Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi tartása?

Törpenyuszi tartása?

Figyelt kérdés
Elég-e neki egy 75x43as ketrec, sok szaladgálással kint és bent is? Miben külömbözik 1 tengerimalactól? Eszik-e szénát? Lehet-e pórázon sétáltatni? Aki allergiás a tengertimalac szőrre az a nyúlszőrre is az lesz-e? Mennyire barátságos? Oroszlánfejű és kosorrú között mi a külömbség külsőre és belsőre is? Hogyan lehet szobatisztaságra nevelni? Fiú vagy lány kedvesebb? Hallgat a nevére? Többet eszik mint 1 tengerimalac? Ad ki hangokat, mint egy tengerimalac? Bármilyen színben megtalálható? Mért érdemes ivartalanítani? Megviseli ha kint és bent is van tartva? Faforgács alomnak jó? egyenlőre enyii. köszii. :D
2011. ápr. 2. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi kérdésre a törpenyúl oldalon találod meg a választ!

Nekünk két törpenyuszkónk van,5 és 4 évesek.Olvasgasd azt az oldalt,ég gondolt át még nagyon sokszor a nyuszitartást!!!!!

2011. ápr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

torpenyul.hu

Olvasgass itt, nem olyan könnyű a tartása, hogy két mondatban leírjam.

2011. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A-A!! Az enyém 100x50-es ketrecbe van, és még ez is kicsi. Amíg suliban vagyok és este, az enyém kint van a szobámban, és az egész emelet az "övé".

Szénát mindenképp adj neki! Előtte kell lennie egész nap. Az a kajája 80%a!!

Igen, de csak ha beoltottad, és póráz+hám.

NEveléstől függ a barátságosság. Az én nőstényem spec. nagyon bújós.

Oroszlánfejűnek lehet kicsit durvább a szőre, és a fejénél-nyakától hosszabb. Ugyanúgy "működik" mint egy kosorrú.

Ha a WCjén kívülre kakil, pakolgast bele a WCjébe, ha kívülre pisil, akkor itasd fel papírzsepivel, és azt is dobd bele, aztán ahova pisilt, azt fertőtlenített vízzel mosd fel.

Neveléstől, jellemtől függ. A fiú jelölgetősebb.

Néha hallgat, néha nem. Kajától függ. :D

Naponta 2x egy marék tápot kell neki adni, reggel-este.

Hát, ha megijed, elkezd dobbantgatni a hátsó lábával. Ez hajnalban elég ijesztő lehet, ha álomból ver fel. :D Ha valami tetszik neki, akkor elkezdi "kocogtatni, morzsolgatni" a fogát. Na meg tud morogni is.

Az ivartalanítás mellett az szól, hogy akkor két vagy több nyuszit is lehet tartani, de persze mindkettő ivartalanított. Kevesebbet jelöl.

Szoktatással elviseli, de ne olyan legyen, hogy a lakásban lévő 21fokról kimegy a -5be.

Én fapelletet használok, és nagyon bejön, mert jó a nedvszívó képessége!

Remélem segítettem. Ha kérdésed van, szólj, ;)

2011. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!