Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánlanál?

Milyen állatot ajánlanál?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kisállatot (hörcsög,tengerimalac,nyuszi esetleg teknős).Akinek van kisállata,milyent ajánlanátok, tapasztalatok alapján?(előnyök,hátrányok,etetés)
2011. aug. 14. 21:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A sablonos kutya, macska, miért nem jó?
2011. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Rájuk is gondoltam(inkább kutyusra),de először egy "kisebb állattal" kezdeném.:)
2011. aug. 14. 22:01
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem nyulam van. Nyúlról annyit, hogy rengeteg törődést igényel, főleg az elején, de elég hálás jószág, mondjuk nagyon függ a természetétől, hogy milyen lesz nagynak. Ha törpét veszel, azoknak sokszor kényes a gyomra, és az elején lesz jó pár kiadás, illetve ha nem figyelsz rá, elég sok kárt is okozhat(szüksége van napi szinten a rohangálásra, lehetőleg friss levegőre is, de szobanyúlként is tarthatóak). Szobatisztára nevelhetőek, valamennyire taníthatóak is. Viszont sok sok türelemre van szükség.

Volt korábban tengerimalacom és teknősöm is, de kisebb voltam, és annyira semelyikért nem voltam oda. Főleg a teknősért..az csak úgy ...van.

Tengerimalac viszont helyes, viszonylag egyszerű vele törődni, jó kezdő állatnak.

2011. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beválallhatsz egy kezelhető kutyust is, nekem soha életemben semmilyen állatom nem volt, még halak se, aztán kaptam egy kutyát 22 évesen, 23 évesen meg lett egy macskám is. És minden okés. Persze édes a hörcsög meg a nyuszi is, de közel sem tud annyi boldogságot, vidám percet és örömöt okozni, mint egy kutya.
2011. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csincsilla,kutya vagy tengerimalac. Mindeggyik társaságot és törődést igényel. A csincsilla és a tengerimalac pedig külömböző hangokkal mutatják ki tetszésüket vagy nemtetszésüket. Nagyon kedvesek azzal akik törődnek velük. Nem csendesek. Ha csendes kisállatot szeretnél ajánlom a hörcsögöt. A macskákat csak akkor ajánlom ha nem minden nap vagy otthon, mert a cicusok vándorlósak főleg a kandúrok.
2011. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk fontold meg az állatok élettartamát is, meg a költségeket:) Mert ha 5-8 év múlva nehezebb anyagi helyzetbe kerülsz, vagy kevesebb lesz az időd, az kihat az állatodra is.
2011. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Kutyust majd feltétlenül szeretnék,csak lehet,hogy egy picivel később.

Most nyuszin,vagy tengerimalacon gondolkodom.(Lehet,hogy a nyuszi előnyösebb lenne,mert biztonságos helyen kint is lehet tartani.)Persze még várom a tippeket,és előre is köszönöm.

2011. aug. 14. 22:12
 8/19 A kérdező kommentje:
Persze, azért a költségeket is nézem,mert nem szeretném ha valami miatt később gondja lenne az állatnak.
2011. aug. 14. 22:13
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért az számít elsősorban, hogy mekkora helyet tudsz biztosítani az állatnak, mennyi időd lesz vele foglalkozni, és mennyit tudsz az eltartására költeni. Nem írtad, hogy mennyire vagy elfoglalt, lakásban vagy kertes házban élsz-e, ezek mind szempontok.


Nekem ezek közül csak teknőssel van tapasztalatom. Ha nem kifejezetten dédelgetnivaló állatra vágysz, akkor optimális választás. Csak az akváriumára + abba a berendezésre kell költeni, a kajája olcsó, könnyen tisztán tartható, a populárisabb fajok nem túl kényesek és nem okoz gondot, ha pár napig egyedül kell hagynod a kécóban. Személyes véleményem szerint nagyon sok örömet tud egy teki okozni, de ízlés kérdése nyílván.


A kisemlősök is pont ilyen jók árban (és általában szintén igénytelenebbnek mondhatóak), viszont több foglalkozást és jelenlétet igényelnek, na meg pucolni is gyakrabban kell őket.


Ha állatorvosra van elég pénzed, és nem különösen kényesek a bútoraid, a macska tökéletes választás lehet, legalább ugyanolyan szeretnivaló (szerintem még sokkal jobban), mint egy kutya, de megfelelően független is.


Kutyát csak akkor javaslok, ha amellett, hogy tudod biztosítani a folyamatos állatorvosi költségeket és a rengeteg türelmet, van is elég nagy helyed számára vagy napi többször ráérsz sétáltatni vinni.

2011. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kertes ház,és mindennap tudnék vele foglalkozni.Teknősön most gondolkodtam,hogy talán egy picit "dédelgetnivalóbb" állatot szeretnék,persze velük többet kell foglalkozni.

A válaszodat köszönöm,nagyon sokat segített!

2011. aug. 14. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!