Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha afrikai törpesünt szeretnék...

Ha afrikai törpesünt szeretnék tartani lányt vagy fiút kéne?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 17:54
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:

Én is hobbi tenyésztő vagyok ( MElly ) mert ez egy elég drága hobbi, de nagyon szeretem őket. A sün csodás kis lény. Szerintem minden gyerek álma egy sün amikor lát utcán, a kertjükben, állatkertben, bárhol.

Aki nem hobbiból csinálja... no comment. Ebből megélni nem lehet és aki akar az egy... :S értitek.


Ja és emlékszem a kérdésre, és írtam is rá választ az elején. :) mivel több éves tapasztalat azt mutatja nincs különbség.

2011. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

De hát ez az, hogy nem bunkóztunk :) Vagy legalábbis nem ez volt a cél - az másképp nézett volna ki, ha bántani akartunk volna :D Csak megjegyeztük, hogy azzal alátámasztani a véleményedet, hogy te egy 16 éves süntenyésztő vagy, tehát amit mondasz az tutira úgy van... Érted. Ezzel nem érvel az ember. És nem a 16 évvel (bár azzal sem tulajdonképpen :)), hanem hogy tenyésztő. Látod, miféle emberek mondják ugyanezt magukról, szóval ez önmagában meg nem jelent semmit.

Na de én sem akarok vitát, béke és szeretet és pillangók, na :D

2011. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

hát igen, akiket én láttam, azok abból éltek, szóval ezért van egy véleményem róluk..

nekem 4 darab sünöm van, és őszintén azért hívom magam annak, mert láttam, hogy bakker itt már mindenki hívhatja magát tenyésztőnek, az is akinek 2 sünje van 1 fiú meg egy lány és látszik rajtuk, hogy ez nekik igazán csak egy hobbi, én meg 4 sünnel, ami még mindig nem nagy létszám, azért komolyabban is gondolom, meg, ha már származási lapot is adok, meg minden, féregtelenítőzöm őket, és tényleg nagyon sokat foglalkozom velük, akkor már tenyésztőnek hívom magam.. Én megértem, hogy Ti akik már nem tudom hány éve csináljátok, nektek rossz vagy nem is tudom milyen érzés, de nem kell azért leszólni a másikat.


Én nem akarok itt semmi ilyen hülyeséget, én csak a magam kis békéjében akarok élni az állataimmal, sőt szerintem még igazán konkurenciának sem hívhattok, mert ezzel a mini tenyészettel nem veszem el tőletek a "bizniszt". És bárki bármit hisz, mikor megszületett az első almom, valahogy anyává váltam tőle, teljesen kiszolgáltatottak voltak általam, és nagy felelősségnek éltem meg, és gyönyörű sünök lettek barátságosak, és sok mindenről lemondtam miattuk, és most elég szarul esett, hogy egy kis nullának tartotok aki semmihez sem ért, pedig nekem ez nagyon nehéz volt idáig eljutni, és nagyon sokat tanultam.


És teljesen igazad van, mikor a kis unoka testvéreim meglátták őket hónapokig veszekedtünk, hogy nekik kell, de hát nem tudnák egyedül megcsinálni, a nénikém meg nem is akarná ezt a nagy "terhet" magára venni.

tényleg csodálatos kis lények.

2011. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:

Szerintem nem azon múlik kinek hány sünje van, hogy tenyésztő vagy sem. Nekem is sok sünim van de megélni nem lehet belőle nem is azért vannak velem. Örülök ha nullásan kijövök és néha néha tudok behozni 1-1 sünit külföldről.

Szerintem a tenyésztő attól tenyésztő, hogy meg tudja mondani mit mért tesz melyik párt mért teszi össze mi a célja vele... a fajta javítása és előre mozdítása a cél.

És az ilyen kérdésekre mint itt az alap kérdés is, alá tudja támasztani a válaszát érvekkel.

2011. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Ja és még annyit, ennek nem a bizniszről kellene szólnia. Nem egymás ellenségei hanem egészséges ellenfelei kellene legyünk. És összetartani, összedolgozni sün számtól független... csak sajnos sokan valóban arra mennek minél lejjebb vigyék az árat hogy tőlük vegyék, mert 6 hetesen nem fér el és ki kell szórni jön az új alom. Ha nekem nem ment el van helyem hát marad amig jön az a gazdi aki arra a sünire várt :) minden süninek eljön a gazdája én ráérek. :) nekem ez nem megélhetés hanem hobbi. Ahogy neked is... és ez jó ennek így is kell lennie.
2011. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Szerintem a neme lényegtelen, ha egyedül szeretnéd tartani a sünit, mivel a viselkedés nem a nemétől függ, hanem a személyiségétől/nevelésétől. De ha többet szeretnél együtt tartani, akkor inkább lányokat vegyél, ők jól megvannak egymással.
2011. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 1001kerdes válasza:

Látom ezzel a válasszal kicsit elkéstem

De nekem volt egy kis sünim imádtam és pár napja pusztult el szegényke...,,nőgyógyászati problémák" miatt. És a legtöbb állatnál a nőstények gyakrabban betegek..

2016. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
A fiú az egy kicsit büdösebb mert szokott olyat csinalni hogy megragja a forgacsot aztan magara oklendezi ezert nagyon budos tud lenni :/
2016. ápr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!