Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miket szerezzek be egy horcsog...

Miket szerezzek be egy horcsognek?

Figyelt kérdés
ja es hogy vegyem ra anyaekat hogy horcsogom legyen?:)) de most komolyan....
2011. aug. 12. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a szüleimet hosszas könyörgések után tudtam rávenni, hogy vegyenek nekem hörcsögöt. Az, hogy miket kell beszerezni neki, függ attól, hogy milyen fajtát akarsz. Én javaslom neked a dzsungáriai törpehörcsögöt, de tanácsosabb csak egyet venni, mert nagyon szaporák. Kell neki

- ketrec v. terrárium, bár én a terráriumot javaslom, mindkettőnek van előnye, hátránya

- itató

- egy kis ház, amiben aludni tud (én szoktam nekik berakni WC papír gurigákat is, mert jó a fogának, ha rág valamit)

- fogkoptató kő (az én hörcsögeim ehelyett a WC papír gurigát és a faágakat rágcsálják)

- forgács

Ezek a legfontosabbak, remélem, segítettem vele. Ha további kérdésed van, írj vagy olvass el pár hörcsögös könyvet, böngéssz az interneten!

2011. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem volt már 2 hörcsögöm és ezek az alapfelszerelések: ketrec, vagy terráruim, mókuskerék, valami sötét búvóhely, ahol tud nappal aludni, magos tálka és akár egy külön tálka gyümölcsöknek és persze faforgács. És az sem árt, ha van benne valami mászóka.

Vállalj be valami plusszmunkát otthon, például mindig elmosogatsz, minden hétvégén takarítasz és akkor hátha megenyhül a szívük.

2011. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mar volt egyszer horcsogom..ajandekba kaptam aztis ki akarta tenni anyam..en nagyon szerettem meg minden..csak szerintem nem gondoskodtam rola elegge...kajat kapott tapot is de ennyi semmi buvohely,vagy egyebb szorakozas neki:P. mostmar vagyok 15 tudom hogy elobb megkell neznem a szuksegleteit:D tapot mindnefele keppen kell neki adjak?
2011. aug. 12. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig adok neki tápot hetente 1x, 2x, attól függően, mikor fogy el. De az sem jó, ha minden nap kap.
2011. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem még nyavajognom sem kellet hörcsögért!egyszer mikor hazértem már ott volt az asztalomon kettö ketreccel eggyüt!

elöször is szerintem igy próbálkozz a szüleidnél(és egyben le is irom mi kel neki):


-nem foglala sok helyet ha törpehörcsögröl van szó(az aranmyhörcsögnek már nagyob hely kell,mert nagyobb)


-végy neki mókuskereket mindenképp(ha törpehöri akkor egy neki való kicsi méret is elég(rengeteg féle van),de ha aranyhörit szeretnél akkor már egy legalább 18-20 cm átmérőjű mókuskerékre lesz szükséged)!


-a törpehörit annyira nem muszáj hetente takaritani elég kéthetente!de egyhetetnte is lehet!de két héten tul nemnj azért mert az neki se jó!


-mond a szüleidnek nem nagyon helyigények (de azért hely kell neki de nem csak egy üvegnyi,még ezután neten is utánanézhetsz de höris könyvekben is benne van szerintem ,hogy mekkora hely kell nekik.törpehörinek elég eegy kb.45*28*22 cm méretű ketrecre de minnél nagyobb annál job,az arihörinek meg legalább egy 60-70*35*40 de minnél nagyobb annál jobb!persze mind a két esetben lehet magasabb a ketrec szintekkel!)


-mindenképpen kell még házikó höritől fügően (törpének elég egy kisebb házikó amiben elfér ,de aranyhörinél már vagy 2-3 szor vagy többször nagyobb kell hogy kényelmesen elférjen)


-itató,a golyós a legjobb szeintem egy idő után majd megszokja!és nem tul drága!én mondjuk pár 100 forintért vettem egy neki valót!


-fontos még az alom!forgácsó kó lesz neki inkább az apródarabos mert az jobb szerintem!nekem fenyő forgács van és szereti a hörim!ez sem annyira drága!


-vehetsz neki szénát de ez annyira nem muszáj


-tápot mindnekép,ebböl is van többféle jobb ,rosszabb,olcsóbb,drágábbkevesebb ,több stb.ebböl van olcsóbban is de drágábban is!


-zöldség gyümölcs legyen mindig elötte mert az egészséges is ,lédús is (ha olyat adsz neki,pl.:paradicsom),és megmosva tisztán add neki oda.nagyos szeretik még a magokat,pl.:szotyi ,kukorica,dió,mogyoró

stb.


-mond meg a szüleidnek hogy kicsi(ha szelid akkor nagyon aranyos,persze ha megveszed nembiztos hogy tul szelid lesz ,elöször kézhez kell szokatatni és sokat foglalkozni vele hogy kezes és barátságos legyen!


-ha megtörténne az hogy kaphatsz egyet akkor(vagy többet)akkor ugy válaszd ki(én is igy csináltam,csak azért óvatosan csináld),hogy berakod a kezed abba amibe vannak a hörik (lehet hogy elsz több ilyen is de amugy elég az is ha megtudod simizni és nem bánt)és amelyik odamegy a kezedhz és nem bént meg ilyesmi akkor az jó lesz ha a neme is megfelel(vagyis az hogy fiu e vagy lány)!!

de csak akkor rakd be a kezed ha megengedik egyébként ne!


-ja és álatalában 2-3 évig álnek,de még ha csak ilyen rövid idő is töltenek veled akkor is ugy el tudnak árasztani szeretettel(ha szelid)hogy nemigaz , én mikor elveszettem a hörijeimet régen mindig sirtam utánuk!egyik hörim nemrég halt meg és még manapság is sirok utána! :(


-amugy nagyon kedvesek és cuki ktudnak lenni!remélem kaphatsz te is!sok sikert :)

2011. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!