Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből problémája?...

Lehet ebből problémája? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyánk, most lesz 5 hónapos, és mindenért fölugrál, és egy párszól megesett, hogy fölugrott, és a foga beleakadt a pulcsimba, és ki is esett, ez már többször előfordult, ránk már nem ugrál, mert leszoktattuk, de a többi tárgyra igen, és már legalább 5 foga kiesett elől. Azt hiszem a tépőfogai közül. És a csontfoga pedig már ki is nőtt mindenhol, ahol kiesett a tejfog. Hány hónapos korában vált fogat átlagosan egy kölyök kutya? Lehet baj ebből, hogy neki ilyen hamar kihullott? Ja, és ha becsukja a száját, még amikor pici is volt, akkor is kilátszódott a szemfoga, és ott kilóg. Néha a tépő fogai is. Lehet, hogy előreharap? Vagy más baja van?

Előre is köszi a válaszokat. :)


2010. okt. 28. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogváltás 4-6 hónap körül zajlik, így ez nem mondható korainak. Nézd meg hogy buldog harapása van e azt úgy tudod hogy összezárod az állkapcsát és felhúzod róla a pofát ha a felső fogak az alsó előtt vannak akkor a harapása normál, ha az alsó fog a felső előtt helyezkedik el akkor modják, hogy fordított avagy bulldog harapása van. Ennek a legnagyobb jelentősége kiállításon és tenyészszemlén van.

Szerintem a dolgok miatt nem kell aggódni, de az ugrálásról a tárgyak esetében is tanácsolt leszoktatni.

2010. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem probléma-most van a fogváltás, de ezt tulajdonképpen meg is válaszoltad magadnak...

(ha ennyire képben vagy egy pár kutyás könyvet elolvashatnál mint felelős kutyatartó -ha már magadhoz vettél egy kutyát)

2010. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: nem ismersz engem, de ha akarod tudni, kutyás könyveken kívül nem szoktam más könyveket olvasni. És a kérdést azért is írtam ki, mert szerettem volna tudni, hogy valakivel volt-e már ilyen. A kutyus keverék, tehát fajta szerint nem tudom megnézni a fogazatát, és ez nem az első kutyám, hanem a 4. Mindnek csodálatos élete volt, vagy van, merthogy még 2 él, sajnos a másik kettő elpusztult.

És nem azért mert felelőtlenek voltunk, hanem mert az egyik rákos volt, 2 hónappal vitaminokkal, stb. meghosszabbítottuk az életét, és végül elaltattuk, hogy ne szenvedjen. A másik kutyánknak lebénult a 2 hátsó lába, nem tudni miért, és vettünk neki kutyakocsit és azzal járkált legalább 1,5 évig, és végül őt is elaltattuk, és nem a bénulása miatt, hanem azért, mert gyenge volt a szíve és nem bírta ezt a nyári hirtelen felmelegedést. Azt-hiszem ennyiből te is észrevetted, hogy nem vagyok felelőtlen, ráadásul ez a kutyus is azért van nálunk mert a gazdája a menhelyre adta volna. Mindkét kutyánk teljesen egészséges,és én igazán nem értem, hogy a mai emberek mért ilyen undokok. Komolyan, gondoltál arra, hogy segíts egy kicsit, ugyanazt írtad le mint az előző, és ráadásul utána még piszkálsz is, hogy mekkora hülye vagyok, hogyha már befogattam egy kutyát akkor, olvassak pár könyvet. Milyen jogon írtad ezt, és honnan veszed, hogy nem olvasok ilyen könyveket, már nem lehet feltenni egy kérdést?

Tudod én a tapasztalatokra voltam kíváncsi, és nem minden könyvben lehet bízni ma már. Ezt a kérdést, azért akartam még tudni, mert egyik kutyánknak se lógott ki így a foga, és azt hittem valaki esetleg tudja a választ, de te nem sokat segítettél, nem értem minek kellett egyáltalán írnod ide. Először gondolkozz, és csak utána írj! Mert ha észrevennéd, és elolvastad volna az előző válaszolóét, akkor nem írtad le volna ugyanazt. Ebből is csak az látszik, hogy meg se nézted az előző válaszolót, hogy ő mit írt, és ebből arra következtetek, hogy lehet, hogy még az enyémet sem olvastad el. Tehát légy szíves ne írd le ugyanazt mint az előző, és ha te annyi könyvet olvasol, akkor mért nem tudod a választ a kérdésemre?

2010. nov. 1. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!