Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » TENGERIMALACOT szeretnék...

TENGERIMALACOT szeretnék tartani. Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Jövő héten szeretném megvásárolni.

Kb. mennyibe kerül az állatka?

Akvárium(nem kell a vicc, víz nélkül természetesen) vagy ketrec a jobb neki?

Ki tud mászni, ha akváriumba teszem?

Mit eszik a tápon kívül?

Mire figyeljek amikor kiválasztom?

Mennyire barátságosak?

Harapnak?

Egyéb tanácsod?


2012. febr. 2. 23:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem két tengerimalacom van,a kettőt együtt 3600 Ft-ért vettem.Szóval nem olyan drágák.

Minden képpen a ketrec a jobb.Szerintem nem igazán tud kimászni az akváriumából,bár mérettől függ.

A tápból snem szabad túl sokat adni nekik,mert hizlal.Mindig legyen előttük széna.Én a alacaimnak például paprikát,almát ,sárgarépát,ubokát adok a legtöbbet.(Itt rengeteg dolog le van írva: [link]

A kiválasztásnál csakis egészséges állatkát vegyünk,egy egészséges malac szeme csillog,maga a malacka élénk,a szőre csillog,a szeme,füle,orra száraz és tiszta,nem cserepes.Nincsenek sebei,furcsa szőrelváltozásai,bőrbetegsége,és semmi furcsa duzzanat a testén.Ne legyen se túl sovány,se túl kövér.Normális legyen a lélegzése,ne szörcsögő vagy sípoló.Alaposan meg kell vizsgálni,fiú-e vagy lány a kiszemelt.

Az első hetekben még félénkek,de ha megszelídül,ő lesz a gazdi legjobb barátja.:)

Nagyon ritkán harapnak.Szinte soha.

2012. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

az nem akvárium,hanem terrárium

ha annyi alom van alatta akkor bizony ki tud mászni

alma,répa,széna és víz mindig legyen előtte!legjobb a fémescsövű önitatő

nagyon barátságos,bár nevelés kérdése is

ha nem lett megszelíditve haraphat

2012. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy mindig legyen előtte alma és répa. Csak víz és széna! Ha túl sok zöldség van előtte, azt fogja enni a széna helyett és előbb utóbb a rosthiány miatt hasmenése lesz! Napi kétszer adjunk neki zöldséget/gyümölcsöt, de ilyenkor is csak egy félét, 2-3 karikát, vagy 1-2 vékony szeletet. Legjobb, ha reggel és este kapnak!
2012. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
2013. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!