Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácstalan vagyok, mit...

Halle kérdése:

Tanácstalan vagyok, mit csináljak a görényemmel?

Figyelt kérdés

Nah , szóval.

Április környékén minden féle képpen szerettem volna egy kis állatot,végül a görény mellett döntöttem. Édesapám nem adta rá áldását,mert Szeptemberbe teljesen új környezetbe költöztem,új iskola,új lakás,stb és a görényről pedig nem 1,2 hétig kell gondoskodni. Én tisztába voltam következményeivel,hogy az elején nagyon nehéz lesz,de mégis úgy döntöttem,hogy akkor is kell. Júliusba megis vettem az akkori 9 hetes görit.Nem volt hozzá semmim,szóval új ketrec,új etető ,itatók,új fekvő helyek,alom tálca,orvost keresni stb. MEgis vásároltam mindent,ami kellet.

Sajnos nem találtam olyan kolit,amibe engedtek volna állatot.Egyetemi koliba meg nem mehetek fogtechnikával,mert nem tartoztam az egyetemekhez.

Ezért albérletet,vagyis bérben adó szobát kellet keresnem,ami anyagilag mindjárt más ,mint egy koli.És a szüleim bár szerették a görimet nekik sem volt mindegy,hogy mennyit fognak fizetni. Rengeteg szoba felett el kellet néznem,mert nem engedték meg a görényt!Nagy nehezen találtam,de nem olyat,mint amilyet szerettem volna.Minden második héten haza járok , de nemtudom kire itt hagyni a dárágát,ezért haza hordom. Kiderült,hogy IC-re nem lehet állatot felhozni,nekem pedig normál gyorssal 4 óra az út haza.Az állathordozójába még úgy ahogy jó neki,de nekem pedig problémás ,mert nincs 100 kezem s nem fér el egy kezembe az amit haza vinnék.Megvettem a göris táskát,abba pedig melege van,nem marad meg benne. Tudjuk,hogy amit nem bírnak a görik az a meleg. Rossz volt látni,mennyire szenved..:S

Ami ezek után kiderült azaz órarendem.Hónaponta 5x reggeltől,estig nem vagyok itthon reggel tudok neki adni enni és este is ,de délbe nem!

A lakásba jelenleg 3-an lakunk ,nincs erkély szóval a közös helyiségben van a görim. De volt már rá alkalom,hogy mindenkit felköltött a ketrec rágcsálásával és én kerültem kellemetlen helyzetben.

Fogtechnikus leszek és azzal is fogok elhelyeszkedni. Jelenleg első éves vagyok és most még csak 6 óra a munkaidőm,de később ez több lesz és ha azt mnodjűk maradj mert jött 2,3 új munka,nem állhatok fel az asztaltól azt mondva,hogy bocsi de vár a görim otthon. Nemtudom,hogy képes leszek-e a kettőt megfelelő képpen összekapcsolni.

Ezekkel szemben pedig ott van maga a görim,akit teljes szívemből szeretek és sokat harcoltam érte,de nemtudom,hogy neki nem az lenne-e a legjobb,hogy ha uj gazdinál lenne.... nyugalomban. Tudom,hogy az elején rossz lenne neki,de egy idő után lehet jobb lenne neki nélkülem.

De ha eladom ,akkor pedig úgy érezném,hogy kudarcot vallotam.

Szóval mit csináljak ???

Segítsetek,minden tanácsot szívesen elolvasok,mert tényleg kétségbe vagyok esve!


Csak normális válaszokat várok,azok akiknek nincs más dolguk ,csak az,hogy a gép előtt ülnek egész nap , és értetlenségeket írnak,azok ne is írjanak!

Köszönöm!!


2011. szept. 17. 15:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

11:29 vagyok.


Nálunk a háromszori etetés nem volt megoldható, így csak kétszer kapott a nyulakkal együtt. Persze a vitaminokat én is adtam neki. :-)

Ám attól függetlenül, hogy nem akartam a görit, attól még szerettem, pedig az első napon jól megharapott. ( nem mondták hogy harap is )

Ugyan így voltam mint Te. De végülis arra jutottam, hogy nem lehetek önző. Olyan helyre akartam adni, aki nem tenyésztésre használja. Tenyésztők kérték is volna de nem adtam. Viszont találtam egy hírdetést az állatorvosnál, hogy fiatal lány görit keresnek a gyerek részére. Felhívtam őket, és a gyerkőcről kiderült hogy középiskolás, és már hetedikes kora óta szeretne egy társat. A szüleivel is beszéltem, és úgy gondoltam, hogy sokkal jobb helyen lesz ott mint nálam a hideg góréban.

2011. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ehiszem,hogy szeretted.Hogy nem lehetne szeretni ilyen aranyos kis dögöt.

Hát igen , a harapás,amikor megvettem ,elszakadt a mamijától(emberi lény) :D , és teljesen uj környezetbe került. ...hozzánk ,1 hét még fura volt neki és védekezett,támadott,szóval engmeis megkóstolt jó párszor,az elején kesztyüvel fogtam meg,jatszottam vele stb. De utána már elfogadott ,2 hétre rá puszilgatott ,szóval hozzám nőtt. Azért olyan nehéz döntenem :S

2011. szept. 18. 14:34
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező:HJa már te olyan okos vagy akkor szerinted mit esznek a vadonban??Senki nem főzi meg neki!Nyers húst igenis szabad neki adni,az a legjobb!Amire te gondolsz az a sertés hús,azt tényleg nem szabad nekik adni,nem is szokjtam abba tényleg megbetegedhet.Mellesleg ezt a kisketreces dolgot példaként hoztam fel,nem tudom h h tartod,nekem is van 2...szerencsére nálunk nincs ilyen időhiányos gond,sajnálom h neked kevés az időd rá,a kis szaros ketrec meg csak példa volt!!
2011. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tudom ,hogy mit esznek a vadonban. Csak az embereknek köszönhetően nem 10,20 éve háziasították a görényeket ezért igenis lehet belőle gond,ha csak nyers hússal van táplálva. Mert valljuk be ,mi emberek elis kényesztettük őket....

Ok hébe - hóba max nyers hús ,de nem minden alkalommal.

Ha ketrecet meg példaként irtad ok ,de olvasva úgy nézett ki ,mintha ismernél és tudnád,hogy- hogy van tartva a görim.

2011. szept. 18. 17:34
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel nem ismerlek,nem tudhatom h h tartod,ezért mondtam példaként ezt,mivel nagyon sokakkal találkoztam már akik rosszul,hozzáértés nélkül tartanak görit és kínozzák,de nálad erről nincs szó és látom fel mentél a feketegabira:)Amúgy meg lehet nekik adni az a legjobb(jobb mint a macskakaja) csak nyugodtan kérdezd meg a fórumon biztos azt mondják h az jó:)Nagyon sokan etetik nyers hússal én inkább főttel mert nem bírom a nyers szagát és a görik se bírják annyira.Sertés húst viszont semmi képpen nem szabad nekik adni!
2011. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nah én vagyok az a tipusú ember,aki sose tudna bántani állatot és mielőtt megvettem Hellát ,kb másfél hónapig kutattam a görények után,hogy tudjam kezelni a dolgokat és megfelelő képpen tartsam el!!!!

Igen feketegabit eddig is látogattam,de most már végre beis regisztráltam,esetleg teis fennt vagy ? Nekem fennt van a görim is :)

Ám sertés húst is lehet adni neki,de CSAK főve!!

Kb 1,2 hétig azon élt és semmi baja nem volt!

2011. szept. 18. 22:37
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen,én is fent vagyok,főve lehet adni,de akkor azt alaposan meg kell főzni h a bacik elpusztuljanak.amúgy te mivel eteted?
2011. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Volt már ,hogy adtam neki : kacsát,pulykát,csirkét és főtt sertést ! :)))Szal ezeket felváltva! :)De néha hagyok a csonton húst és azt is oda adom hagy harcoljon vele! :)
2011. szept. 19. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!