkány és a tengerimalac a jó választás, de ezekkel többet is kell foglalkozni. Illetve a törpenyúl, csak az nem rágcsáló.


Ha valami egyszerűen tartható, de különleges állatot szeretnél, akkor a lemmingpocok és az afrikai törpeegér a te állatod.

2011. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem, ha állatbarát vagyok ne tartsak táncoló egeret? Ezt kifejtenéd?

Persze tudom hogy kísérletezni szoktak velük, és sokszor látok kis fehér egérkéket kb 50ft-ért is mert azokat hívják "napi egérnek" hogy kajának adják hüllőknek..de én úgy vagyok vele, hogy teljes mértékben állatbarátnak tartom magam, mert nálam ami állat az állat is. És ha lehet tartani otthon akkor is. Azért mert kísérleteznek velük ugyanúgy állatok, és nagy örömmel tartom őket, mert jólesik "segíteni" néhányan, még ha minden kisállaton nem is tudok. Ennyit meg tudok tenni azt hiszem és ha van rá módom meg is teszem.

Ne értsd félre, nem támadni akarlak ezzel, csak gondoltam leírom hogy állok hozzá ezekhez :)


A lemmingpocok valami hihetetlenül aranyos - így utána nézve képeknek - , kisállat kereskedésben mennyiért lehet beszerezni? És mennyi az esélye hogy nálunk van (Kispest, Europark)? Mert ilyet még nem igen láttam vagy csak elkerülte a figyelmem. :)

De egyébként neten most nézegettem meg kutatgattam még, és valahogy nagyon a patikhoz húz a szívem. De majd ha elmegyek akkor megnézegetem milyen cukiságok vannak és meglátjuk.

Köszi az eddigi válaszokat:)

2011. jan. 9. 20:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Én javaslom a japán táncolókat megint, nekem is már vagy 14 éve szinte folyamatosan van a lakásomban legalább egy pár belőlük. :) Itt egy kis leírás róluk: [link]

Ha csak nőstényeket tartasz, azzal nem lesz gond, csak a hímek veszekszenek folyton.

De tarthatsz patkányt is csapatostól, egyneműeket, ott bármelyik nemet választhatod, nem lesz gond belőle.

Vagy sima egereket... Csak náluk figyelni kell arra, hogy ne tudjanak kiszökni este... :)

Én ilyen állatokat tartok, és mindegyiket csak ajánlani tudom... :)

2011. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

[link]

Náluk van lemmingpocok, csak a másik nevét,a sztyeppi lemminget írják ki.


A táncoló egérrel az a gond, hogy gyakorlatilag egy fogyatékos házi egér. Szegények nem örömükben táncolnak, hanem nem tudják merre van az egyenes. A belső fülükben az egyensúly érzékelésért felejtős receptorok nagy része hiányzik. Rövidebb ideig is élnek, mint a házi egerek, és sokkal könnyebben éri őket halálos baleset. Például belefulladnak a saját itatójukba. Szerintem nem etikus dolog egy betegre tenyésztett állatot kisállatnak tartani. A kísérletezés egy dolog, ott szükség van ilyen beteg állatokra, de kisállatnak inkább tartson az ember egy egészséges fajtát. A táncoló egér amúgy se külön faj, a házi egér mutáns változata, nem különböznek sokban. Leszámítva persze, hogy az egyik fajta definíció szerint fogyatékos.

2011. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ezt nem értem, ha állatbarát vagyok ne tartsak táncoló egeret? Ezt kifejtenéd?"

Azért írta, mert a táncolóegerek valaha laborállatok voltak. A normál egereket "hülyítették" táncolókká genetikai módosításokkal. Azért forognak körbe-körbe, mert hibás az egyensúly érzékelésük.

Ettől függetlenül szerintem nem kínzod őket azzal, hogy ha tartod őket. Szerintem ez olyan, mintha azt mondaná, nem vagy állatbarát, mert csivavát tartasz. Mert szegény csivavát az ember tette azzá, ami, és szenved azért, amilyen. Vagy GMO állatot/növényt termelsz, tenyésztesz a földeden, vagy abból készült terméket eszel, akkor sem vagy "állatbarát", mert támogatod az életüket.

persze végül a te döntésed lesz, hogy kivel értesz egyet...

2011. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a degut javasolom. Nekem egyszer volt, és csak egyedül. De kint szaladgált a lakásban. Mikor valamit csináltam, odajött és nézett a nagy bamba szemeivel, meg amikor elfeküdtem tv-t nézni vagy olvasni, akkor felmászott hozzám, volt, amikor odakucorodott mellém, de általáan csak rohangált rajtam. Nagyon sokszor megnevettetett. Irtó jófej volt. :)
2011. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is degum van, nagyon interaktív, barátságos jószág. Bemászik a pulcsi ujján aztán a ruha alatt mászkálva csikiz. :D

Meg ha megyek vhová a lakásban szalad utánam.

2011. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!