Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartással kapcsolatban...

Sókristály kérdése:

Patkánytartással kapcsolatban lennének kérdéseim (? )

Figyelt kérdés

Néhány kérdés, ami most hirtelen eszembe jutott:

- Elvan egyedül, vagy inkább párban kell venni?

- Két azonos nemű kijön-e egymással?

- Egy patkánynak kb. mekkora hely kell?

- Hogyan kell berendezni a helyét?

- Miket eszik?

- Mennyire szelídíthető, és ez napi mennyi foglalkozást jelent?

- Mire lehet megtanítani? A nevét megtanulja?

- Mennyire kényes, milyen betegségei lehetnek?

Hirtelen ennyi jut eszembe, de ha valakinek más tanácsai, tapasztalatai vannak, azt is szívesen fogadom.



2012. máj. 24. 06:57
1 2
 1/15 Sn0wf0x ***** válasza:

Szia!


Itt mindent megtalálsz: [link]


De dióhéjban:


- Elvan egyedül is ha sokat foglalkozol vele, de párban is tarthatod őket

- Két azonos nemű kijön egymással

- Legalább 70*50-es ketrec nem árt

- Legyen nagyon sok mászóka és bújócső benne, imádják az ilyeneket, egy kerámiatál, egy fogkoptató és golyós önitató

- Gyakorlatilag mindenevő, érdemes kis élőeleséget is adni, pl lisztkukacot, szereti a főtt tojást, patkányeledelt lehet kapni, magvakat stb...

- Nagyon szelidíthető, a hímek ragaszkodóbbak

- Sok mindenre, a nevükre is hallgatnak apróbb feladatokat is megtanulnak ha sokat foglalkozol velük, nagyon okos állatok, de legalább napi két órát foglalkozni kell velük

- Ha mindig friss víz, eleség és tiszta alom van alattuk, akkor nem kényesek. A huzatot nem bírják és hamar megfáznak, viszont a meleget sem viselik nagyon 20-25 fok között elvannak. Allergiára hajlamosak pl forgács esetében, érdemes pellet almot venni alájuk.

2012. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, már azt hittem senki sem fog írni.

Ezek szerint kicsit rá kell készülnöm a dologra. Az terrárium már megvan, de ki kell alakítanom a játszóhelyet is. Eddig csak csincsillám és tengerimalacom volt, velük nem volt sok gond.

2012. máj. 24. 10:15
 3/15 Sn0wf0x ***** válasza:

Nincs mit :)


Ja és nagyon fontos, ha kiengeded őket, akkor a ruhákat pakold el két rosszabb pólót kint hagyhatsz csalinak, mert megrágcsálják :) de legjobb ha nyakba szoktatod őket, akkor a közeledben maradnak :D

2012. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linkedet, tök jó, regisztráltam is.

Te egy, vagy 2 patkucit ajánlanál nekem. Leírom a körülményeket:

Kb napi 1 órát tudok velük tisztán foglalkozni, viszont a gyerekek miatt állandó nyüzsi van a házban,tehát a környezet nem ingerszegény.

Szeretném kézhez szoktatni, sőt nyakba még jobb lenne. Nem tudom, ez 2 állatkánál mennyire működőképes.

Viszont hajlok a 2 felé, mert vannak napok, amikor nagyon el vagyok havazva, és nem lenne rájuk túl sok időm.

Persze a gyerekek is dajkálnák, de azt szeretném, ha inkább az enyémek lennének, hozzám kötődnének.

Bocs a sok kérdés miatt:-) Minden apró tanácsot szívesen fogadok, mert nem akarok fejetlenül beleugrani a dologba.

2012. máj. 24. 10:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség, mindenképp kettőt tarts (természetesen azonos neműeket! az mindegy, hogy fiúk vagy lányok). Sokkal jobb nekik. 2-t, sőt többet is tökéletesen kézhez lehet szoktatni, nem értem, miért lenne akadály. :) Ha teheted, ne kereskedésből vegyél, hanem hobbitartótól vagy tenyésztőtől, akkor eleve kézhez szokott állatkát kapsz, és jó eséllyel egészségesebb is lesz.
2012. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 nőstényt tartottam, ők rendesek voltak és aranyosak
2012. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sn0wf0x ***** válasza:
Kettőt javaslok :) Mind a kettőt nyakba tudod majd szoktatni amiatt ne aggódj. Ha odafigyelsz rájuk és foglalkozol velük nagyon hálás kis állatkák és nagyon meg fogsz lepődni mennyire okosak ;)
2012. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves Sn0wf0x!

Leszedtem néhány ketrecképet az általad linkelt oldalról, és az alapján készítem el a lakhelyüket.

Mindenkinek köszönöm a válaszát, sokat segítettetek. Úgy döntöttem, hogy 2 fiút hozok a házhoz, találtam is egy helyet, ahol van egy grafitszürke, és egy fekete-fehér foltos most 4 hetes patkuci, le is foglaltam őket.

Egyiküket Kacatnak fogják hívni, de a másikra szívesen fogadok javaslatokat :-)

2012. máj. 25. 10:39
 9/15 Sn0wf0x ***** válasza:

Sok sikert :)


Egyébként órákat el lehet tökölni a ketreci kiépítésével, sőt egy idő után késztetést érzel majd a fejlesztésére :D


Kacat és Vacak, így legalább egyszerre jönnek ;)

2012. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Esetleg még Kacat és Maszat?

Ja, és lenne még kérdésem:

Több képen láttam a ketrecben az egyik oldalról a másikra lazán elvezetett ujjnyi vastag köteleket. Ezeken mászkál a pati, vagy mire valók?

Amúgy te mit raknál feltétlenül a ketrecükbe?

Az én ketrecem alapja 55x40 cm, a magassága 70 cm, úgyhogy több szint is befér.

2012. máj. 25. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!