Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázott a patkányom, mit...

Megfázott a patkányom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tüsszög és kicsit véres az orra, és olyan kis kedvetlen.Tudom most mindenki le fog oltani hogy vigyem el orvoshoz, de most múlt héten beteg a macskám is, és nekem most nincs pénzem még egy orvosi kezelésre, a macskára elment az összes félretett pénzem. Patkányosok kérlek segítsetek mivel kezeljem? már csináltam neki meleg vackot, az tetszik neki, de mivel gyógyíthatnám meg? Egyszer régen már volt hogy kicsit véres volt az orra, és szintén tüsszögött, de akkor nem volt ennyire kedvetlen. Mit tegyek?
2012. szept. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor a nyuszim megfázott az állatorvos azt mondta hogy kamillateát csináljak, a nyuszit tegyem a hordozójába, tegyem mellé a fazékban a teát, és az egészet takarjam le egy törölközővel, és lélegezze a gőzt kb 10-15 percig. Nemtudom patkánynál hogy van, de nem fura hogy vérzik is az orra? Mármint nem csak taknyos lenne ha csak megfázás lenne?:S Bocs ha hülyeségm tényleg nem értek hozzá:)
2012. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia:),

máskor is kicsit vérzett az orra(vérpöttyöket kell elképzelni, nem folyik az orrából a vér), és több helyen olvastam hogy kisebb meghűlés esetén ez nem baj. nagyon szépen köszönöm a válaszod, kipróbálom:)

2012. szept. 3. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább allergiának tűnik, ami forgácstól lehet például. Nem?
2012. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg én is csak azt tudom mondani hogy vidd orvoshoz, én is mindig elvittem, nem került sokba. Ez nem egy macska. Volt hogy pénzt sem kért azért hogy megnézte és elmondta mit tegyek.
2012. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Ez nem megfázás, pláne ilyen időben. Olvass utána a vörös könny és a mikoplazma nevű patkánybetegségeknek. Ez a tünet patkányoknál nem játék, és csak erős antibiotikummal gyógyítható. Különösen az 1 évnél idősebb hímekre veszélyes.
2012. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Osztom Platypus véleményét. A vörös cucc semmi esetre sem vér, vöröskönny lesz az. Arra viszont készülj fel, hogyha Mycoplasmás a pati, akkor az stresszhelyzetben vagy legyengült immunrendszernél újra, azonnal megjelenik, tehát a jövőben esedékes lehet több antibiotikum kúra is. Váltsd le a forgács almot nem poros (pelletalom vagy csutkaalom) alomra és kérdezd meg a dokit esetleg milyen vitaminkészítményeket ajánl, hogy szinten tartsd az immunrendszert. Ellenben: ha nem viszed dokihoz, akkor a Mycoplasma súlyosbodik és végül el is pusztulhat a patkány.
2012. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi: ajánlatos olyan orvoshoz fordulni, aki nem csak a laborban, kísérleti alanyként látott patkányt, illetve a fészerben. Kisemlősökre szakosodott doki kell neked.
2012. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom hogy adjatok kamilla teát neki.lehet hogy páran hülyének néznek de jó a patinak is.nekem 3 pateszom volt náluk bevált.mindenképpen legyen a helyén jó meleg.állatorvoshoz nem muszáj de ha tudjátok azért vigyétek el.kérdezzétek meg mi a teendő.szerintem nem kerül pénzbe nekünk sem került.el mondta mi a teendő és ennyi.ingyen volt.
2012. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!