Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel meghalt az 5 hetes...

Ma reggel meghalt az 5 hetes kislány tengerimalacom. De miért? Mit csináltam rosszul? :' (

Figyelt kérdés

Ideiglenesen mellettem aludt a terráriumába a kinyitható kanapém mellett. Minden ébredésnél elsőre hozzá rohanok hogy megnézzem mi volt vele éjszaka, megvan-e mindene. De ma reggel csak azt láttam, hogy férredőlve fekszik:(

5 napja hoztam el az árkádban található noé állatkereskedésből, elég csontosan, soványan. Lehet hogy már akkor beteg volt mikor elhoztam??? Észre se vettem hogy bármi baja lenne, tegnap még ugrált ficánkolt, ma meg már nem él. Most így utólag visszagondolva a fején a szőr olyan furcsán állt tegnap már, mintha omlott volna le a nagy sörénye a homlokán..így olyan kis bozontos hatása volt. Lehetett ez előjel?

Akkora lelkiismeretfurdalásom van, még most is sírok, mivan ha én csináltam valamit rosszul?Lehet hogy túletettem?Mert olyan kis sovány volt és lehet nem kellett volna enni kapnia ilyen gyakran??

Segítsetek kérlek, mert nem tudom feldolgozni, annyira megszerettem ezt a kis csöppséget.


2011. márc. 8. 11:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

NAGYON SAJNÁLLAK DE AZOK A MALIK AMELYEKET A PLÁZÁKBAN TARTANAK SOKSZOR BETEGEK VAGY GYENGÉK.

HA MÁSIKAT VESZEL INKÁBB NE ILYEN HELYEN HANEM KIS ÁLLATKERESKEDÉSBE VEDD MEG MERT OTT MÁSHOGY BÁNNAK VELÜK.

nézz szét a neten a boltok között én így szereztem a malackámat már 2 éve . van nagyon sok kis bolt, de a récseiben a halbazárt is ajánlom vagy a nagy lajos és czobor sarka közelében is van egy cuki bolt.

2011. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A Westend se jó (bár most van egy új kereskedés benn).

Szerintem is tenyésztőtől kéne, hidd el, megbízhatóbb, válaszolnak a kérdéseidre, tarthatod a tenyésztővel a kapcsolatot, stb. A legtöbb kereskedésben nem is mondanak semmi infót, vagy ha igen, akkor az sokszor téves, és egy csomó kérdésre nem is tudnak válaszolni.

Sok kereskedésben ELŐNY, és nem KÖVETELMÉNY az állatok ismerete, ez sokat elárul.

2011. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
TANULD MEG TÉLEN AZ UBORKA TILOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

R.I.P. a malacodnak:(

állatkereskedésből nem vegyél többet szerintem se,mert jártam én is sok olyan helyen,pláne az árkádban csak a pénz számít,nem az állatok egészsége,sajnálom őket.én tenyésztőtől vettem 5000-ért egészséges,gyönyörű tengerimalacot,már 3 éve itt lakik és semmi baja:)

2011. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Először is részvétem a malacod iránt!


Némi felvilágosítást adok arról, hogy az Árkádban üzemeltetett "állatkereskedés" állatvédők és hasonló célú alapítványok, hivataloknál is többszöri feljelentés alatt áll, de a jelenleg hatályos jogszabályok miatt a tetten érés, így a hatósági engedélyüket nem tudják elvenni. Az üzletben a malacok és más állatok tartási körülménye sem megfelelő se a felmenőik tisztasága sem megfelelő ergo genetikailag hibásak. A tartásuk kis forgács, itatóban állott és ürülékes víz. A baj tetézi, hogy az eladók nem tudják megállapítani a nemüket, se a fajtájukat. Sokszor a tudatlan vásárlót is megtévesztik. Tudnám még sorolni a dolgokat, de szerintem a fent említett dolgok okot adnak a malacod elvesztésére.

2 malacot mentettük ki onnan (nem egyszerre), akin láttuk a tovább élési reményét, s alkudozás formájában 1.000-1.000Ft-ért vittük el őket. Végül 2-4 hétig éltek nálunk sajnos. Az egyiknek keringési zavara volt, illetve étvágytalanság is kísérte, ami pótlólagos etetés sem javult. A másiknak genetikai hibái voltak, ami növekedésében mutatkozott meg, illetve légzési problémái voltak.

Duna Pláza, Lurdy ház is ezek közt van sajnos, ahol egyre gyakoribbak ezek a dolgok.

2011. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
sajnálom a malackád. mindenikek ajánlom ezt az oldalt : [link] . innen biztos nem hoz senki beteg malackát. Sajnos kevés normális kisállat kereskedés létezik, nekem 3 csajszimalacom van, de midet terhesen hoztam el , s az egyiket ráadásul bőrgombával..
2011. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
nem csináltál semmit rosszul betegen hoztad el valszeg rád akarták sózni csak szegénykét inkább próbálj meg legközelebb egy ismerőstől szerezni hörit vagy ilyesmit vagy ha ragaszkodsz a kereskedéshez akkor semmikép se onann ahonnan hoztad és ha máshonnan is hozod vidd el állat dokihoz még amegvétel napján!!!
2011. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Szia!

Sajnálom a malackádat, a enyém is nem rég pusztult el...

Az ÁRKÁDBAN A NOÉ ÁLLATKERESKEDÉSBEN NEM SZABAD ÁLLATOKAT vásárolni!!!!!! Én is saját tapasztalatból beszélek, az első malackámat ott vettem, és a hazahozatal után 1héttel foltokban elkezdett hullani a szőre. Az állatorvosom gombás fertőzést állapított meg nála, és mondta, hogy rengetegen jönnek hozzá a lakótelepen a noéból hozott beteg állatokkal, folyamatosan, megállás nélkül hozzák az új kiskedvenceket betegen, fertőzötten.

Szóval semmiképp nem a te hibád volt!! Betegen árulják az állatokat, be kéne csukatni!!

2011. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a válaszodat, nagyon jól esett, most kicsit nem magamat hibáztatom. De ha be kéne zárni, akkor a francért nem tesznek semmit se????:S Legszivesebben őket is bezárnám egy ketrecbe sz@ros vízzel és kevés kajával!Megérdemelnék.

2011. márc. 10. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!