Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Már 3 hónaposak a kis nyuszijaim, épp elválasztom őket. Az egyik - amelyik eddig a legaktívabb volt - egyik napról a másikra legyengült, aztán most pár nappal később észrevettem, hogy fogyott, fele akkora már csak, mint a testvérei. A testvérei és az anyjuk is megfelelő méretű, elevenek, esznek rendesen. Nem tudom mi lelte, elég elesett lett, a kaját is úgy teszem oda neki, ha kicsit meglököm, elborul. Nagyon baljóslatú sejtésem van... :( Ma megfésültem őket, de nem akart elugrálni, csak tűrte, ha oldalra fektettem, akkor is csak pihegett. A nyúlbetegségeknél sem találtam semmi ehhez hasonlót, talán még a féreg leírás volt jó rá, de akkor a többi miért nem beteg? Mindkét kis kori oltást megkapták, ezért nem értem, mi lehet a baj. A válaszokat előre is köszi! :(
2011. szept. 10. 17:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És mellesleg nekem se 1 nyuszim van és nem is 2,hanem 22,bocsi...
2011. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! hogy van a nyuszika?
2011. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mármint a többi, ők ugye jól vannak?
2011. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
szegény nyulaid,elég szar gazdájuk van az 58% ami neked 60% (nem baj matekbol sem vagy egy észlény) az azért enyi mert a hozád hasonló parasztok lepontoznak,de a te kezedbe én állatot bisztos,hogy nem adnék!
2011. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nekem az a sejtésem, hogy korai volt még az elválasztás. Lehet, hogy nem szopizik már, de hogy meg tudja emészteni a szilárd táplálékot, ahhoz a bélsárból nyerhető vitaminokra/ bacikra van szükségee. Ezt később magának is elő tudja állítani, de a kicsik jó ideig még az anyjukét eszik, szóval itt nem a tej hiánya okozta a gondot, hanem lehet későn érő típus, és önállóan még nem tudta megemészteni a kaját. Más tippem nincs. Sajnálom:(

Még a bélfertőzést tudnám elképzelni...

2011. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem volt elválasztva, ahogy írtam is, még az anyjukkal voltak. Többek között az állatorvos is javasolta, hogy 3 hónapos korukban érdemes elválasztani. Ahogy láttam, már nem szopiztak, mindent önállóan csináltak, szép nagyra meg is nőttek. A testvéreit 1 nappal azelőtt vitték el, hogy szegénykém kimúlt volna. Ugyanazt ették, (nem sokat, csak amennyi kellett), ugyanott voltak egy helyen és egyik napról a másikra gyengült le, de nagyon. A testvérein nem látszott semmi, ők jól vannak. Neki már mindegy, egyedül az a szar, hogy tényleg nem tudtam rajta segíteni, mert "pillanatok alatt" történt az egész. :(
2011. szept. 13. 12:16
 17/17 anonim ***** válasza:
43%
tényleg nem kötözködni akarok de ha az állatorvos 3 honapot mondot akkor inkább keres egy másikat legkésöbb 3.5-4 hetes koráig kell leválasztani azon tul már nem is termel anyi tejet az anya állat 3 honap alatt teljesen leszívják.
2011. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!