Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik egy kis házi egér?...

KicsiPocok kérdése:

Mit eszik egy kis házi egér? Egy befogott egeret meg lehet tartani otthonra?

Figyelt kérdés
Hugom fogott egy egyere és meg akarja tartani, de nemtudojuk hogy mit adjunk neki enni. Válaszokat előre is köszönöm.
2011. jún. 6. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ez remek, de az egerek nagyon komoly betegségeket terjeszthetnek. Nem ajánlanálm a megtartását. Amúgy úgy tudom az egér mindenevő.
2011. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Így van, mint az első hozzászóló írta. A befogott egerek sosem lesznek kezesek, ráadásul ha megharap, rengeteg fertőzést terjeszt. Inkább engedd valahol el, és vegyél egy rendes kis egeret, vagy hörcsögöt kisállat kereskedésben.
2011. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Széna, magok, zöldség, gyümölcs...


DE! befogott egeret én nem tartanék. Fertőzéseket hordozhat. Elvileg elviheted állatorvoshoz, de az nagyon sok pénz, és egy eér elé rövid életű...


Ha mindenképpen metartjátok, akkor ne simogassátok! Rendezzetek be neki nagy terráriumot mondjuk méter hosszú, fél méter széles, és legalább 60-70 centi magas, Ne játékok legyenek benne, hanem ágak, kövek, odu.

2011. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is fogtam régebben egy egeret az utcán és megtartottuk. Valódi kis utcai szürke egérke volt. Nagyon picike volt. Nem lett szelíd, de nem lett semmi bajunk attól, hogy megtartottuk őt. Kapott mókuskereket, és állandóan benne szaladott. Mindent adtunk neki, amit a hörcsögnek is: magok, gyümölcsök, zöldségek, sajt...stb. És tovább élt, mint a hörcsög...az egerek szívósabbak szerintem.
2011. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egértápot, de nem fogja tudni megszelidíteni, az első adandó alkalommal meg fog lógni, mert nem bírja a bezártságot (attól is elpusztulhat, nagy stressz neki hirtelen bezárva lenni a szabadság után), emellett egy csomó betegséget is terjeszthet. Engedjétek szabadon valami mezőn, az lesz a legjobb, és vegyetek 200 Ft-ért rendes társállatnak tenyésztett egérkét.
2011. jún. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!