Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egymáshoz tudnak szokni?...

Egymáshoz tudnak szokni? (Kutya-macska)

Figyelt kérdés

Van egy 8-9 hetes cicám és egy 3 éves szobakutyám.Már 4 napja próbálom szoktatni őket de szinte semmit nem haladok.Szerintetek mennyi idő mire össze szoknak?Valami ötlet hogyan kéne próbálkoznom??

A kutya reagálása: Nyüszög,ugat(na ha hagynám),próbál kiszabadulni a kezem közül és ha kiszabadul rögtön oda megy szagolgatni.

Macska reagálás:Fúj,karmol ha a kezemben van,próbál elmenekülni,morog..

A kutya egyáltalán nem hallgat rám ilyenkor.



2012. júl. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassan kell, de egy idő után egymáshoz fognak szokni. Egyre többet kell "mutogatni" a macskát a kutyának, vagy letenni a cicust, és a kutyát pórázon tartani! Vagy szájkosarat a biztonság kedvéért.
2012. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Én nem is a macskát féltem...inkább a kutyát.Pl hogy kikaparja a szemét vagy túl nagyon karmol a macska meg ilyenek! :o
2012. júl. 3. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem természetesek a reakciók. Az ugatást ne hagyd (az biztos megijesztené a cicát) de a szimatolást ne tiltsd, az állatok így ismerkednek. Természetes, hogy fél a cica, pláne ha még nem látott kutyust, de a saját cicámból és kutyámból kiindulva menni fog az összeszokás. Nekünk boxerünk van(hebrencs 1 éves kutyus volt akkor, és azóta a kora változott csak:-), a cica képzelheted, milyen kis törpe volt hozzá képest, amikor elhoztuk pár hetesen. Mivel a kuty alapvetően jó indulatú, szintén szaglászta, aztán a nagy tappancsaival hadonászva próbált játszani a cicával.. Volt is ijedség a cica részéről és persze ő is védte magát, de nem karmolta véresre a kutyát, így meghúzták a határokat. A cica már 1 éves múlt és nagyon jóban vannak, hízeleg a kutyának is. Szóval csak idő kérdése, ne aggódj.
2012. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És neked mennyi idő volt mire egymáshoz szoktak? :)..Igen egyébként a cica az ugatásra is megijed..de amikor közelebb megy a kutya akkor is.A macska meg sem meri szagolni :/
2012. júl. 3. 13:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként még lenne két kérdésem csak nem akarom már külön írni szóval aki tud az ezekre is írjon választ :$$

1.Mit csináljak hogy a macska ne legyen fenn hajnali fél 1-ig??

2.Mennyi idő után tudom kiengedni egyedül a cicát úgy hogy vissza is jöjjön és jelezze ha be akar jönni.Először menjek ki vele és ne engedjem hogy elmenjen vagy hogy csináljam??

2012. júl. 3. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:
2. Hát, talán 1 hét.:P Mert a macskák nem az emberhez kötődnek, hanem a helyhez. Ha hamarabb kiengeded vissza akar majd menni a régebbi helyért, de igazán nem tudom pontosan hány napig maradjon bent. 4-6 nap szerintem elég! :)
2012. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó:értem és köszönöm :)..mert 4 napja elhoztam de csak 1-másfél napja van itt mert apukámnál voltam nem itthon :) de ha például mindig ugyan abban az időben adok neki kaját lehetséges hogy vacsorára is vissza jön? :o
2012. júl. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!