Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egereket szeretnék tartani (?...

Egereket szeretnék tartani (? ) bővebben lent

Figyelt kérdés
Még sose tartottam kisemlőst. Tehát:ketrecbe, vagy üvegdobozban (akvárium) kell őket tartani? A sima fehér egerek éjjel aktívak nem? Tudom, hogy hülye vagyok, de akkor egész nap szunyálnak? Valami világitás vagy melegitőcucc kell nekik? Ki lehet őket venni a ketrecből, hogy hagy császkáljanak a szobában? Egyáltalán simaogatni lehet őket? ha valaki válaszolna azt nagyon megköszönném. Honlapok is nagyon jók. Köszönöm előre is.
2011. júl. 1. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy 40L-es akváriumban vannak , sokkal nagyobb a hely , mint a ketrecben , jobban tudnak szaladgálni.

Nekem szíriai aranyhörcsögöm van.

Ők is éjjel aktívak , de nappal is ébren vannak.

Nálluk kb. így megy. : 15 perc alvás , evés , majd vagy 30 perc szaladgálás...Aztán kezdődik elölről . (:

Éjszaka csak motoszkálnak , annyira nagy zajt nem csapnak.

Ha téged zavarni fog este , akkor vagy átrakod őket egy másik helyiségbe vagy elég az ajtó elé is.

Én kiszoktam őket venni az akváriumból , megsimogatom , játszok velük , de a szobában nem engedem szabadon őket , hacsak neked nincs egy erre külön elkerített helyed.

2011. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg hörcsögöm van és ketrecben tartom. Szerintem egereknek is jobb lenne egy sűrű rácsozatú ketrec emelettel, hogy tudjanak mászni is és jobban szellőzik ráadásul.

Fehér egerem volt már és lehetett simogatni, kézbe venni, tehát megszelídült és tovább élt mint egy hörcsög! A többi fajta egérke nem tudom, hogy milyen. Napközben szerintem ők is úgy vannak, mint a hörcsögök, hogy többnyire alszanak de azért közben felkelnek mindig pisilni, enni...stb., de javarészt nappal alszanak. Éjszaka aktívak, akkor játszanak, mozognak állandóan. Még azt hozzátenném, hogy vegyél egy mókuskereket is az egérkének, mert ő is szeret játszani benne, az enyém is szaladott benne! A hörimnek puha anyagú rongya van (sokfélét összevágtam neki), azon alszik és ha fázik, betakarózik vele. :) Van neki még csőrendszere, ami olyan mint az alagút, emeleten pedig házikó és persze mókuskerék. Szerintem egereknek is simán lehet ilyen játszóteret csinálni.

2011. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! papagájok mellet a zaj nem fog nagyon zavarni:D Utolsó kérdés? Elvannak egyedül? vagy vegyek olyan 2-3mat?
2011. júl. 2. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
gyere el hozzánk ősszel, annyi van,hogy Dunát lehet velük rekeszteni:)))))
2011. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindegy mibe rakod, bár mindent kirágnak ami nem fém vagy üveg. Teteje legyen mert előbb-utóbb akármilyen magas terráriumból meglépnek. Ha többet veszel 3 hetente 6-15 utóddal fognak szaporodni. Hímek összezárva nőstény nélkül összeverekednek.
2011. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja, és folyamatosan aktívak
2011. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát drága, miért nem google-n keresed ezekre a kérdésekre a választ? Ezren leírták már, és biztos lesznek még kérdéseid, amikre a megfelelő oldalakon megtalálod a választ, még mielőtt felmerülnek.
2011. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fogadj örökbe egeret: [link]
2011. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a padláson tartom az egereket. Mindjárt viszem is fel a macskát, hogy fogjon párat. Még megmenthetsz néhányat, amennyit csak tudok, adok neked ingyen.
2011. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köcce 14/F
2011. júl. 5. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!