Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bedepizhet vagy lehet vmi...

Bedepizhet vagy lehet vmi problémája?

Figyelt kérdés
Most vettünk a barátommal csincsillát, másfélhónapos. Sokat olvastam h a csincsilla társas lény és hamar depis lehet, ha nincs mellette társ. Mi egyet vettünk de nagyon sokat foglalkozunk vele. Kiengedjük a szobába játszani, simogatjuk napiszinten. Szerintetek bedepizhet?
2011. okt. 31. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem ha tényleg törödtök vele akkor talán nem. nekem kettö volt, ugyhogy nem tudom:) de ha simogatásszeretö akkor mázlitok van, általában nem hagyja:) hallottam oylan csinit aki a többiekkel nem is játszott ha kint voltak mert egész végig az emberek ölében aludt és várta a simogatást.:))))
2011. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát még csak pár napja van nálunk, van hogy engedi a simogatást, van hogy inkább szaladgál. :) nem tudjuk h vegyünk a mellé társat vagy ha tényleg így foglalkozunk vele akkor elég -e ez. Nem szeretnénk hogy valami baja legyen nagyon megszerettük :)
2011. okt. 31. 13:54
 3/12 anonim ***** válasza:

az a baj hogy az ember folyton változik... lehet olyan munkás lesz vagy olyan életszakasz jön mikor nem lesz elég idöd rá.egy csini 20 évig is élhet ki tudja mi lesz akkor.

ha felnöttként veszel mellé kicsit ,elfogadja de az öreg hamarabb kihal mellöle.viszont ketten meg borzaszto aranyosak tudnak lenni. és sztem jobban élveznék a dolgot. de hasonlo nemüt vegyél ha nem akarsz kicsiket.

2011. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mondjuk jaja igazad van, kitudja még mit hoz az élet. Na szerintem beszerzek mellé egy kis társat minél hamarabb úgy biztos jó lesz neki :)
2011. okt. 31. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
eleinte csak külön ketrecen keresztül mutasd meg neki nehogy egyböl összeverekedjenek.de mivel még picike igy könynebben barátkozik szerintem:)
2011. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oksa :) köszönöm a választ :)
2011. okt. 31. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerezz neki egy barátot, azonos nemű legyen. DE! A másfél hetes csincsilla nagyon kicsi, még az anyja mellett lenne a helye! 8-12 hetes korában szabad elválasztani, tehát 2-3 hónaposan, ami azért fontos, mert, bár hamarabb tudnak önállóan enni, de azt, hogy hogyan kell viselkedni más csincsillákkal, emberekkel, állatokkal, ilyenkor tanulják meg. Alapvetően azt mondanám, hogy egy szintén fiatal csincsillát szerezz be mellé, de ennyire fiatalat ezért ne. Érdemes lenne esetleg egy 4-5 hónapos kicsit venni mellé, aki még mindig fiatal, tehát könnyen elfogadja, de már jól tudja az alapvető csincsillatársadalmi viselkedést, és csincsillapraktikákat.
2011. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kedves elözö félreolvastad,másfél honapos a kicsi.

én két honaposan hoztam csinit az már jo idö.

szerintem 5 honapos az már nagyobb, nyugodtan vegyél egy 2-3 honaposat.a másfél honapos az határeset.

2011. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tegnap tettünk be hozzá egy kis plüss macit, mindig azon fekszik és tuti azért mert kezd hiányozni neki a társaság. Mostmár mindenképpen veszek neki társat nem szeretném h valami problémája legyen, nagyon megszerettük :)
2011. nov. 1. 13:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Kell neki egy társ mert társas állat.Mi lenne, ha te sem szólhatnál egész nap senkihez?Egész életedben?Jó lenne?Ugye nem.Vegyetek mellé egy azonos nemű társat és nagy ketrecben tartsátok.
2011. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!