Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartással kapcsolatban...

Sókristály kérdése:

Patkánytartással kapcsolatban lennének kérdéseim (? )

Figyelt kérdés

Néhány kérdés, ami most hirtelen eszembe jutott:

- Elvan egyedül, vagy inkább párban kell venni?

- Két azonos nemű kijön-e egymással?

- Egy patkánynak kb. mekkora hely kell?

- Hogyan kell berendezni a helyét?

- Miket eszik?

- Mennyire szelídíthető, és ez napi mennyi foglalkozást jelent?

- Mire lehet megtanítani? A nevét megtanulja?

- Mennyire kényes, milyen betegségei lehetnek?

Hirtelen ennyi jut eszembe, de ha valakinek más tanácsai, tapasztalatai vannak, azt is szívesen fogadom.



2012. máj. 24. 06:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott?

Írtad, hogy okosak. Mire lehet megtanítani Őket? Azért érdekel, mert a nagyobbik lányomnak vettem 2 tengerimalacot, nagyon szépek, aranyosak, de semmire sem hajlandóak. Csak esznek, alszanak, meg ülnek az ölében.

2012. máj. 25. 16:05
 12/15 Sn0wf0x ***** válasza:

Ha van rá lehetőség mindenképpen több szintes legyen :) Amit én raknék bele: Függőágy (imádnak benne aludni, konyharuhából is tudsz csinálni), fa híd (900ft kb), kötél is jó szépen egyensúlyoznak rajta, mászóka, pl madárkalitkába való létra...ezekkel már el vannak, de idővel úgyis látod mit szeretnek csinálni és elkezdesz kísérletezni :)


Egyébként fogkoptató, önitató, kerámiatál.


Elvileg vissza tudnak hozni eldobott apróságokat de ezt sosem próbáltam, mókásak anélkül is hogy tanítanád őket. A behívást ugye érdemes, de egyébként főleg agility feladatokat szoktak nekik tanítani akadálypályán :)

2012. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én keresztbe több helyre raktam be fa léceket. Középre egy nagyobb elágazó faágat tettem, tehát ilyen ágasbogas volt az egész ketrec belül. Felülre pedig csináltam 2 polcot, jobb és baloldalra, és az egyik polcra tettem egy kis faházikót.
2012. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves hable!

Tudnál képet felrakni? (www.kepfeltoltes.hu) Ez az elágazós fa érdekelne.

Annyira zsúfoltnak néznek ki ezek a ketrecek, a legtöbb teljesen be van építve, olyanok, mint egy nagy akadálypálya. Tényleg ilyennek kell lenniük?

2012. máj. 26. 06:50
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem muszáj teljesen beépíteni, de nagyon szeretik. ;) Imádnak bújni, mászni, lógni, szóval erre mindenképp legyen lehetőségük, még ha nem is pakolod fullig a ketrecet.
2012. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!