Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Érdemes kétszintes nyúlketrece...

Érdemes kétszintes nyúlketrecet venni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy 1 vagy 2 szintest vegyek, és ami miatt dilemmázom, hogy én még nem láttam nyulat így közlekedni, mármint a 2 szint között, azon a kis létrán. Leírnátok a tapasztalatotokat?
2011. ápr. 20. 16:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem fogja észre venni magát, ha 1000-en írnánk neki akkor se venné észre magát. Már egyszer leírtam, most írom le megint utoljára: A törpenyúl háziállatnak, hobbi tartásra lett tenyésztve, lakásba is ajánlják elsősorban a tartását, de legalábbis mindenképpen ember általi gondoskodásra szorul. Egy törpenyúl nem olyan mint a vadon élő társaik, nem tudná magát ellátna, ha kiteszed a mezőre, amit úgy istenítesz akkor pár nap se telne bele és elpusztulna. Én sem tartanék krokodilt, majmot, lajhárt és társaikat itthon mert azok tényleg vadon élő állatok, de a törpenyúl erre lett tenyésztve!

És remélem hogy abba hagyod itt az oltogatást mert tényleg egyedül vagy mint a kisujjam a véleményeddel és tényleg senki nem kíváncsi rád!

2011. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az ember nem isten, nem hoz létre új fajt, csak fajtát.

Honnan tudod, hogy nem terelhető vissza a szabadba kellő felkészítéssel?

Az állat nem tárgy, hogy csak arra lehessen használni, amire készítették.

Jó lenne ezen elgondolkozni.

Az állat nem azért van, hogy neked kedved legyen benne.

Bármire is tenyészt az ember, bármilyen célra, az állat az állat, saját egyéniséggel, életkörülménnyel és képességgel.

Embert sem lehet csak bizonyos célra "tenyészteni", állatot sem.

Nem a termet, a szőrszín és a fejforma tesz egy állatot olyanná, amilyen, hanem az, hogy milyen faj.


Egyébként egyre többen tartanak egzotikus állatokat is, mert a "mi közöd hozzá", "erre való", meg az "egyedül vagy a nézeteddel" másnak is sajátja, más is használja.

Csak akkor legfeljebb te nézel nagyot.

De közben te is rabságban tartasz olyan állatot, amelyik nem rács mögé való.

2011. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nem veszed észre hogy ugyanazt a sületlenséget hajtogatod minden kommentedben? Direkt veszekedést és indulatokat akarsz szítani? Mert akkor jelenteni foglak és remélem követnek majd páran. De most komolyan, tényleg annyira korlátolt vagy hogy nem érted meg hogy ezek a háziasított állatok nem lennének képesek emberi gondoskodás nélkül életben maradni? Nem lehet őket "visszavadítani" mert már a génjeikben nem hordozzák azokat az ösztönöket ami az életben maradáshoz szükséges. Nem értem milyen használatról beszélsz, hobbi állattartók éppen hogy nem használják az állataikat, hanem mindent megadnak nekik.
2011. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Van türelmed kikeresni az indulatos, kérdésedhez nem tartozó válaszok közül azt, amelyik az eredeti problémádra keresi a megoldást? Érdemes két szintes ketrecet venni, ha beltéri, ha kültéri, az édes mindegy. A nyuszik igenis szeretnek mászni. Utálják, ha felemelik őket magasra, mert bizonytalannak érzik magukat, de naphosszat elüldögélnek egy puffon vagy egy lábtartón, ahova ők maguk ugrottak fel. Az enyém rászokott arra, hogy felmegy a polcra és onnan szénázik. Szabadon kell hagynom azt a helyet. A nyuszi kíváncsi állatka. Ha van lehetősége felmászni a ketrec felső szintjére, megteszi. És egyébként is, nem létezik olyan, hogy túl nagy nyúlketrec. Ha van helyed, lehetőséged és pénzed, 1 nyuszinak is érdemes minél nagyobbat venni, akkor is, ha gyakran kiengeded. Annál jobban fogja érezni magát.

2011. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az én nyulam a mosógép tetejére is felugrált a fürdőszobában. Ezt úgy csinálta, hogy fel a wc tetejére, onnan a mosógépre, és ott üldögélt.

Egyszer meg kivittem a haveromhoz kertesházba, és ott a kertben volt egy szekrény, és a hülye beugrott a szekrénybe a felső polcra.


Állítom, hogy szeretett magason lenni, és onnan körbenézni, ezért szerintem kihasználná a kétszintest, sőt élvezné, és többet lenne fönt.

2011. ápr. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves 2 utolsó válaszoló: KÖSZÖNÖM!

Akkor 2 szintes lesz, eldőlt.

2011. ápr. 21. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!