Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti mit csináltok az állataitok...

Ti mit csináltok az állataitokkal amikor nyaralni mentek?

Figyelt kérdés
Egy Nyúltenyészeten gondolkozom. Apukámnak is ilyen 5.-6.-os kora körül lett tenyészete . És teljesen jól ment . Azt mondta hogy nekik valami néni segitett. Mert a szomszédot csak megérhetem hogy adjon enni a cicámnak. De 50 nyúlnak nem 2 perc enni -inni adni. Azért kérdezem mert amikor beszélek anyáékkal tájékozott akarok lenni. Hajlandó vagyok 10 000-ft alatt fizetni egy hétre.
2012. aug. 24. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
megkérem a közelben lakó rokont hogy nézzen rájuk, természetesen a megfelelő mennyiségű kaát előre megveszem
2012. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De minek akarsz ötven nyulat? Nem elég mondjuk kettő? Tízezerért pedig sztem bárki gondozza őket egy hétig.
2012. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
eladom a húsáért
2012. aug. 24. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az utcában lakik egy fiatal tinilány. A szülei nem engednek neki állatokat tartani, így boldogan jön segíteni. Nem két állat van nálunk sem, de nem fogad el pénzt.

Nyáron diákok szívesen vállalnának egy ilyen melót szerintem.

2012. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos azóta, hogy az Apukád volt kezdő nyulász, a gazdasági környezet eléggé megváltozott. Hozzánk is járt minden héten a felvásárló autó, nőtt a fű, aki szorgalmas volt lett egy kis pénze.

Úgy tudom, most a felvásárlási ár annyira alacsony, hogy a táp ára sem jön be. Nem éri meg a felvásárlóknak dolgozni, ha az egész haszon az övék.

Így a húsnyuszikat konyhakészen, megpucolva, ismerősök között szokták értékesíteni.


A minőségi versenygyőztes tenyészállatok igen jó árban kelnek el, de azokba sok pénzt kell fektetni. Utazni kell, és versenyezni.


A fajtatiszta törpe nyusziknak is van áruk, de azoknak származási lap kell, oltás, kézhez szoktatás, honlap, amin eladod. Sok pénzed sajnos egyikből se lesz. A törpe nyuszizás esetén a felszereléssel tudsz egy kicsit javítani a mérlegen.


Itt találsz egy fórumot, amin kaphatsz infókat a felvásárlási árakról, táp árakról, fajtánkénti fogyasztásról... egyszóval mindenről amivel számolnod kell az első saját vállalkozásod sikeres beindításához! :)

[link]


De mindenkinek azt javasolják, hogy eleinte csak 1-2 állattal induljon, és ha megtalálta a vevőket, igény van többre, akkor állítson be több anyát.

3 nyuszit pedig szerintem, akárki szívesen megetet. :)

2012. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!