Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap előt szült atengeri...

Tegnap előt szült atengeri malacom. Egyet. Még sose volt igy nekem mit kell tudni eről? A kicsihez mikor lehet hozá nyulni?

Figyelt kérdés
Szégyen de nem tutam hogy a tengeri malacom terhes és ugy szült de semmi baj nem let. még him is velük van. Nem fogja bántani a kicsit? Edig nem bántota bujik hozá inkább. a kicsi szopik is meg eszik tápot is ez szabad?
2009. jún. 27. 20:13
 1/7 anonim válasza:
100%
Az anyának és a kölyköknek csendre és nyugalomra van szükségük. 4 hetes korukig együtt kell lenniük. Mi a hímet külön tettük az anyától és a kölyköktől. A szoptató nősténynek nagyon jó minőségű szénát, folyadékban gazdag zöldfélét, lédús gyümölcsöt, jó minőségű tengerimalactápot vagy magkeveréket, elegendő vizet adunk.
2009. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hímet mindenképpen tedd külön mert az anyának sem lenne jó ha az egyik terhességből a másikba menne...Rögtön fogamzóképes a malacka! Min.4 hétig tartsd a kismalacot az anyja mellett,utánna ha akarod eladhatod,a fiút viszont jobb külön tenni,évente 1x 2x jó ha ellik a malacka! Vagy sterilizáltasd őket,így sok betegséget is melegőzöl!De ne engedd h sokat elljen mert minden egyes elléssel rövidítted az életét,ezt olvastam...
2009. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is tedd külön a hímet, mert rögtön fogamzóképes a nőstény a szülés után. Az sem baj, ha nem teszed külön, mert a hím nem fogja bántani a kicsit. És igen, az a normális, hogyha a kicsi anyatejet is és szilárd táplálékot is eszik. Ha megfogod és megnézed a kis száját, akkor láthatod, hogy már szép nagy fogacskákkal jön a világra.
2009. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a kicsi a születése után egyszerre tud enni ,a fiu ha eddig nem bántotta nem is fogja ha a szülés után 24 órán keresztül a lánnyal volt a hím akkor kb60 nap és büszke tulaja lehetsz még 1 alomnak:)2 honapig hagyd a kicsit akár az uj alom megszületéséig is ott maradhat mer az anya leválasztja kb 1 hónapon belül de jo ha tanul a kicsi a szüleitöl.Ja és még valami ha a kicsi lány akkor az apa2-3 honapos korában már feltudja csinálni de abbol baj sose lessz nekem még emiatt egyszer sem lettek beteg köjkök pedig nekem volt hogy egyszerre7 anya is ellett (a43db bol)sok sikert(kecsa)
2009. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.külön tetem a himet de azóta egy folytába fügyög nem hagya abba ez normális?
2009. jún. 28. 15:14
 6/7 A kérdező kommentje:
füttyög
2009. jún. 28. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:
persze ez természetes hiányzik neki a többi és jeleznek is egymásnak(:
2009. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!