Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csuklyáspatkány kérdés (? )

Csuklyáspatkány kérdés (? )

Figyelt kérdés

2008-ban vettem egy fekete nösény patkányt, egyedül tartottam eg yhétig, mert csak utána tudtam hazahozni a másik patkányt, aki sokkal fiatalabb volt nála, de hím.

A hím nagyon megverte a nöstényt és még a nyakába is mály sebet harapott. Különválasztottam őket, és így nem volt gond utána velük, sőt velem szemben nem voltak agresszívak. Alány kimondottam bújós, aranyos volt, aztán 2010-ben minde a kettő meghalt. :(

Idő közben, még 2009-ben vettem két kisfiút tenyésztőttől, testvérek voltak, az egyik megölte a másikat... :(((


Most van egy hím patkányom, (SAJNOS) egyedül, mert nem meretem mégegyszer kettőt "összezárni", nagyon féltem, hogy mégeggyszer ilyet kell látnom, amit eddig tapasztaltam.


Másoknál is történt ilyen?

Vagy rossz nemeket zártam össze?

Fiút-lánnyal, vagy lányt-lánnyal? Mi a helyes párosítás?

Testvéreket sem lehet együtttartani, vagy mi volt a gond?


Kérlek segítsetek!


2011. jan. 30. 10:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ó, én mindig adok nekik valami ilyesmit.

Eléggé utánaolvastam a tartásuknak mielőtt beszereztem az első patkánykámat.

Főtt csont, tejfől, túró, főtt hús... ami éppen van itthon.

Sosem adok nekik: káposzta, krumpli, karalábé, karfiol

(de persze ezt más okok miatt)


Hát, akkor sosem fogok rájönni, hogy nálam miért őrölnek meg a patkányok...

2011. jan. 31. 13:05
 12/12 anonim ***** válasza:
Hali! Nálam két patkány van (két fiú) és nagyon jól megvannak egymással. Szerencsére alapból megszokták egymást, egy alomból vannak. Az mindig necces ha később viszed oda a másikat, az fix, akkor külön ketrecbe is kell őket rakni hogy szokják egymás szagát. Am. itt biztos tudnak segíteni: www.rodentologia.hu - jófejek és tenyésztők is vannak :)
2011. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!