Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy hörit. Mi kell...

Szeretnék egy hörit. Mi kell még hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! szeretnék egy hörcsögöt és a választásom egy dzsungáriai törpehörcsögre esett.első kérdésem az lenne melyik szín melyik?az állatkereskedésben el szeretném magyarázni hogy ilyet hozasson a tenyésztővel :P 2.mi kell a házikón,almon,és a terrárium/ketrecen kívül?és melyik legyen ketrec vagy terrárium? milyen játékokat lehetnekik venni,mi kell egyátalán nekik a tápon ennivalónak? mit lehet adni nekik? mennyi idejig élnek tényleg csak 2-3 év ? a labdába mindegyik höri tud menni, vagy akar menni?

tulajdonképpen személyes tapasztalatok is érdekelnek és a fent leírt kérdésekre nem találom meg röviden a választ weblapokon,vagy van-e olyan weblap amit egy höritartó készített,és leírt mindenféle információt?és szeretnék eből egy jegyzet füzetet összeállítani és úgy menni a boltba hogy kétszer is átolvastam :PPPbiztosra akarok menni és biztosra menni hogy mindene megvan és jólérzi magát szeret engem,és jó az a tudat hogy mindent megadtál neki:))



na ennyi lenne röviden köszi! gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg


2011. okt. 10. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%

inkább terrárium legyen és szerintem ne csak egyet vegyél, egy társ is jó lenne mellé :)

[link]

2011. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A hörcsög egyedül szeret a legjobban lenni.

Az enyémnek nincs házikója, volt, de csak wcnek használta. Csak akvárium/terrárium, forgács meg magkeverék kell neki, meg amit otthon találsz, alma, répa, fű, stb. Játéknak tehetsz be neki mókuskereket, egy törpének elég a normál. Az enyém pár hónap alatt kinőtte a 12 centist. :D

2011. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Brigi ^^ ***** válasza:

Mindenképpen csak egyet tartsál, a nőstények sem bírják nagyon egymást. elviselik, de nem bírják...

Én a ketrecre szavaznék, mivel azt mászókának is használhatja, tornázhat rajta sokat. ennél jobb játékot ki sem lehetne találni neki! :)

az almon kívül tegyél be neki egy kis tálkát, abba töltsél (szigorúan tiszta) homokat, abban nagyonagyonagyon szeret fürdeni, és aranyos látványt is nyújt. az enyém imádta.

játékként a mókuskerék a legelengedhetetlenebb! én inkább az olyat ajánlom, ami műanyag körbe, mert a rácsokon nem csúszik ki a lába.

soook-sook zöldséget kapjon! viszont emellett legyen bent neki kis itató is! meg persze táp... én azt mindig szétszórtam a ketrecben, had keresgéljen, úgyis gyűjtögető életmódot folytat, ez szerintem lefoglalja, természetesebb és amúgy is kikotorná a tálkából.

Igen, csak 2-3 évig élnek, de ez attól is függ, hogy milyen alomból származnak... az a baj velük, h nagyon túl vannak tenyésztve és ezért már nem oylan szívós az immunrendszerük.

mindenféle kuckót, bújókát, menedéket szívesen fogadnak :) tegyél bele wcpapírgurigát, abba fogja végezni a dolgát és akkor nem kell folyamatosan a ketrecet tisztogatni, csak 3-4 naponta kicseréled. sokkal higiénikusabb és egyszerűbb megoldás. és amit még ajánlok, az egy 10x10-es kis házikó, én azt saját magam készítettem pl. teás filteres dobozból. gondolom mondanom sem kell, h 1hét után szétrágta, de én élveztem mindig csinálni neki ilyeneket... mint mondtam, vettem egy kis dobozkát, vágtam egy lukat rajta, ami akkora mint egy wcpapír átmérője, és beledugtam a lukba egy gurigát. ezen keresztül mászkált ki-be. ezzel a természetes élőhelyét próbáltam utánozni, ahol ugye járatokból mászik be a kis kuckába. :) egyéb kérdés? :D szívesen segítek mindenben :)

nagyon értékelem, hogy ennyire felkészülsz. hihhetetlen feleőségteljes vagy!! kevés az ilyen, becsületre méltó :)

2011. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)) ^^
2011. okt. 11. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez előttem írok szinte mindent leírtak ezért én már csak a színekre vonatkozó kérdésedre válaszolnék:

van a vadas, ez az általános színű barnás-szürkés höri

pl.: [link]

A pearl, ez a fehér

pl.: [link]

A kék, ez egy szürkés szín

pl.: [link]

mandarin, ez a narancs színű

pl.: [link]

fekete, ezt gondolom nem kell magyarázni:)

pl.: [link]

Bézs, ez a barna színű

Winter-white, ez a vadas színű hörcsög ami télen pearl színű lesz

Ezeken kívűl még sok szín van de azok főként csak tenyésztőknél fordulnak elő pl.: a dalmata [link]

2011. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja és sok szerencsét a kis hörihez!!!:)))

Üdv.: Egy höri tulajdonos

2011. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Brigi ^^ ***** válasza:
még kifelejtettem a fát! tegyél be neki egy kis botot, amit rágcsálhat fogkoptatónak. :)
2011. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek is volt ilyen törpehörcsöge. Az egyetlen hörcsögféle vagy mi, ami társat igényel (ezt mikor vette mondták neki). Neki is 2 volt, ráadásul fiúk és jól megvoltak. Miután az egyik meghalt, a másik is sajnos rövid időn belül:S De ezt az állatkereskedésben is mondaniuk kéne ha kérdezed. Az aranyhörcsöghöz nem kell másik. Nekünk is volt és külön kellett tenni. De a dzsungáriai törpehörcsögnek kell társ. Ha teheted 2 lányt vegyél, vagy nézz utána :)
2011. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, a törpe höriknek sem kell társ!!!!! Ne vegyél!!!! Az én hörimnek is akartunk és pár másodperc alatt összeverekedtek.
2011. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem terrárium! legyen, mert ha kicsit veszel akkor a ketrecből ki tud mászni. Hát ő eszik Magvakat, Gyümölcsöket és Zöldségeket. Beteszel neki egy wc papír gurigát és abba ki-be tud mászkálni :D Golyós önitató kell még, meg a boltba kapható játékok :) Jó hörizést!

Az az oldi szerintem egy hasznos és neked is jól fog jönni belőle jó pár információ: [link]

2011. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!