Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degukat mivel lehet jutalmazni?

Degu Höri Fan DHF kérdése:

A degukat mivel lehet jutalmazni?

Figyelt kérdés

Juti falat vagy mondjuk kézhez szoktatási kaják.

Mivel lehet?

Van kint pitypang levél azt szeretik.

Azzal lehet?



2012. okt. 29. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A pitypang levél, körömvirág, fűzfa levél, kamilla virág.

De a legjobb a "pulcsizós" technika. Csak a kezdő deguknak bő ujjú bejárat kell, pl. fürdő köpeny.

2012. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pitypangot szeretik és kaphatják is, de csak akkor, ha olyan helyről szeded, ahol állati ürülék nincs! (magyarul kutyát sem sétáltatnak arrafelé) Meg persze vegyszerezve, trágyázva se legyen.

Akáclevelet is kaphatnak, és a virágát is, de annak a szezonja már elmúlt.

Ha télen nem jutsz semmi finom növényhez, akkor vehetsz boltból ilyet: [link]

Ha a tápjuk nem csak pelletből áll, hanem vannak benne magok is, pl. kukorica, akkor azt válogasd ki, mert nem egészséges nekik. Viszont ha virágosládába elveted, a frissen kikelt zöld növény annál finomabb! Azt is lehet jutalomnak adni bátran. Növényként már egészséges is.

Én körömvirágot szoktam még nekik adni, szárítottan.

De lehet kapni a DM-ben Herbália Patika márkájú teafüveket, pl. citromfű, csalánlevél, virágos hajtások. Ezek apróra vannak vágva, és gyógynövények, a deguk nálam imádják! Arról nem is beszélve, hogy egészséges.

2012. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. A deguk elsősorban fűevők ezért kajával nem túlzottan motiválhatók. Ha kedveskedni szeretnék a mókuciknak én is a gyógynövényes, virágos keverékekre esküszök. Egészséges, illatos és nagy sikere van.
2012. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!