Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Biztos jó ötlet volt? (dzsungá...

Biztos jó ötlet volt? (dzsungáriaival kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Van egy dzsungáriaim, nemrég múlt 1éves, lány.

Egy ideje össze van már neki ragadva a szeme, meg 1-2 napig gennyes volt neki. Mindennap főztem neki friss kamillát és azzal törölgettem át a szemét. Miután bekentem, nagyjából kinyilt neki, de nem volt az igazi. Aztán elmentem egy állatkereskedésbe, ott azt mondták, hogy vegyek neki Tertran szemkenőcsöt. Elmentem ma az állatdokihoz, fölirattam a szemkenőcsöt. A doki is azt mondta, hogy ez nagyon jó kenőcs, naponta 2x kenjem be a szemét.

Hazajöttem, be is kentem neki nagy nehezen, nem sokkal, csak egy kicsit tettem rá. Aztán szegénykém elkezdett sirni(olyan csipogó hangot adott ki mint a madarak). Letettem az ágyra, hogy hagy szaladgáljon kicsit és észrevettem, hogy kicsit furcsán mozgott, meg egyszer fel is borult. A szemkenőcs miatt viselkedett igy? Csipi a szemét esetleg? Szegénykémet úgy sajnálom.


Használtátok már ti is ezt a kenőcsöt a höritek szemén? A tiétek hogy birta?


2011. aug. 5. 13:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is van Tetran szemkenőcsünk. Bár én kiscicáknál használtam, ui. tünetek előfordulása után. Meghát nekem is volt, hogy begyulladt a szemem, azt használtam. Nagyon jó krém, valóban. De apró kristályokkal van tele ami eléggé "karcol" még nekem is kellemetlen volt. :S Valószínűleg picit fájt neki és ezért nyöszörgött...de kénytelen vagy tovább kezelni. Max 4-5 nap és rendbejön. :)
2011. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) már egyre jobban van és a kezelést is nagyjából tűri:)
2011. aug. 9. 08:35
 13/14 anonim ***** válasza:

21:17es válaszoló vagyok.Kérdező,tőled kérdezném.:)


Hogyan lehet a dzsungikat kézhez szoktatni?Vettem egyet több mint 1 hete,de megijed tőlem, hacsak meglát. Pedig minden nap viszek neki valami finomat..paprika,ubi,sali,gyümölcsök...de csak akkor áll neki enni,ha az ajtóban megállok és nem lát. :(

2011. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom ez nagyrész hörcsög függő is. Nekem 2 hörim van. Az egyik(akiről a kérdés szól) nagyon barátságos, folyton mászna a kezembe, már az első találkozásunk óta.

A másik hörim, ő fiu. Ő is megvan nekem már egy éve, de az istennek nem akar a kezembe mászni:D mindent próbáltam már. Kivenni se tudom a ketrecből, menekül a kezem elől. Amikor kiveszem akkor remeg szegénykém. Állatkereskedésből vettem, lehet kiskorában történ vele olyan ami miatt fél az emberektől. Te állatkereskedésből vetted?

2011. aug. 9. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!