Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel meghalt az 5 hetes...

Ma reggel meghalt az 5 hetes kislány tengerimalacom. De miért? Mit csináltam rosszul? :' (

Figyelt kérdés

Ideiglenesen mellettem aludt a terráriumába a kinyitható kanapém mellett. Minden ébredésnél elsőre hozzá rohanok hogy megnézzem mi volt vele éjszaka, megvan-e mindene. De ma reggel csak azt láttam, hogy férredőlve fekszik:(

5 napja hoztam el az árkádban található noé állatkereskedésből, elég csontosan, soványan. Lehet hogy már akkor beteg volt mikor elhoztam??? Észre se vettem hogy bármi baja lenne, tegnap még ugrált ficánkolt, ma meg már nem él. Most így utólag visszagondolva a fején a szőr olyan furcsán állt tegnap már, mintha omlott volna le a nagy sörénye a homlokán..így olyan kis bozontos hatása volt. Lehetett ez előjel?

Akkora lelkiismeretfurdalásom van, még most is sírok, mivan ha én csináltam valamit rosszul?Lehet hogy túletettem?Mert olyan kis sovány volt és lehet nem kellett volna enni kapnia ilyen gyakran??

Segítsetek kérlek, mert nem tudom feldolgozni, annyira megszerettem ezt a kis csöppséget.


2011. márc. 8. 11:49
1 2 3
 11/29 szamóca. ***** válasza:
valószínű hogy alultáplált volt. hát nem tudom ezt így nehéz megmondani, a nyusziknál ilyen nyúlás nyálkás ürülék a jellemző felfuvodáskor de maliknálá nem tudom sajnos... elképzelhető, főleg ha kemény is volt a pocakja. de csak tipp. mindenesetre ne ahhoz a kisállatoshoz menj legközelebb, mert tuti nem volt százas. nem szabad kilátszania a csontoknak.
2011. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

betegen hozhattad el

forgácstól a legnagyobb baja az lett volna hogy vakarózik,meg kisebesedik

túletetni nem tudod,répát adhatsz sokat,annyit eszik ami neki jó,meg mást is

a borzolt frizura semmit nem jelent,nekem az egyik malac a borzaska nevet kapta,mai napig olyan a feje


ne állatkereskedésből hozz ha másikat szeretnél,bár szerintem először tedd túl magad a mostani malacka elvesztésén,és utána menhelyről,tenyésztőtől,de ne kereskedésből

2011. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Voltak már malacaink, azoknak is mind ilyen forgács lett hozatva, és soha semmi bajuk nem lett tőle.


Szamóca! Köszönöm nagyon a sok választ, kicsit lenyugodtam, és megfogadom a tanácsaidat. Lehet délután hozunk haza két picit, még meggondolom:)

Nem tudna valaki ajánlani egy NORMÁLIS állatkereskedést itt pesten, ami megbízható és felelősségteljesek?

Jöhetnek még a válaszok!

2011. márc. 8. 12:42
 14/29 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

Szinte biztos, hogy beteg volt szegényke... Az új malackával várjatok egy kicsit, amíg túl leszel az első napokon, aztán pedig NE állatkereskedésből vegyetek, hanem keressetek egy jó tenyésztőt.

2011. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 szamóca. ***** válasza:
...tenyésztő sem életbiztosítás ám, volt alkalmam tapasztalni =/ csak akkor jobb ha ismered őőket, és biztosra tudod hogy értik a dolguk... bár én is biztos voltam benne, mindegy.
2011. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 poiu ***** válasza:

Tanács: mielőtt elhozd az új malacot, kérdezd meg, hogy mivel etették. Ugyanazzal etesd egy ideig, másfajta ételre csak fokozatosan szabad átszoktatni. Azt is kérdezd meg, hogy iszik-e a malac.

Forgács: én asztalostól szoktam hozni, semmi baj nem volt ebből. Bizonytalan eredetű forgácsot nem használnék, mert manapság rengeteg vegyszer, ragasztó stb. kerül a préselt lemezekbe, valószínűleg nem jó, ha ezek pora belemegy a forgácsba.

2011. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a malackádat.

Ismét bebizonyosodott, hogy az Árkádból nem szabad semmilyen élőlényt hozni, rengeteg ilyen történet kering már róluk. Nem látják el az állatokat rendesen. Komolyan mondom, nem értem miért nem zárják már be őket, valaki jóhiszeműen elhoz egy állatot, erre meg ez történik.

2011. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Rikimisi ***** válasza:

Kedves Gazdi!

Elég nehéz ilyenkor "okosnak"lenni!!Hosszan lehetne írni arról milyen álldatlan állapotok vannak az állatkereskedésekben ami lehet egy malackákat annyira nem ismerő nézelődőnek talán fel sem tünik.Szaporodnak egymás között ami nagyon sok genetikai problémát hordoz magába de persze ez a kereskedőket nem érdekli csak a pénz!Sajnos nagyon sok olyan esetről tudok amikor ilyen helyről elhozott malika minden előzmény nélkül meghallt!Amiket írtál abba én nem látok nagy "hibát".Forgácsot is lehet hozni asztalostól de csak abban az esetbe ha tuti hogy nincs benne esetleg szemét vagy ragasztó maradék ami viszont veszélyes lehet nekik.Én inkább használlom a szép nagy szemű(soha nem préselt vagy illatosított) forgácsot.Sérgarépa nem annyira veszélyes,az ubival viszont vigyázni kell ebben az időben amikor nincs szezonja mert ki tudja honnan hozzák és mennyire van veszszerezve.Én is adok persze nekik mert imádják,de csak egy falatkát.Mindig a szezonális gyümiket és zöldségeket jobb adni,a primőr vegyszeres lehet.A legveszélyesebb a saláta mert magába szívja a vegyszert és raktározza is,tehát nem lehet lemosni!!!Csak a saját termesztésű és tuti vegyszermentes adható.

Sajnos nehéz megmondani mi lehetett a gond!Talán arra figyelni kell,hogy tényleg fokozatosan kell őket még a jó tápláláshoz is hozzászoktatni.Gyenge lehetett a kis immunrendszere és a pocija mert a kereskedésbe nem hiszem,hogy ilyen finomságokhoz lehetett szokva!!Nekik a fő táplálékuk a jó minőségű széna,a táp(nem magvak)a zöldség kiegészítés ami persze azért nagyon fontos.Nem kell egész nap előttük hagyni(zöldség-gyümi)fél óra múlva a maradékot jó kivenni mert erjedésnek indul.Táp és széna viszont mindig kell.Öket mindenhez fokozatosan kell hozzászoktatni.Én például minden tavasszal amikor már tudok füvet adni nekik,azt fokozatosan adagolom!Talán jót tett volna neki egy C vitamin és Béres csepp kúra!Ne hibáztasd magad ezért a lelketlen kereskedők a felelősek!!!

Nem tudom ismered ezt az oldalt?Itt sok mindent megtudhatsz és sok minden kérdésre választ találsz a fórumon,sőt nagyon sok malackát lehet örökbe fogadni!!!

www.gemon.ro

2011. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Rikimisi ***** válasza:
Ha mégis kereskedés mellett döntesz egyett én tudok ajánlani.A lehel piacon fent a galérián a nagyobb kereskedés ott most vannak lányok és fiúk is(külön)Azért nézz be a gemonra,sokan kínálnak ajándékba is és kapcsolatba vagyunk a rágcsálló mentőkkel és náluk is vannak gazdira váró,orvosilag ellenörzött malikák!!Párok is akik már össze vannak szoktatva!
2011. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a malackádat!

Mi egykor a westendbe vettük az enyémet , és hat évig élt :) Nem tudom hogy az a kereskedés megbízható-e, de úgy tűnik nekem bevált. :)

Jövő hónapba kapok új malackát, de most már én is elbizonytalanodtam, honnan kéne hozni :/ Nem szeretném, hogy bármi bja essen :(

Szerintem próbáld meg tenyésztőtöl. :)

2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!