Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot ketrecben vagy...

Tengerimalacot ketrecben vagy akváriumban jobb tartani?

Figyelt kérdés
Két kis fiú malacka tulajdonosa leszek hamarosan és tapasztalt tengerimalac-tartók segítségét szeretném kérni. Melyiket érdemes vásárolnom? Előnyöket, hátrányokat is írjatok nyugodtan. Mennyibe kerülnek a ketrecek, akváriumok? Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

2012. szept. 13. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
az én malackám akváriumba van tartva. Olcsobb mint a ketrec és így tudsz sporolni egy kis pénzt
2012. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
56%

Na most akkor egy kis kötekedés: akváriumban VÍZ VAN, szóval semmiképp se tarts benne malacot, max 2 perc múlva úgyis meghalna. Terráriumban tarthatod, de nem ajánlott.

Mindenképp ketrec!


A pisijük ammóniát tartalmaz, nos egy terráriumban egész nap azt szagolják, szép légúti betegségeket kaphatnak el..

2012. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12-es

Hagyjátok már ezt a terrárium-mániát!

Mint írod, az akváriumban víz van.

Viszont a terráriumban föld (terra=föld).

Ha megnézed a malacok helyét, akkor rájössz, hogy több víz van benne (az itatóban), mint föld!

Tehát ilyen logika alapján a terrárium végképp helytelen elnevezés.


Az akvárium még akvárium maradhat attól, hogy kiöntöd belőle a vizet. Mint ahogy a boros üveg is boros üveg marad, bármit teszel bele.


Terráriumban hüllőket és gyíkféléket tartanak. A békák és a rovarok, pókok lakhelye a vivárium, a növényeké a florárium. A mocsaras növénypart pedig paludáriumban van kialakítva.


Logikusan, ha lenne valóban jó szó, akkor azt az "alom latin neve + rium" formában lehetne használni.


Az eredeti kérdésnél maradva, mindenképpen a ketrec a jobb választás, de vannak egyéb, kreatív megoldások is, amik olcsóbbak is, mint a gyári ketrec.

Az akvárium és ketrec előnyei és hátrányai itt vannak összefoglalva:

[link]

Például nekem ez tetszik a legjobban:

[link]


Ha készen akarod venni, akkor legalább 100*50-es ketreccel számolj. De előtte mérd meg a helyet, ahova szánod, mert élőben meglepően nagy tud lenni! Ha befér, akkor a malacok hálásak lennének egy 120*60-asért is!


Az ekkora ketrecek általában nyúlketrecként vannak a boltokban (webáruházakban) megnevezve. Viszont azt is figyelembe kell venned, hogy ha a malacok még nagyon kicsik, egy ideig kiférhetnek a rácson. De nagyon hamar megnőnek! Ezen például nem férnek ki (29 mm-es rácstávolság), igaz ebben nincs etető, itató és házikó:

[link]

2012. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az akvárium-terrárium témát tényleg hagyhatjuk, mert a hatodik válaszban kiigazítottam magam. :) Sajnos a kérdést már nem tudom átírni, ahhoz újat kéne írnom és elvesznének a válaszok.

Nagyon tetszik a Zsuzska-féle ketrec is, amit külön belinkeltél. Kicsi a drótháló, szerintem nem férnének át rajta a cocik. Viszont meg tudnám csinálni, csak drótháló meg faanyag kéne. Köszönöm az ötletet, nagyon segítőkészek vagytok! :)

2012. szept. 14. 09:19
 15/17 anonim ***** válasza:
Az a Zsuzska-féle csibehálóból készült, lehet kapni minden barkácsboltban, gazdaboltban. Van 1 méter széles és 50 cm széles tekercs is. Sok helyen méterre is megveheted, 100 Ft körül van métere az 50 cm szélesnek.
2012. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
az én malackám többrétegű papírdobozban van. a doboz eleje csak 3-4 cm magas, így nyugodtan ki tudna jönni futkározni a szőnyegen, de sosem jön ki, ha én kiteszem, had járkáljon---visszamegy hamar. nem lenne szivem ketrecbe tartani, az akváriumot meg elfoglalta a 50-cm-es vizisikló.
2014. jan. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

a terra szerintem jobb

barátnőm is mondta.mert nagyobb állat és könnyebben kipisil belőle! lol

2016. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!