Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan neveltek egy tengerimal...

Hogyan neveltek egy tengerimalacot? Sokszor kérdeztem már, de nem vagyok előrébb.

Figyelt kérdés
Mik azok a módszerek? A robléma az hogy hisztériásan rágják a ketrecet és vinnyognak, h kaja kell. na most lassan 8hónapja vannak itt és eddig nem volt gond, utóbbi 3hétbe kb van ez. és amikor kint mozgás van és eszükbe jut egyből elkezdik. ma pl 3/4 6kor lbresztettek mer mér ne.. természetesen nem adtam be nekik a kaját, és hallgattam tovább az idegesítő ketrecrágást, de ez igy nem jó, valami ötlet?

2012. máj. 10. 08:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 15:50-es válaszoló, meg a 18:35-ös is! Nekem is csak az egyik harapós, az sem durván! Ketrecet néha ő is rág, meg az ujjunkat szokta harapdálni, de csak finoman! Igazából más ötletem nincs, hogy miért csinálhatják! Ilyen kedvük van :) Nekem is csak 1 hónapja vannak malacaim, olvasgatok róluk, hogy mit hogyan kell!
2012. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

:)

nálam kb 8hónapja vannak és ez csak mostanában van ez a dili, h reggel hajnalba ébresztenek..eddig olyan édik voltak, csak akkor kezdtek el aktivabban zajongani ha látták ébredezek töbet mocorgok stb. de utóbbi 2-3hétbe vmi rémes.

2012. máj. 10. 20:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Bízzunk benne, hogy kinövik! :D
2012. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
remélem!:)
2012. máj. 10. 21:35
 15/18 anonim ***** válasza:

Vannak a gemonon hangminták:


[link]


Hallgasd meg melyikre hasonlít! A kajakunyerálóra?

2012. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
igen arra
2012. máj. 10. 21:53
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes amiket írsz kérdező.Az elmondásod alapján pedig rendesen a gondjukat viseled,nem lehet azzal a gond.

Nekem is csak akkor kezdenek füttyögni,ha már hallják hogy mocorgok reggel,addig nem.De van hogy ha sokáig alszom és elfogyott a kajájuk,akkor kétségbeesetten követelik a reggelit.Én mindig tartok bent náluk prémium minőségű száraz tápot,sok szénát és friss vizet és mellette naponta 2x zöldség és gyümölcs,de an hogy ez reggelre elfogy.

Nevelni sztem nem lehet őket,de lehet hogy valami megváltozott,ami nem tetszik nekik.Vagy EGYMÁSSAL nem jönnek ki.Próbáld meg hogy elválasztod őket pár napra a ketrecben.

2012. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Azóta annyiban változott a dolog, hogy reggel mikor felkeltenek és ugye hiszti van a kajáért, akkor nem adom oda nekik csak ha csendbe maradnak, mondom nekik h "menjetek a helyetekre(felső szint) és csend, akkor jön a kaja" és megértik..csöndbe várják..még akkor is mikor nyitom ki a dobozt pedig arra ugye egyből megy a visitás.:)

meg mikor rágja a rácsot mindig mondom erélyesen hogy nem szabad, de még nem szokott le róla.

nagyon rajta vagyok az ügyön:)

2012. máj. 14. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!