Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csuklyáspatkány kérdés (? )

Csuklyáspatkány kérdés (? )

Figyelt kérdés

2008-ban vettem egy fekete nösény patkányt, egyedül tartottam eg yhétig, mert csak utána tudtam hazahozni a másik patkányt, aki sokkal fiatalabb volt nála, de hím.

A hím nagyon megverte a nöstényt és még a nyakába is mály sebet harapott. Különválasztottam őket, és így nem volt gond utána velük, sőt velem szemben nem voltak agresszívak. Alány kimondottam bújós, aranyos volt, aztán 2010-ben minde a kettő meghalt. :(

Idő közben, még 2009-ben vettem két kisfiút tenyésztőttől, testvérek voltak, az egyik megölte a másikat... :(((


Most van egy hím patkányom, (SAJNOS) egyedül, mert nem meretem mégegyszer kettőt "összezárni", nagyon féltem, hogy mégeggyszer ilyet kell látnom, amit eddig tapasztaltam.


Másoknál is történt ilyen?

Vagy rossz nemeket zártam össze?

Fiút-lánnyal, vagy lányt-lánnyal? Mi a helyes párosítás?

Testvéreket sem lehet együtttartani, vagy mi volt a gond?


Kérlek segítsetek!


2011. jan. 30. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én még 2006 környékén kértem 2 fiú patit. Nagyon aranyosak és okosak voltak, de ők se éltek többet másfél-két évnél. Nem tudom, hogy testvérek voltak-e, de ők is verekedtek néha, de nem így, hogy megölték egymást, csak néha összekaptak valamin. Mindig egymáshoz bújva aludtak, szerették egymást. Lehet, hogy nem minden patkány ilyen, lásd a te esetedet. Fiút fiúval össze lehet zárni, és szerintem lányt is fiúval, csak akkor biztos, hogy egy idő után tele lesz a ketrec az utódokkal. Lányt lánnyal nem tudom, hogy lehet-e, és nem értem, hogy a tieid miért verték egymást halálra.
2011. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, mégvalami: nekünk az állatkereskedésben, amikor vettük, azt mondták, hogy a patkány kifejezetten társas lény, nem jó, ha egyedül tartod, inkább tarts 2-t, mert egyedül nem jó neki.. :S
2011. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is sokat olvastam, ezért nem értettem ezeket a kínzásokat, meg a verekedéseket, azt meg főleg nem, hogy kibelezte a testvérét... még mindig könnybelábad a szemem a dolgotól. :(

Félek, hogy ha vennék hozzá egy másikat akkor ő is így járna. NEm tudom mit tegyek.

2011. jan. 30. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:

:(

Figyelj...szerintem úgy kellett volna, hogy a 2-t együtt veszed meg, és akkor egymáshoz szoknának, de így, hogy már van egy és ahhoz jönne egy fiatalabb másik, nem tudom...félő, hogy csomó bunyó lenne belőle megint..de amitől vetted, ő nem ajánlotta, hogy hogy lenne jó őket tartani? mármint hogy milyen neműt, mennyit, ilyeneket?

2011. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De, mondta, hogy vigyem el a testvérét is, (azt nem mondta milyen nemüt), de elmeséltem neki, ami már megtörtént és megrökönyödött... szóval utána már nem akarta 'rámtukmálni' a másik kispatkányt.
2011. jan. 30. 11:26
 6/12 anonim ***** válasza:
értem, hát akkor tartsd a mostanit szerintem egyedül, mást nagyon nem lehet tenni, foglalkozz vele sokat
2011. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Normális esetben az azonos nemű patkányok jól kijönnek egymással, legyen szó fiúkról vagy lányokról. Ha felnőttként kerülnek össze, akkor általában némi egymáshoz szoktatást igényelnek, nem lehet egyből összerakni őket. Sajnos néha előfordulnak agresszívabb egyedek, főleg a hímek közt, valószínűleg te is egy ilyet fogtál ki.

Biztos, hogy a testvéreknél az egyik megölte a másikat? Az is elképzelhető, hogy az egyik valamiért elpusztult, és a másik utána elkezdte enni, előfordul néha ilyen is, főleg, ha van valamiből hiányt szenvednek, pl. fehérjéből.

2011. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a helyes párosítás minden esetben fiú fiúval, lány lánnyal. Fiút és lányt nem szabad együtt tartani, mert egyrészt 3 hetente lenne kb. +10 kispatkányod, másrészt nagyon hamar tönkremenne az anya szervezete a sorozatos fialástól.
2011. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem 2 lány volt, jól kijöttek egymással, nem testvérek, a kisebbet később hoztam a nagyhoz és mindig úgy bújt oda hozzá mintha az lenne az anyja.
2011. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy kicsiként még nagyobb a fehérjeszükségletük.. Adtál a piciknek valami fehérjét? Tojást, sajtot, tejfölt, akármit? Egyik kedvenc egerem is így végezte, nem tudtam, hogy hetente egy kicsit muszáj, reggelre megették a többiek, csak a farka maradt meg... Az engem is kicsit mellbe vágott..

Amúgy a testvérekkel kéne, hogy legyen a legkisebb gond, mert ők már megszokták egymást, az enyémek jól kijönnek egymással, néha bunyóznak a kedvenc helyekért, de jól megvannak..

2011. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!