Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyalogat a patkányom?

Miért nyalogat a patkányom?

Figyelt kérdés
Dumbo csuklyás patim van, elmúlt már egy éves, de amióta hazahoztam, azóta folyamatosan nyalogat. :D Régebben olvastam, hogy lehet, hogy só hiánya van, kipróbáltam, hogy pici sót rakok az ujjamra és odateszem neki, kb. kettőt belenyalt, de különösebben nem érdekelte, viszont a másik ujjamat egyből magához húzta és elkezdte nyalogatni. :D Eleinte csak velem csinálta, de most már szüleimmel, barátommal is. Én már úgy vagyok vele, hogy szeretetből csinálja, mert mi nagyon szeretjük és szerintem érzi is (szüleim is imádják, pedig anyukám irtózik a patkányoktól, de őt sétáltatja magán) :) Tényleg nem tudok más magyarázatot, amikor kiveszem, egyből felpattan a vállamra és nyalogatja az arcomat, mint egy kiskutya :D Vagy odabújik hozzám, nyalogatja az ujjam, aztán ahogy simizem, mindig kattog a kis fogával, aztán elalszik. :) Szerintetek tényleg azért van mert szeret?

2012. okt. 16. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet.
2012. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Lehet hogy patkány-kutya keverék. :)))
2012. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg koszos vagy és meg akar mosdatni XD
2012. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ezen már én is gondolkodtam :D de így legalább nem kell fürdenem :D amúgy viccen kívül, nem vagyok koszos, koszos kézzel ki se veszem :P

Patkány-kutya keverék :D ez aranyos :D

2012. okt. 16. 15:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Mosdat. :) "Haver", vagyis "falkatag" vagy neki ;)
2012. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Biztos nagyon szeret :D
2012. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Remélem :) én imádom a kis majmot :)
2012. okt. 17. 10:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Kaját érez rajtad azért nyaldos.Vagy szeret:)
2012. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is ezt hittem eleinte, de mikor teljesen kajaillatmentes a kezem akkor is nyalogat :D sőt kiskorában ha kajás volt a kezem megpróbálta megharapni, (de csak amiatt, mert alapból senkit nem harap meg), de erről is leszokott, ha kajás a kezem érzi, de nem harap meg, max nagyon szagol :D szóval tuti nem azért :) meg bedugom a rácson az orromat és azt is nyalogatja olyan cuki, nem láttam még ilyen nyalakodós patkányt:D:D
2012. okt. 17. 17:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nyalogat, az azt jelenti hogy a falkájába tartozol, ez mindennapos szokás náluk, ezzel fejezi ki hogy szeret. Ha többet tartanál egyszerre, akkor egymással is csinálnák folyton. Sőt az enyémek még néha finoman tisztogatásból csipkedik is az ujjam. Ez nem fáj, olyan mintha vakargatna.
2012. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!