Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszi jó háziállat?

A törpenyuszi jó háziállat?

Figyelt kérdés

Anyukámék felajánlották hogy kaphatok egy törpenyuszit amit bent tarthatok a szobámban (kutyát, macskát nem karnak). Biztos nagyon aranyos de attól félek hogy nem fog úgy a szívemhez nőni mint mondjum egy kutyus mert a nyúl ugyebár nem bújik hozzám nem nyalogat meg...kimutatja egyáltalán ha megszeretett? Ha valakinek van tapasztalata törpenyuszival légyszi írja meg :)

16/L



2012. febr. 27. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja, persze. Ha szerinted az tanulás kérdése náluk, hogy az ágyra bogyóznak, akkor vajmi keveset tudsz róluk, mint ahogy kiderül abból is, hogy gonosznak gondolod a nyulad és fogalmad sincs miért tépi a nőstény a bakot.

De mindegy, ez lényegtelen is, csak az olyat nem bírom, hogy valaki egy laikusnak úgy állítja be, hogy ért a nyulakhoz, majd szépen félrevezeti őket ezzel (akaratán kívül, de sajnos így van).

2012. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kicsit beleszólnék az ágyrabogyózás témakörhöz :) A mi nyuszink az első pillanattól kezdve ha feugrik az ágyra telepakolja, néha le is pisili. Pedig sztem 6-7hetesen még nem ivarosak. Az állatorvost is megkérdeztem, h. ha ivartalanítanánk, megszűnne e ez a problema. De sajna a válasz az volt, hogy ez egy berögzült rossz szokás, és val.színűleg ivartalanítás után sem fog megszűnni. A jövő hónapban visszük ivartalanítani a nyuszit, utána én is kíváncsi leszek, h. változni fog-e a helyzet.
2012. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már én is hozzászólok ebben a témában :)

Nálunk is nagy probléma volt az ágyra bogyózás és pisilés. Egyszerűen lehetetlenség volt felengedni az ágyra emiatt, pedig ő állandóan fel akart menni. Sokszor volt olyan, hogy vettem le az ágyról, és a levegőben, ahogy tartottam, akkor pottyant ki belőle még 1-2 bogyó.

Aztán 8 hónapos korában ivartalaníttattuk. (fiú nyuszi)

Azóta teljesen megszűnt ez a dolog, sosem bogyózik és nem is pisil az ágyra. Kb 1 hónapban egyszer találok EGY darab bogyót, és ennyi. Azóta esténként ha filmet nézünk, mellettünk fekszik az ágyon, és követeli a simit, ami jár neki :)

2012. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Legyen igazad!! :) Jövő hónapban viszem ivartalaníttatni! Tényleg tök jó lenne, ha ülhetne mellettünk mindenféle "baleset" nélkül. :D
2012. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még olyan nyusziról, akinél ivartalanítás után gondot okozott volna akár az ágy, akár egyéb helyen a jelölés :)


Szerintem az első időkben még ugye nem volt szobatiszta, tehát mindenhova elvégezte a dolgát.

Egyébként pedig ők olyan 3-3,5 hónapos koruktól már kezdenek ivarérettek lenni, szóval onnantól már azért rakta a csomagot az ágyra, mert igyekezett felülírni a "szagotokat" :)

Ivartalanítás segíteni fog, csak fontos, hogy jó nyuszis dokit válasszatok!

2012. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Te nem ismered ezt a nyuszit, egyébként meg nem rosszból mondom hogy gonosz, szerinted nem szeretem? És mivel le lehet szoktatni arról hogy felmenjen az ágyra nekem semmi gondot nem okoz, és ez viszont csak tanulás kérdése, az ágyon kívül meg csak alomba kakil, ami szintén tanulás kérdése szerintem.
2012. márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na, megvolt az ivartalanítás! :) Végül is túl estünk rajta a múlt héten. Ma először ugrott fel azóta az ágyra, és máris három bogyesz a nyomában. :( Úgy látszik, a mi nyuszink sosem lesz az az ágyból tv-t néző típus. :) :)
2012. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1 hónap kell, amíg teljesen kiürülnek belőle a hormonok, addig pl a bak nyuszik még nemzőképesek is! Ne add fel :)
2012. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!