Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimmal valami nem...

A nyuszimmal valami nem stimmel? Valaki segítene?

Figyelt kérdés
A nyuszim mostanában nagyon furcsán viselkedik.Most ivarzik és azt hiszi, hogy mindent szabad neki.Ma simogattam és egy erős lökéssel és egy enyhe harapással az egyik pillanatról a másikra a tudtomra adta h ne csináljam.Lenyomtam a nyakát de néha hirtelen mindig ezt csinálja.Eddig sose harapott meg csak most egy picit.Nem vérzik még a nyoma sem látszik.Ilyenkor mit tegyek?
2011. márc. 21. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarod tenyészteni akkor ivartalanitsd ki és akkor szelidebb lesz. Ha ivaros akkor bizony néha akármelyiken előjöhet az agresszió.
2011. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretnénk ivartalanítatni, csak még nem most.
2011. márc. 21. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Bak vagy nőstény? Mennyi idős?

Ez sima kommunikáció - ami az ivaros viselkedéssel merészebb, szemtelenebb is lehet- szerintem ha igazán meg akarna harapni azt megéreznéd.

Tudathatod vele hogy ez fáj neked, ilyenkor visíts hogy aú!, így tudni fogja, és ne simizd tovább.

Ha direkt komolyabban harap, akkor váll-fej-nyomásos módszer a jó ahogy írtad.

2011. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nőstény, és karácsony előtt született egy nappal.Felvisítottam, és lenyomtam a kis nyakát.Tudom h nem akar megharapni, csak ilyen figyelmeztetés volt, csal nem voltam itthon egy darabig és mondta apa h őt viszont megharapta( azt nem tudom mennyire, mert nem láttam, de lehet hogy őt is csak így).
2011. márc. 21. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor ő még nagyon ki fiatalka :) Most feszegeti a határait, ne hagyjátok elkanászodni, a módszer amit írtál az jó lesz. A nőstény nyuszikra jellemző a harciasság, a területvédő viselkedés, de ha kitartóan tanítod, akkor sikerrel jársz majd.

Berakhatod egy 20 percre büntibe a ketrecbe is ha rosszalkodik(attól függ mennyit játszhat kint). + ahogy írták már, az ivartalanítás is segíthet, de az még odébb lesz, addig és az után is nevelni kell.

Biztos aranyos :)

2011. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jav: kiS fiatalka :)
2011. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindig kint van amikor itthon vagyok,vagy amikor együtt alszunk az ágyon.Nagyon szemtelen, de igyekszem kordában tartani.Senkinek nem lenne jó, hogyha harapós, karmos nyuszink lenne.Bocs az offért, de hogyan szoktassam hozzá a pórázhoz?Először csak a hátához raktam, akkor tűrte, de amint közelítettem a nyakához morgott akkor leszorítottam a nyakát, de csak idáig jutottunk.
2011. márc. 21. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:
A pórázt sok nyuszi nem szereti. Szerintem legyen sokat előtte,lássa, és próbálj vele úgy játszani, hogy a pórázzal is cirógatod, vagy lóbálod neki + ekkor mindig adj valami finom kis falatkát, hogy jó dolgokat társítson a hámhoz, pórázhoz. Fokozatosan szoktasd hozzá, ne rakd rá az első napokban teljesen, és mindig legyen nálad jutifalat, simizd is közben ha hagyja magát.
2011. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Látta már dobálta, tette arrébb.mikor ráraktam simogattam és adtam neki répát.Remélem hamar megszokja, mert már az oltás kész van csak sétálni kell már.:)
2011. márc. 21. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Reméljük szép lassan hozzászokik :) Sok sikert nektek!
2011. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!