Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Nagyon féltem őt!

Mit tegyek? Nagyon féltem őt!

Figyelt kérdés
Ma vettem észre,forgács cserénél,hogy a tengerimalacomnak megy a hasa...Kettő napja nem eszik sajnos, és már elég idős malac....Azt hiszem 6-7 éves lehet...A zöldségeket és gyümölcsöket mindig jól megmossuk neki...Régen imádta a füvet,mostmár azt sem eszi....Mit teygek??? Elvinném én az állatorvoshoz! Dehát tavaly is elvittem egy másik tengerimalacaomat,több mint 8 ezret költöttem,és mégsem gyógyult meg(el is pusztult sajnos) ....Most mit tegyek??? Kérlek segitsetek!!!! Esetleg lehet hogy eljött az ideje???? :((( :'( ISTENEM!!! csak azt NE!!!! Imádom őt!!!
2012. aug. 29. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

sajnos ennyi idő korban előfordul az ilyen:(

az állatorvos meg tényleg nem éri meg bármennyire is szereted a malackádat..

sajnálom:(

2012. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát te is tudod, hogy doki kell! injekció, étvágyfokozó. friss széna lehetőleg valami jobb minőség.nekem két hete halt meg a malackám, ment a hasa. igaz hiába jártunk dokihoz, költöttem rá, mégis meghalt, de ezt a pénzt nem sajnálom. megpróbáltuk megmenteni. Tegyél egy negyed zacskónyi smectát a vizébe, és itasd. Ha fájna a pocija, adhatsz neki egy-két csepp algifent is. két nap kaja nélkül sok ilyen aprócska szervezetnek.
2012. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el orvoshoz! Nem ér meg Neked ennyit a tengerimalacod?

Egyébként én sem tudom, mi lehet a baj. Lehet, hogy túlnőtt a foga, azért nem eszik 2 napja. Volt bent neki fogkoptató, vagy széna, vagy rágható fa emelet/házikó?

2012. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindig adjuk neki a szárÍtott kenyeret...És igen,nekem többet is megér az én kincsem,csak sajnos itt,ahol én lakom,csak állatorvos van,nem olyan aki pont ijen kis állatokkal foglalkozna,ezért nem hiszem h nagyon ért hozzájuk..Tavaly is csak székrekedése volt a malckámnak mégis elpusztult...annyit mondott,ez nem lehet,ijen nincs,meggyógyul..és más napra sajnálatos módon elpusztult.....
2012. aug. 29. 15:32
 5/10 A kérdező kommentje:

Ráadásul az itatóját is mindig rágja!!!

:( :( :"((((((

2012. aug. 29. 15:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Leginkább szénát adj neki, meg friss vizet.

Itt olvashatsz a hasmenésről, a lényeg a rostdús kaját kapjon (szénát) és a zöldséget, gyümölcsöt, friss füvet hanyagold.

[link]

Ha inni iszik, szerintem tegyél a vizébe C-vitamint meg szőlőcukrot!

Adj neki Bio-Lapis-t vagy valamilyen más probiotikumot!

2012. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiatal malacomnak is ment a hasa és alig evett,ez több napig tartott. Nem vittem orvoshoz és meggyógyult magától! Nálunk szerintem a sárgabarack okozta ezt. Adj neki széntablettát,mondjuk egy felet vizben feloldva,pipettával add be. Csak szénát kaphat. Cebion cseppet is adj,napi 4-5 cseppet.
2012. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat.....Igaz,nem ismerjük egymást,de kérlek, Drukkoljatok!!!! Imádom őt!!!!! Nem birnám ki...!!! Meg is halnék ha elvesziteném!!! :( :'( :'(
2012. aug. 29. 15:37
 9/10 A kérdező kommentje:
MINDENT MEGPRÓBÁLOK,AMIT MONDATOK!!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN,ÖRÖK HÁLÁM ÉRTE!!!!!
2012. aug. 29. 15:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Olvastam már sok helyen,hogy adni kell nekik mindig C vitamint...De én annyira szeretem őt,hogy sosem próbáltam neki adni ijen extra dolgokat,nehogy baja legyen...És most félek,ha adok neki C vitamint,vagy széntablettát,csak ártok vele neki....Még sohasem kapott ijeneket :(
2012. aug. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!