Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miéért rágja a nyulam a...

Almaa22 kérdése:

Miéért rágja a nyulam a ketrece rácsát, éjjel-nappal?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 16:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A szénát ne csak néha add neki, hanem soha ne hagyd elfogyni! Szó szerint soha!
2012. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Nóri.13 ***** válasza:
80%

Az én nyulam is ugyan ezt csinálta, de hál' istennek leszokott róla :)


Több oka is lehet.

Mint már írták előttem, lehet, hogy a fogát akarja koptatni és emiatt.

Az is lehet, hogy 'unatkozik'.

De ugyanakkor néhány nyúl így próbálja jelezni ha éhes, vagy ha szomjas.

De vannak rosszcsont nyulak is (mint az enyém) akik csak azért csinálják,hogy a gazdi odamenjen, vagy hasonlók.

Meg aztán, a nyulak egy része éjszakai életet él, és ilyenkor elég feltűnően zörögnek...



Igazából ahány nyúl, annyi szokás.


Úgy olvastam van fogkoptatója. Ez jó, de például:

Az én nyuszim nem volt hajlandó fogkoptatót rágni. Nem ízlett neki vagy én nem tudom. Pedig több fajtát is kipróbáltunk.

Szóval lehet, hogy azok a fajták, amik neki vannak kitéve, nem ízlenek neki, vagy ilyesmi és ezért a ketrecet próbálja rágni.


Ha unatkozik, kéne neki társat venni, vagy kitalálni neki valamit amivel le tudod foglalni.


Viszont mint már többen is írták: fontos, hogy legyen kitéve széna és sose fogyjon el. Mi lucernát tettünk be neki, mert azt imádta.

De például répa is jó, ha megeszi.

Az enyém nem ette meg :)


Estére mi is letakartuk egy idő után. Olyankor sokkal nyugisabb volt. Nekem is így sikerült leszoktatni az esti mászkálásról.

Egyébként próbáld meg olyan anyaggal letakarni, aminek erős szálai vannak és nem tudja szétrágni, vagy a ketrecére tegyetek kiálló drótokat, olyan 2 cm-s távolságban és arra tegyétek azt az anyagot amivel le szeretnétek takarni. Így nem fogja elérni, de mégis le lesz fedve.



Remélem sikerült választ kapnod.

Ha hasznos volt a válaszom kérlek értékeljétek.

~Nóri*

2012. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi Nóri. Sokat segitettetek nekem, en is szokok neki zöldseget adni meg minden, de azt hiszem a heten beszerzek neki egy szenatartot es ma ejjelre letakarom, hogy hogyan fog viselkedni. Most a baratnőmnek is lett nyuszija, majd szerintem összebaratkoznak :)
2012. okt. 17. 20:35
 14/15 anonim ***** válasza:

A fogkoptató még mindig semmit nem ér, és nem azért rágja a rácsot. Ahelyett lehet betenni kisebb faágakat (főleg gyümölcsfa, neten megnézheted melyiket lehet betenni neki.)

. A faágakkal jól eljtászik és lerágja a kérget róla

2012. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 legendi péter válasza:
Szerintem rakj be neki naponta egy kb.4-szer 10 cm-s gallyat (mi eperfagallyat szoktunk neki adni.:D) nálunk azt szokták rágcsálni.
2012. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!