Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak nincs sok...

A tengerimalacomnak nincs sok idő a szüléséig. Kb. fél hét vagy 1. Mostanában nagyon fáradt. Csak fekszik. Ez jelent valamit?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kicsit le van terhelve. De adj neki fehérjét.
2012. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Egy egészséges tengerimalac a fialást megelőző órákban is jóétvágyú, jár-kel, eszik stb."

Ezt a mondatot az alábbiból vettem, olvasd el sok hasznos van benne a szülésről:

[link]


A saját malacomnál én nem tudtam pontosan, hogy mikor fog szülni, mert időnként kiengedtem egyszerre a lányokat is meg a fiút, egyszer csak azt vettem észre, hogy az egyik lány vemhes, de nem tudtam mennyi ideje. Aztán egy reggel ott voltak a picik. Visszagondolva én nem vettem észre szülés előtt nagy lustulást, talán egy kicsit, de azt ráfoghattam arra, hogy addig osztozott a ketrecen, szülés előtt 1-2 héttel viszont kivettem a másik lányt mellőle.

Lehet, hogy sok malac lesz, azért fáradt.

2012. ápr. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Norina86 ***** válasza:

Sajnos semmi jót nem jelent. Keress rá a vemhességi toxikózisra a tengerimalacoknál.

Ha túl sok a baba, nem pihente ki a szervezete az előző szülést, 25 fok felett van a hőmérséklet a vemhes malacnál, megnő az esély a vemhességi toxikózisra. A vemhesség megterheli az anyagcserét, a májban méreganyagok halmozódnak fel és ez szülési komplikációhoz vagy szülés után halálhoz vezet.


Tünetek: a malac sokat fekszik, alig mozog, keveset eszik tápot, főleg szénázik, a szemét kissé összébb húzza, bágyadt, a mozgása bizonytalan.

Annyit tudsz tenni, hogy több zöldség gyümölcsöt adsz neki, sok szénát, és nagyon finoman próbálod rávenni, hogy mozogjon. De a malacon múlik, hogy szerencséje lesz-e.

Ezért nem szabad kedvenc malacokat otthon szaporítani!

2012. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!