Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » TENGERIMALACOT szeretnék...

TENGERIMALACOT szeretnék tartani. Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Jövő héten szeretném megvásárolni.

Kb. mennyibe kerül az állatka?

Akvárium(nem kell a vicc, víz nélkül természetesen) vagy ketrec a jobb neki?

Ki tud mászni, ha akváriumba teszem?

Mit eszik a tápon kívül?

Mire figyeljek amikor kiválasztom?

Mennyire barátságosak?

Harapnak?

Egyéb tanácsod?


2012. febr. 2. 23:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

[link]

Ezt az oldalt ajánlom alapos áttanulmányozásra! Itt minden le van írva, hogy kell tartani, mit kell neki enni adni, milyen betegségei lehetnek stb.

2012. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Tengerimalac

latinul kukoricuszdisznokusz


Füvet, salátát, répát szereti, próbálgathatsz bármilyen zöldséget, legfeljebb nem eszi meg. Ő sem hülye.

Víz nem kell neki, csak nagy melegbe.

Fürödni nem nagyon szeret, de néha nem árt.

Alomnak forgács, a helyi asztalostól.


Ja amúgy azt az üvegkaducot amiben nincs víz terráriumnak hívják. Sztem tökmindegy hogy mibe van bezárva csórikám.

2012. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Víz mindig kell neki!
2012. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
én rászokattam a fröccsre, annak nem kellett..
2012. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
És utána együtt malackodtatok? :D
2012. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1.Hát szerintem az ára attól függ hogy honnan veszed. A neten szerintem van ingyen elvihető is.

2. Nekem ketrecben vannak!

3. Zöldségeket. Szinte mindent kivéve a K-BETŰS zöldségeket.

4.Az hogy mennyire barátságos rajtad múlik.

5. Előfordulhat hogy harap.

6.És mindig adj neki vizet!

2012. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
74%
Attól függ,hogy kinél veszed (tenyésztő,vagy kisállatkereskedés).Víz és széna az mindig legyen elötte,és kell egy társ is mellé,mert egyedül elég magányos.Az enyém a sárgarépáért oda van:) De esznek pl. almát,paradicsomot,paprikát,narancsot,mandarint,banánt stb...C vitamin bevitele is fontos!Az enyém még nagyon fél.Az első 1-2 napban nem nagyon kell "piszkálni,had szokja a helyét.Aztán lassan-fokozatosan már jöhet a simi,majd a kézbe vétel:)
2012. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető, hogy előbb tájékozódunk aztán vásárolunk. Ketrec kell minimum 100x50 cm-es. Ne tedd terráriumba, mert bent maradnak a szagok és a vizeletéből párolgó ammónia mérgező egy ilyen helyen, ráadásul a hangok sem jutnak el hozzá és emiatt félősebb lesz. Egy malac nem malac, nagyon fajtárs igénylő állatok, ezért alapból kettő kell. Vagy azonos neműek, vagy ha különneműek a hím legyen ivartalanított. NEM KELL szaporulat, így is annyi selejtes túlszaporított malacot lehet a kereskedésben kapni. Ne vegyél üzletből, inkább fogadj örökbe, vagy vásárolj hivatásos tenyésztőtől. Zöldségből kerüld a K-betűsöket (káposzta, karfiol, karalábé), a burgonya, saláta, tiltólistás. Inkább répa, cékla, alma, zeller, petrezselyem, egy két gyümölcs mehet, de ezekből sem kell sok, csak amennyit fél óra elfogyasztanak. Tápból minőségit vegyél, amiben nincs kukorica és szotyi. Ha megszokják a helyet és téged, akkor nagyon barátságosak, alapból nem harapnak, csak, ha jelezni akarnak valamit ezzel. Hetente többször engedd ki őket szaladgálni, biztonságos, mérgező növényektől és kábelektől védett helyre. Legyen kitéve sok bújó, alagút ilyesmi. A ketrecben legyen mindenből kettő, mert territoriális állatok, védik a saját tulajdonukat. Én nagyon szeretem a malacokat, többen is vannak és szeretek velük foglalkozni, jó elnézni azt is, mikor együtt játszanak, esznek, alszanak, ugrálnak örömükben. Légy felelősségteljes gazdi, hiszen megérdemlik, hogy jó sorsuk legyen.
2012. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nah kezdjük ott , hogy tengerimalacot EGYEDÜL tartani TILOS!!!! Szóval mindenképp 2-őt kell tartani belőlük!!!

aztán a felszerelések:

-MINIMUM(!!!)100x50-es KETREC!!

-2db házikó (olyan 20x30-as)

-1db golyós önitató (legyen legalább 500ml-es)

-2db etetőtál (zöldség, gyümölcs)

-(minimum)1db SZÉNATARTÓ!!


alomnak lehet használni:

-fafrorgácsot (nem szabad , hogy poros legyen!!!)

-fapelletet (ez eléggé kemény ezért ajánlom , hogy erre rá még rakjatk szénát ill. faforgácsot)

-macskaalmot , de csak úgy ha azon van még mondjuk faforgács


legfőbb eledelük a : SZÉNA(!!!) ebből mindig kell hogy legyen előtük

amiből nem szabad sokat adni : ez a mageleség, hízlalja kedvenceinket és nem valami jó nekik . ajánlom az olyan készítményeket ahol kevés igazi mag van... inkább sok préselt, ilyen lyukas karikákba nyomott izéket ajánlom


fontos hogy eleinte csak bezsélj hozzájuk ... aztán odatarthatsz nekik valami finomságot ... és akkor kimerészkednek a házukból ha szerencséd van. FONTOS mikor megérkeznek hozzátok legalább 2 hétig hozzájuk sem szabad nyúlni csak akkor ha ők jönnek oda hozzánk, ne kergessük őket ... és ne próbáljuk őket sarokba szorítani


FONTOS: Mindenképpen tenyésztőnél vedd a malackáidat!!

állatkereskedésben betegek harapósak lehetnek


remélem segítettem:)

mindenképpen olvasd el az egész kiemelem AZ EGÉSZ!!! gemon.hu-t !!

2012. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A többiek már sok dolgot leírtak, de azért kiegészítenék néhány dolgot, ezzel kezdem:


"-fapelletet (ez eléggé kemény ezért ajánlom , hogy erre rá még rakjatk szénát ill. faforgácsot)" - ez így nem teljesen igaz. A fapelletre én inkább fürdőszobaszőnyeget javasolnék, a lyukacsos szivacsot, biztos láttál már ilyet! A szénát ne tedd alájuk, mert pazarlás, lepisilik, lekakilják és nem eszik meg, tehát dobhatod ki. A fürdőszobaszőnyeggel rengeteget spórolhatsz, mert napi 1-2 alkalommal leöntöd a kakit róla, 2-3 naponta pedig felemeled a szőnyeget, a pisis részt pedig könnyen észreveszed, hiszen ott por lesz a pelletből. Ezt csak pótolod és máris nem egy egész tálcányi almot kell kidobnod hetente.


Állatkereskedésből nem ajánlom a vásárlást, mert:

1. Ha nőstényt veszel 99%, hogy vemhesen hozod el.

2. Rá fognak beszélni (vagy legalábbis megpróbálják), hogy ellenkező neműeket tartsál együtt, így legalább mindig viszel majd kicsiket nekik, az nem számít, hogy közben az anya malac kimerül a 2-ik vemhesség után és elpusztul...

3. Ha onnan veszel, csak ösztönzöd a szaporítókat, hogy még több állatot "csináljanak" és előbb utóbb a malacok génállománya NULLA lesz. Ma már csoda, ha egy kereskedésből érkezett malac megéli a 3-4 évet.

4. Adnak majd neked valami hulladék tápot, ami nem is a malacoknak való (kukorica, szotyi, nyúltáp nem való nekik), miközben neked a Versele Laga Cavia termékcsalád tápjára van szükséged, ha azt szeretnéd, hogy a malackád egészséges legyen.


Egyébként a malacokra nem jellemző, hogy harapnának. Nem kell két hétig "csak nézni", fontos, hogy sokat beszélj hozzá, így megismeri a hangod. Ha ki akarod venni, soha ne felülről fogd meg (zsákmányállatok, ezért stresszeli őket, ha ilyen mozdulatot teszel). A legjobb, ha veszel (Obi/Praktiker stb) egy olyan csövet, amibe bele tud menni, így azt csak be kell fogni a két végén és kiveheted a malaccal együtt.


Mielőtt beszerzed a malacokat, tájékozódj, hogy a lakhelyedhez közel hol van egzotikus szakvizsgával rendelkező állatorvos, akihez el tudod vinni. Ha megírod privátban a lakhelyed, akár ajánlani is tudok neked orvost. Érdemes még beszerezned Cebion cseppet (ez tömény C vitamin), mert ez kúraszerűen érdemes nekik adni, hogy télen a silány zöldségek ellenére jusson vitamin a szervezetükbe.


Egyébként nekem van két kézhez szoktatott malackám, akiknek gazdit keresek, ha érdekel, írj nyugodtan privátot és egyeztetünk!

2012. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!