Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha afrikai törpesünt szeretnék...

Ha afrikai törpesünt szeretnék tartani lányt vagy fiút kéne?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 17:54
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
Ha valahol túl olcsó egy süni akkor annak oka van. Az élelmet megközelítőleg minden " tenyésztőnek" ugyan annyiért adják. Meg hát minden süni annyiba kerül amennyit megér a tenyésztőnek :S
2011. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

első vagyok.

:) hát... erre lehetetlen reagálni, hogy nem értek hozzá, mert 16 vagyok.. urristen. és az a legjobb, hogy eltudom képzelni, hogy a gép mögött az az öreg fószer ül akitől vettük a fiú sünömet, amit még MINDIG nem sikerült megszelídíteni... aki meg nem venne tőlem sünt az ne vegyen. nem tud meghatni a dolog... nem kényszer a disznótor..

2011. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondom, hogy nem értesz hozzá, de ne tegyél úgy, mintha nagy szaki lennél, mikor senki nem ismer a tenyésztők közül, ennyi :)
2011. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
hát annyira nem is akarok bekerülni a hú de nagy tenyésztő vagyok, közbe nem takarítom az állataimat, egész héten macskatápon élnek és hetente 1x kapnak friss vizet nagy tenyésztők közé, ugyanis lehet, hogy te nem tudsz rólam, de én a "nagyokról" tudok egyet s mást, láttam tőlük sünöket, na, én azoktól nem vennék soha sem. és amúgy teljesen egyet értek, itt már mindenki hívhatja magát tenyésztőnek, még a szaporítók is, akiknek tök mindegy milyen a sün helye, táplálkozás, neki csak a pénz kell belőle és leszarja azt, hogy kiszüli az agyát is a sün.. hát gratulálok nektek!.. :)
2011. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen "nagy" tenyésztőt láttál, de akiket én ismerek, azok nem ilyenek. Peched volt az eddigiekkel :)
2011. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
na oké oké köszi a válaszokat lezárnám a témát!
2011. okt. 2. 20:05
 17/38 anonim válasza:

Én azt hiszem nem ismerjük egymást, pedig én tényleg szeretnélek megismerni... komolyan. Akiket én ismerek "nagy" tenyésztőket, de inkább úgy mondanám, hogy olyan tenyésztők akiknek évek óta a mindennapjaikba tartozik a sünjeik élete, a fajta iránti elhívatottsága. Igazából megragadott az egyik mondatod: A fiú sünöd nem tudod megszelídíteni. Tudod vannak mnorcosabb sünök és csupán annyi a dolog nyitja, hogy meg kell találni vele a közös hangot. A dolog titka abban rejlik, hogy el kell fogadnod nem minden sün egyforma és szelid kezes az alap természete. Tudnod kellene, ha már ismeretlenül nem vagy rám kiváncsi és mint régi tenyésztőről azt állítod csak tápon élnek a sünök és hetente kapnak vízet. Igenis nagyobbnak és úttörőnek érzem magam. Mikor az első sünöm vettem csak annyit tudtam meg kell etetni. Egy szó német tudás nélkül rengeteget fordítottam és tanultam és igen büszke vagyok arra amim van pénzt nem kímélve és spórolásokkal értem el. Nem csak te fikázol nálad "okosabbakat" de szeretnélek megismerni. Komolyan. Hát ha te is megismernél olyanokat akik valóban jók. Akikkel én együtt dolgozom velem együtt 20-30 ezer ft-ot költenek havi szinten csak a lisztkukacra. Menj el nézd meg mennyibe van 7,5 kg hills táp na én azt adok a sünjeimnek. Jah szopós egér 125 ft db heti 60-at veszek.

Ha tévesek az infóid nekem ne fröcsögj hogy nem akarsz közénk tartozni, csak mert nem ócsóért veszem a sünjeim és nem fos árban adom attól szeretem és tisztelem őket. ÉS igen minden nap kapnak inni, enni és nem tápon élnek... pedig ha jó a táp elég is lenne nekik. Sok féle élőt adnak a tenyésztők talán olyanokat is amiket te csak nem is hallottál soha... szerintem gondolkodj mielőtt 16 évesen felnőtt embereket fikázol. Én is 14 évesen kezdtem egerek tenyésztésével és jó pár év áll a hátam mögött állattenyésztésben... de nem volt ilyen arcom 16 évesen... figyeltem "A nagyokat " mert tőlük tanul az ember még akkor is ha később nem ért egyett mindenben és másképpen csinálja. Ezen gondolkodj el és nem leköpjél, ismerj meg. Köszi, hogy elolvastad, pü-ben is megtalálsz.

2011. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
Jah és megsúgom a tenyésztők egy része már régen nem macska táppal etet... mert ész érvekkel alá tudom támasztani mért nem... szerintem a nagyság nem abban rejlik mekkora pofát tudok nyitni hanem a tudásban amire támaszkodni tudok, a tapasztalat ez a legnagyobb fegyver. Szavakkal dobálózni olyan könnyű pláne 16 évesen amikor még azt sem tudod mi leszel ha nagy leszel...
2011. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

A jellemük elég változó a tenyésztőtől függetlenül, nekem is volt egy alomban, azonos foglalkozás mellett, azonos nemű kölykeimnél, hogy az egyik akkor se gömbölyödik, ha akarod, a másik meg ha fejreállsz is puffogással kezdi, ha közel mész hozzá. Már születésükkor eltérő egyéniségek, és aki mást állít, az nem látott még elég sünt felnőni. És aki nem látott elég sünt felnőni, az ne reklámozza magát tapasztalt tenyésztőnek, szerintem :)



A kérdezőnek pedig: az idegeneket néhányan különösen nem kedvelik (okos állatok, kapcsolatuk van a gazdájukkal, megismerik a családtagokat, tehát az idegeneket is meg tudják különböztetni az ismerősöktől), szóval ha elmész valahova, és eleinte lepuffognak a sünök, azért ne fordulj sarkon rögtön. Az csak annyit jelent, hogy nem ismernek még, de a gazda/tenyésztő kezében azért pár perc alatt feloldódnak, akkor láthatod igazán, hogy valójában mennyire kezesek.

2011. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
Ahogy nem minden kutya alkalmas arra, hogy idegenek simogassák, a sünöknél ugyan ez a helyzet.
2011. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!