Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyalogat a patkányom?

Miért nyalogat a patkányom?

Figyelt kérdés
Dumbo csuklyás patim van, elmúlt már egy éves, de amióta hazahoztam, azóta folyamatosan nyalogat. :D Régebben olvastam, hogy lehet, hogy só hiánya van, kipróbáltam, hogy pici sót rakok az ujjamra és odateszem neki, kb. kettőt belenyalt, de különösebben nem érdekelte, viszont a másik ujjamat egyből magához húzta és elkezdte nyalogatni. :D Eleinte csak velem csinálta, de most már szüleimmel, barátommal is. Én már úgy vagyok vele, hogy szeretetből csinálja, mert mi nagyon szeretjük és szerintem érzi is (szüleim is imádják, pedig anyukám irtózik a patkányoktól, de őt sétáltatja magán) :) Tényleg nem tudok más magyarázatot, amikor kiveszem, egyből felpattan a vállamra és nyalogatja az arcomat, mint egy kiskutya :D Vagy odabújik hozzám, nyalogatja az ujjam, aztán ahogy simizem, mindig kattog a kis fogával, aztán elalszik. :) Szerintetek tényleg azért van mert szeret?

2012. okt. 16. 14:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:) akkor jó, én csak örülök ha szeret :D aranyosak lehetnek a tieid is! :)
2012. okt. 17. 17:55
 12/16 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is elmondták: szeret :D Kurkászni még nem próbált meg? A szüleidet és a barátodat is a patkánykolóniája részének tart (ha jól veszem ki az írásodból, nincs társa). Legközelebb 2 patit vegyél legalább, hogy ne legyen magányos (kell neki a patkánytárs), de egyébként nem lehet komoly gond azzal, hogyan tartod, hisz elég pozitív visszajelzéseket ad a patid.
2012. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
az én egyik dumbo patim a szemhéjamat nyalogatja mindig:D
2012. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát foglalkozok vele amennyit tudok, szerintem jól érzi magát :) aha nekem is nyalogatja a szemhéjamat is,mikor melóból hazajövök már vár és felmászik a rácsra mert tudja hogy kiveszem,most is ezt csinálta :DDD
2012. okt. 27. 21:44
 15/16 anonim válasza:
Nekem két lány patim van és mindkettő folyton nyalogat.Én is a kajára gondoltam először, de olyankor nekem is inkább harap.Az enyémek még nagyon fiatalok. Pont ugyan ezt a kérdést írtam be google-ba és ezt dobta ki :D
2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Darker válasza:
Az hogy szeret erős kifejezés, mondjuk, hogy elfogad, egy patkány nem szeret max kötődik, mert kaját adsz neki, meg foglalkozol vele. Amugy a patkányoknál nem az a befogadás jele, ha nyalogat, igaz igy tisztogatják egymást, de eredetileg kolóniákban élnek ami ugyan egy zárt közösség, de az jelzi, hogy egy egyedet befogadtak, hogy levizelik egymást, igy lesz a kolóniának egy egyedi illata, ami a többitől különbözik és igy kizárhatják a betolakodókat. Szóval ha levizel akkor ˝szeret˝ a legjobban!!! :D
2016. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!