Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár órája van egy tengerimalac...

Pár órája van egy tengerimalacom, tudnátok válaszolni pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Nagyon szelídnek tűnik szerencsére. A kérdésem az lenne, hogy a tiétek mennyire szelíd, ha nem volt az hogyan tudtátok megszelídíteni, mi az amit a leginkább ajánlatos nekik adni ételként, mennyit veszitek ki naponta, mennyire viseli a magányt? köszönöm

2012. febr. 7. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én egyet vettem a kereskedésben -fiúként- de pár nap múlva megellett. Igy ketten lettek : )( hál istennek két lány)

Nagyon szeretik a répát, almát, háztartási kekszet gabonakeveréket. Ha nem kapnak elég gyorsan enni nagyon tudnak vinnyogni : ) Mi sokat ki szoktuk venni őket mert jókat lehel velük játszani.

2012. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Húha, én is örülnék olyan meglepetésnek, mint ami téged ért. :) Eddig többször kivettem, a hasamra fektettem és ott simogattam, nagyon élvezte, de sokat vinnyog,ha simogatom, remélem azért, mert szereti a kényeztetést. Eddig csak csincsillám, egerem, meg hörcsögöm volt, de eddig a malac a legszelídebb.
2012. febr. 7. 18:35
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

jajj neee

először is tengerimalacot PÁRBAN tartjuk.. és az első néhány napban csak beszélni szabad hozzájuk...

szerintem ezt olvasd át de nagyon pontosan! gemon.hu!!!!!

2012. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
46%

jol viseli a maganyt de tarsasan jobban erzi magat, de egyedul is elvan. repat es salatat nagyon szereti de ilyet csak hetente 1-2 szer adj neki max, mindennaposan tengerimalac tapot adj neki, magvakat. es mindig legyen friss vize. en naponta ha keves idom van fel orat veszem ki, ha tobb akkor kb 1et es kezbol etetem zoldseggel vagy almaval :)

pl tanulas kozben ki lehet venni simizni

2012. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy szegény depressziós legyen egyedül, nagyon remélem, hogy egyedül nem lesz baja, vagy majd vegyek neki egy társat? Most elbizonytalanodtam. Minden nap ki fogom venni, meg beszélek hozzá mindig, nem tudom mennyire szereti azt.
2012. febr. 7. 19:28
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha megfogadod a fent hallott tanácsokat, tuti nem fogja sokáig túlélni a malackád. Na akkor rakjunk egy kis rendet a fejekben. A fent említett honlap nagyon jó, mindenkinek bátran ajánlom az eddigi válaszadóknak is!!!!!

A tengerimalac nagyon fajtárs igényes állatka, ezért mindig legalább 2 Kell belőle tartani. Tehát vagy két azonos nemű hat hónap korkülönbséggel rendelkező malackát vagy Ivartalanított fiút lány malackákkal. Ivartalanítás nélkül nem szabad együtt tartani őket ha külön neműek.

Szükséged lesz: legalább 100*50 ketrecre nagyobb lehet kisebb nem, ha kisebbet ajánlott az eladó akkor már megint megpróbáltak átverni valakit mert az nem megfelelő. Kellékek: emelet, függőágy, bújócső, etetőtál/malacka, önitató (Sippy a legjobb halk és nem csepeg), szénarács, esetleg szénagömb, esetleg puha fekhely vagy fotel

Etetés: széna és víz mindig korlátlan mennyiségben legyen előtte, ez az emésztéséhez és a fogkoptatáshoz is kell neki. reggelire: annyi zöldséget/gyümölcsöt amit fél óra alatt meg tud tenni nem többet, délután megint u.a. mint reggel vacsira Versele-Laga Cavia táp, (Magyarországon ez az a táp amit szakemberek is mernek ajánlani nyugodt szívvel), de mindenképp olyan tápot válassz amiben nincs szotyi és kukorica (majd meglátod nem nagyon találsz ilyet azon kívül amit ajánlottam).

Amit nem adhatsz neki: saláta, K betűs zöldség (krumpli, kellbimbó..), hagyma. A kekszet meg nem tudom ki találta ki a malackáknak de inkább a kenyérrel együtt egye ő jó étvággyal!

A szobába elkerített növényektől és vezetékektől távoli részen engedd ki legalább hetente 2szer futkosni. A körömvágásról se feledkezz meg, ehhez az említett fórumon találsz a megfelelő témában egy nagyon jó személetető, oktató videót. Dió héjban ennyi ha kérdés merülne fel benned akkor írj privit nyugodtan.

2012. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az előzővel. A fent említett weboldalt pedig alaposan olvasd át, nagyon jó tanácsokat ír.
2012. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
64%

utolso elotti, te komolyan azt gondolod h ennyi penze van az embernek ennyi felesleges holmira??

8eve tartok malacokat, de soha foteljuk meg ilyen sz@rsagaik nem voltak!!

1m*1m ketrec, benne 2 itato mindig friss vizzel, szena es malackaja, 2-3 naponts friss zoldseg/ gyumolcs plusz van bent nekik rejtekhely... es koptato, kiveszem oket naponta es foglalkozom veluk, tokeletesen elvannak es jol erzik magukat...

nem kell itt hintaagy meg emelet meg mittudomen :D jezusom

2012. febr. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
63%

nekem pedig ahogy vettem társat a malimnak, heteken belül mindig valamelyik feldobta a talpát!!! pedig volt emeletük meg házuk, szotyi mentes táp meg minden!


az én malacom egyedül is vidám úgy, hogy csak én és a húgom foglalkozunk vele!!!

2012. febr. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Hogy te 6-os milyen okos vagy! Ha azt mind beraknánk a ketrecbe amit irtál főleg akkorába amit javasolsz hova fér a malac? Nem gondolod, hogy kicsit tulzás...........?
2012. febr. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!