Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sün, mint háziállat?

Sün, mint háziállat?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy kisebb állatot, de szüleim nem engedték meg, nemsokára lesz a szülinapom és még mindig nagyon reménykedek benne, hogy mégis megengedik...úgy gondoltam, hogy egy sün lenne a legjobb választás, főleg mert legalább nem zavarja ha senki nincs otthon nap közben!

Viszont azt nem tudom pontosan hogy hogyan is kell tartani őket, ha kapnék egyet biztos a lakásban lenne, de ha néha kiviszem 2 kutya közé akkor baja eshet?



2012. máj. 5. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy utána olvasol a dolgoknak?
2012. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
képzeld utána olvastam, de reménykedtem benne hogy valaki saját tapasztalat alapján fog válaszolni
2012. máj. 5. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Tájékoztatnálak hogy a sün védett állat, nem házba való ráadásul éjszakai életmódot folytat.


"Az állat tápláléka főként földigilisztákból és csigákból áll, de más kisebb állatokat is fogyaszt, például sáskákat, földön fészkelő madarak fiókáit, gyíkokat, de néha dögöket vagy lehullott gyümölcsöket is eszik. Időnként tojások is szerepelnek étlapján, de a sün állomány előfordulása és gyakorisága alapján véve a földigiliszták mennyiségétől függ. Miattuk is pusztul el olyan sok sün az utakon, mivel, főleg meleg esők után, a giliszták az aszfaltútra másznak, ahol a sünök könnyen összefogdossák őket.

2012. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előzőnek. Utána kell olvasnod a tartásának, igényeinek. A süni ugyanis nem egy túl barátságos, babusgatható állat, mint mondjuk egy hörcsög. Ráadásul a hörcsög is éjszakai állat, a nappali egyedüllét őt sem zavarja.

[link]

[link]

Találhatsz jobb és rosszabb oldalakat is sünikről. Keresgélj egy picit, mielőtt végleg döntesz!

2012. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs sünim de én is szerettem volna de előtte utánolvastam pár dolognak.Először is a két kutya közé ki ne vidd,mert félősek és a kutyáknak is bajuk eshet.Éjszakai állat,napközben aludni fog,pihenni fog,napközbven ne is zavard tehát ha foglalkozni szeretnél vele akkor este tudod megtenni.Engedély is kell hozzá,papírok.A dohányfüstöt nem szereti,ha valaki dohányzik,akkor csak alapos kézmosás után vegyék kézbe,mert a süni ezt is megérzi.
2012. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


"Viszont azt nem tudom pontosan hogy hogyan is kell tartani őket"


Bocs, nekem ebből a mondatból nem az jött le, hogy annyira vágod a témát.

2012. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Nekem van, kettő is. Persze nem a keleti sün, mert az védett állat, hanem afrikai fehérhasú törpesün. Mire vagy kíváncsi pontosan? Ha utána olvastál már, akkor gondolom nem ilyen általános dolgokra.

Minimum fél m2-es ketrec/terra kell neki. Megpróbálhatod a kutyákkal összebarátkoztatni, de csak felügyelet mellett. Tudok olyat, akinél jól kijönnek (kis méretű kutyával).

Amúgy bent kell tartani, mert a hidegre érzékeny (meg a hőmérséklet ingadozásra).

2012. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, de főleg az utolsónak nagyon szépen köszönöm!:)
2012. máj. 5. 12:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Ha valami érdekel, szívesen válaszolok. Már 4 éve tartok süniket. :)
2012. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha törpesünre gondolsz (és nagyon remélem, hogy arra, mert a keleti sün védett állat, törvény tiltja a kedvencként való tartását), akkor a [link] nézegesd át, főleg a tenyészetek oldalait, sok leírást találhatsz a tartásukról, és azokat bizony saját tapasztalatból raktuk össze. Ha jó tenyésztőtől veszed a sünit, akkor bizonyára még kiterjedtebben fel fognak világosítani a tartásáról, és bármikor fordulhatsz segítségért is a tenyésztődhöz, vagy akár a többi tenyésztőhöz, nem szoktunk elzavarni senkit, akinek kérdése van :)
2012. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!