Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek megéri házi...

Bulaz kérdése:

Szerintetek megéri házi nyulat tenyészteni? Mennyire lehet könnyen eladni? Mekkora hasznom lehet belőle 1 évbe? 4 anyát meg 1 bakot akarok venni abból kb hány kisnyúl fog születni 1 évbe, Aki nyulat tenyészt az feltétlenül írjon köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 19:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

én próbálkoztam vele régebben, de nem éri meg. többet esznek, mint amennyit kapsz értük pénzt. ráadásul van velük egy csomó gond is: takarítani, etetni stb.

szerintem nem éri meg, de megpróbálhatod...

2011. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
28%
Tarthatsz különleges macskákat is. (pl. Maine Coon) Sosem értettem, hogy mi kerül egy ilyen macskán ennyibe... Már majdnem annyiba kerül, mint egy "alsó kategóriás" ló. Pedig a macska nem eszik sokat, és... hát, olyan nagyon sok haszna sincs. De ugyanez a helyzet a kicsi kutyák esetében. Állatorvosi költségek (oltások, féregtelenítések, ilyesmik) árát kell fizetned, meg a kaját. Ami közel nem kerül 100ezer forintokba... Viszont akkor úgy érdemes mindkettőt, hogy törzskönyvvel, normálisan, nem csak felelőtlenül szaporítani. Meg aztán, tele vannak a menhelyek kutyákkal. Ez persze nem feltétlenül érdekli azokat az embereket, akik inkább kifizetnek 100ezer Ft-ot egy kutyáért. Esetleg különleges papagáj még az, ami megéri. Ezeknek az állatoknak az esetében az indítótőke a leghúzósabb, a többi már kevésbé, ha van rá kereslet. Annak meg nézz utána, hogy mire van kereslet.
2011. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
pl kis termetű kutyánál milyen fajtára gondolsz?
2011. júl. 23. 20:12
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Csivava, pekingi palotakutya, törpespicc, toy foxterrier, mopsz, yorkie, westie, bischon frisé, papillon... ilyesmikre gondoltam.
2011. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

és ezeket könnyen ellehet adni?

van msn ott jobban tudnánk beszélni:D

2011. júl. 23. 20:27
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos egy ideje nem vagyok tájékozott ilyen téren, MSN-em pedig nincs. Viszont a kiskutyákat azért veszik viszonylag sokan, mert

1. panelban lehet tartani őket

2. keveset esznek

3. aranyosak

4. ha ritkább a fajta, akkor felvághatnak vele.


Ha ezeknek a kritériumoknak megfelel, akkor ált. el lehet adni.

2011. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
mekkora befektetés kell?
2011. júl. 23. 20:57
 18/31 anonim ***** válasza:
7%
Először is kell egy törzskönyves szuka kutya, mentes mindenféle örökletes betegségektől és lehetőleg jó küllemű. Választhatsz ilyen-olyan kiállítás-nyertes szülőktől, de szerintem annyira nem érdemes, mert aki hobbiból tart kutyát, annak ez olyan mindegy... A szuka kutya ára fajtánként változhat, javaslom, hogy vegyél egy ilyen kutyás újságot, ott nagyjából azt is látod, hogy milyen fajtát kb. mennyiért adnak. Ha nagyon különleges kutyát akarsz, azt lehet, hogy csak külföldről lehet beszerezni, így elég drága, és kockázatos is, mert nem biztos, hogy itthon bárkinek is kell olyan kutya. Több szukát is vehetsz, de szerintem érdemes először csak egyet venni, hogy lásd, hogy kell-e az adott kutyafajta. Aztán eldöntöd, hogy veszel mellé(jük) egy kan kutyát (ami elsőre drágább), vagy keresel egy olyan kan kutyát, aki alkalmas lenne az apaságra. Aztán a törzskönyveztetés sem egyszerű, és az is belekerül egy kis összegbe, de most épp nem tudom, hogy mennyi. Sajnos most nem igazán tudok konkrét dolgokat mondani, mert már egy ideje nem foglalkozok semmilyen állat tenyésztésével sem.
2011. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
8%
Ja, és még annyit, hogy a kiskutyákat érdemes előre meghirdetni akár egy-két-három hónappal (amikor még csak tervben vannak), mert ha felnőnek, már kevés embernek kellenek. Szóval nagyon fontos, hogy folyamatosan reklámozd a kutyáidat.
2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
és papagáj mennyire keresett állat?
2011. júl. 23. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!