Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több problémája van a kutyának...

Több problémája van a kutyának? Lent részletezem

Figyelt kérdés

Három éves kan pekingi palotakutyám van akit ajándékba kaptam. Szoktunk kutya társaságba járni általában minden nap, de nem kölyök korától kedve hanem körülbelül 9 hónapos korától járok ki. Azóta szinte folyamatosan egy két alkalom kivételével (esett az eső, nem értem rá, nyaralni voltunk ilyesmik.)

Azt mondhatom hogy jól szocializált még is vannak gondok. Többnyire nagy kutyák járnak ki ez mindig is így volt már akkor is mikor kezdetben kijártunk. Szinte mindig is ő volt a legkisebb kutya. Persze akadtak néha-néha kisebb kutyák most is van egy aki minden nap ki jár. Meg vagy kettő aki ritkábban. (A két év alatt cserélődött a társaság sok új jött kevés régi maradt)


Az első és legfontosabb problémám, hogy a kutyám hozzá szokott a nagy kutyákhoz és nem tud kommunikálni a kicsikkel. Egyszerűen nem tud játszani velük. Volt, hogy találkoztam egyik ismerősömmel aki lehozta egy aktív törpe spiccét és a kutyám csak állt (pedig szuka volt) mint aki szerencsétlen.


Második problémám ez inkább összetett, hogy a futtatóra túl nyomó többségben csak szukák járkálnak és úgy vettem észre, hogy eléggé domináns lett a kutyám. Volt, hogy neki ugrott kis kan kutyának (pedig az mellette nőtt fel, mondjuk az az ő hibája is volt mert többször is meg akarta hágni de már rég nem csinálta még is neki ugrott mikor akármikor találkoztak, de azt kezeltem, hogy lenyomtam a földre és engedtem, hogy a másik megszagolja azóta már megint csóvál ha jön az a kutya szóval vissza állt a rend). De ha nagyobb kan kutya jön akkor folyamatosan ugatja. Szalad utána támadja és ugatja. Nem tudom, hogy ezt dominanciából csinálja vagy féltékenységből, mert van egy nagy "barátnője" akivel elég sok időt töltünk már volt, hogy a kutyára is vigyáztam és ha az a kutya elkezd valakivel játszani vagy őt ugatja, vagy ha egy kan kutyával akkor a kan kutyát terrorizálja. Szóval féltékenykedés is van a dologban, de biztos, hogy domináns is mert van egy angol bulldog ismerősünk is akinek meg rögtön a nyakának megy neki de már legalább egy éve ha meglátja. Nem tudom miért... Ki akarja hozni a sodrából de hát őt nem lehet. És ilyenkor hiába szorítom le a földre ha nem a futtatón vagyunk még használ is de ott nem sokat. Meg várom amíg meg nyugszik aztán felpattan és megy tovább ugatni. Tanácstalan vagyok.

Szinte sose játszik. Nem birkózik úgy mint a többiek. Kis kutyával lehetetlen, nagy kutyával meg ritka mert nem veszik kutya számba. Néha a nagy barátnőjével szoktak ha lefekszik neki, de általában az is csak pofozza ettől meg ő még idegesebb lesz és még jobban támadja, de közben féltékeny is, hogy vele foglalkozzon. Kb 1 éve mióta velük napi szinten kijárok jó ha 5x-6x láttam hogy úgy "bemozgott" a kutyám az ő kutyájának. Mármint hogy játékra hívta. De abból se lett semmi mert rögtön letiporta. Mert van köztük 60kiló különbség...

A jól szocializáltat arra értem, hogy szukákkal teljes mértékben. Kanokkal is, örül a találkozásnak, főleg azokkal akiket ismer, de ismeretlennek is csak az kell hozzá, hogy a másik is csóváljon. Ha csóvál és nem próbál bedominálni akkor semmi probléma ő is csóvál.


Ötletek mindenre?


-Egy tanácstalan gazdi-


2011. aug. 10. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy kicsikkel nem játszik a kutyád, vagy hogy semleges a kutyák iránt, az nem gond. Az enyém is ilyen. Elszaladgál lent a parkban a kutyák között, de leginkább a labdájával, birkózósba csak olyanokkal megy bele, akikkel tartósan együtt van lakásban.


Féltékenységből kutya nem támad. Az "ez a szuka az enyém" is csak dominancia. Az ilyet azonnal le kell tiltani, és meg kell érte büntetni a kutyát. Pl. azzal, hogy kizavarod a terület szélére és nem engeded vissza egy jó darabig. Aztán hívod, adsz neki lehetőséget javításra, ha megint nekimegy a kannak, akkor megint megbünteted. Ha elkerülő, vagy megadó, akkor dícséred.

2011. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt megfogadom. Tehát ha kanokkal ilyen megcsinálom.

És ha a szukát ugatja ahogy játszik akkor mit csináljak? Szalad és ugatja, nem hagyja játszani őket. Láthatóan idegesít őt. Mert ha nyugton vannak akkor nem ugatja, de nem is hívja játékra.

De ha itt is azt a teknikát alkalmazom, hogy ki zavarom a futtató szélére akkor meg gyakorlatilag tényleg értelmetlen lesz kijárnom mert így legalább ha megindulnak futni a kutyák fut utánuk ő is csak hát folyamatosan ugat. Hogy vele foglalkozzon. Be nem áll a szája.

2011. aug. 10. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!