Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek megéri házi...

Bulaz kérdése:

Szerintetek megéri házi nyulat tenyészteni? Mennyire lehet könnyen eladni? Mekkora hasznom lehet belőle 1 évbe? 4 anyát meg 1 bakot akarok venni abból kb hány kisnyúl fog születni 1 évbe, Aki nyulat tenyészt az feltétlenül írjon köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 19:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%

hát szerintem kutyát ne,mert abból túlkínálat van nagyon,félő hogy nem tudnád mindet eladni.

nyúl se éri meg,nálunk is tenyésztik.

a rokonom csak tápot vesz nekik,azzal is sóherkedik,ingyen kapja a zöldséget,plusz mellé szed zöldet,meg van egy kis gabonája,mégse éri meg.3kg-ig veszik be,és kilónként 1ezres.van 2 nyula,leadja a növendéket,max 3at meghagy otthoni vágásra,és mindig mínuszba van.

esetleg csincsillát?annak úgy tudom,drága a prémje.

bár szerintem ma már egyik házi állatot se éri meg eladásra tartani,mert annyi pénz nem jön vissza,amennyit beleforgattál.ma más semmit se akarnak megfizetni.

2011. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Akkor érni meg főleg a nyulakat eladni, amikor húsvét van. Akkor kell a sok kisgyereknek, akár kölcsönbe is. Ha az interneten meghirdeted párszor, kedvező áron adod akkor megfogják venni! Pontosan azt nem tudom, hogy évente hányszor lehet egy nyulat[anya] pároztatni! De egy nyúl az kb. 5-7 nyulat szokott általában szülni.

Ha nekivágsz, akkor az eléggé nagy munka lesz! Sok friss zöldet igényelnek, sok hely kell nekik. Nekem is volt nyulam 20db de már csak 6db van. :) De nagyon aranyos kisemlősök :) Ha nekiállsz, Sok sikert a tenyésztéssel!!!

2011. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%

A kutyák tenyésztése sok pénzbe kerül!!!

Oltás meg minden ilyesmi, szerintem az nem érni meg, mert eléggé nehez is veszik meg ha nincs meg a vevőköröd.

2011. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Tartsál disznót, na azt már megérni! : D

Simán megveszik karácsony után az emberek, akár levágva tisztán vagy élőbe is! : D

2011. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
én nyulba gondolkodok 1500ft-ért ha adom darabját az reális nem?
2011. júl. 24. 15:31
 26/31 anonim ***** válasza:
83%
hihetetlen mekkora az isten állatkertje, tanulni kellett volna és akkor lenne munkád és nem ilyenekkel foglalkoznál amiből jó ha lesz nyulanként 100 ft hasznod
2011. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
kb.6-10kisnyúlra számíthastsz egy anyánál
2011. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Kajtár Máté válasza:
Amúgy nekem is vannak nyulaim én tenyésztem őket szerintem ha van aki megvegye akkor megéri mert egy átlag nyúl 4 hónaposan éri el a vágósújt 2,5 3kg. vannak 15 disznó is de azt mindennap kell takarítani és sokat esznek és alacsony az ára is és dréga a malac meg a gabona de vannak földjeink és azon megtermiljök a gabonát de így sincs rajtuk nagyon haszon
2014. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Gusztustalan vagy! Azt sem tudod milyen állatot tarts? Hogyan tudnád eladni, meg mennyibe kerülnek, meg ilyeneket kérdezgetsz? Csak a pénz miatt tartani bármilyen állatot is gusztustalan dolog! Látszik, hogy semmiféle hozzáértésed nincs, csak azt hiszed dek.vajó pénzed lesz belőle, ezért uccu neki tartsunk valamit! Azt hiszed te, hogy aki bármilyen állatot is tenyészt, az így fog bele? Kutyát kedvencnek vagy nyulat vágásra? Eszeveszett különbség, és már az, hogy elgondolkodsz rajta, bizonyítja, micsoda analfabéta vagy hozzá! Állatot tartani elhivatottság! Nagyapámnak haláláig voltak nyulai, és emlékszem ám, hogy ő még a saját kezével ment kaszálni nekik!!! Jah! És ő értett is hozzájuk, és nem úgy kezdte, hogy, meg vajon mennyi pénzem lesz? Hány kisnyulad lesz? "Leendő tenyésztőként" ilyet mersz kérdezni? Ez olyan mint ha azt kérdeznéd 5 év múlva január 20-án milyen pulcsim lesz...

A nyúl nem menő? hát tenyésztek mini yorkit (mi a franc is az a mini-yorki? akkor a törpe növésű ember is más faj, ugyebár...) Gratulálok! Nem tenyésztő vagy te csak szaporító... Egy KIB....TT BABSZEMET nem adnék a kezedbe, hogy ültesd el, nem még állatot!!!

u.i: EGY TENYÉSZTŐ

2014. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 huncsutka válasza:
Szia!Én is tenyésztem őket de csak a kutyáimnak(német juhászoknak) levágom megfőzöm és odaadom nekik a kutyákból szép haszon jön
2014. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!