Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kertben találtam egy Keleti...

A kertben találtam egy Keleti sün búvóhelyet és állítólag már jó pár éve él ott sün, bár azt nem tudom, hogy ugyan az lakik ott minden évben, de befoghatom?!

Figyelt kérdés
Be szeretném fogni és egy igényesen kialakított kültéri körbekerített részen helyezném el, ahol mindent megkapna tőlünk. Tudom, hogy Magyarországon védett állat, de mostanában télen nagyon hideg szokott lenni és félünk, hogy nem éli túl a telet! Az igaz, hogy ha befogom akkor is kint lesz, de lenne neki jó meleg búvóhely kialakítva!

2012. júl. 14. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Kuckót akkor is készíthetsz neki, ha nem fogod be.
2012. júl. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora helyen mozoghatna. De szerintem is felkeresi a búvóhelyet, ha építesz neki.

Amúgy ha ugyanaz az állat és minden évben látod, akkor nyilván nem fagyott meg az eddigi telek során sem.

2012. júl. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne fogadd be, ne kerítsd el a helyét. Nem fog megfagyni télen, ha rendszeresen teszel ki neki addig valami táplálékot. Ha van mit ennie felszed annyi zsírt, amivel kibírja a telet. Viszont ha elkeríted nem tud szaporodni, ami viszont fontos lenne a süniknek, nem véletlenül védett állatok.


Úgyhogy ha szeretnél tenni érte és úgy alapvetően a fajtáért, akkor tegyél ki neki cica/kutya kaját valahova. :) Száraztápot, vagy lehet alutasakos is. Valószínűleg a környék rovarokban gazdag, ha nem megy el, de ha még külön is teszel ki egy bokor alá a közelben, akkor biztos ott marad.

(De a sünik esetében is igaz, hogy ha pedigreet - és társai - tennél ki, inkább ne tegyél semmit, attól jobb, amit ő talál magának. Kap egy bélgyulladást tőle és kész, volt süni nincs süni.)

Ha nicns nagyon meleg, akkor romlandóbb dolgokat is tehetsz ki, pl főtt tojás összetörve, a szárnyas húsokból a fennmaradó cafadékot nyersen kiteheted. ilyeneket.


Ha lehet, tegyél vizet is ki. Ha van egy felesleges, nem túl mély (tehát nem tud belefulladni) tálkád, amit esetleg a földbe is le tudnál süllyeszteni, hogy stabil legyen, azt utántölthetnéd időnként vízzel. Amikor nagyon meleg van jól jönne az is a süninek. Tejet NE tegyél ki, mert laktózérzékenyek. Plusz nagyon meleg időben megsavanyodik hamar.

2012. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a kertedben éldegél, akkor az nincs eléggé befogadva? Inkább tegyél neki ki enni, inni, hogy felszedhesse a télre a zsírréteget, akkor nem fog megfagyni... Ha nem vagy rest és tényleg aggódsz érte, akkor egy délután gyűjts neki gallyakat és avart, hogy legyen miből építenie a búvóhelyét. (tejet ne adj neki, ez fontos! :') )
2012. aug. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!