Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a különbség a vadászgörény...

Nalbievy kérdése:

Mi a különbség a vadászgörény és a vadgörény /sima, mezei/ között?

Figyelt kérdés

A fiam a kertben befogott egy görényt. Hogyan tudom eldönteni, hogy vad-, vagy vadászgörény? Engedje szabadon, vagy nevelhet belőle háziállatot? Jelenleg egy külső ketrecben lakik, még a hideg beállta előtt szeretnénk dönteni a sorsáról.

Köszönöm értékes (és értelmes) válaszaitokat!



2012. nov. 25. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az az alapvető különbség, hogy a mezei görény úgymond "vadállat", a vadászgörényt viszont tenyésztik. Nem szép kifejezés, de mondhatnánk, "nemesített fajta". Vagy inkább háziasított.

Tegyetek vele egy látogatást a dokinál, ő majd minden kétséget kizáróan megállapítja hogy tartható e, vagy el kell engedjétek.

2012. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát még egy háziasított vadászgörénnyel is nehéz bánni, főleg ha előtte rosszul bántak vele stb stb, de ha még vad is az még rosszabb. Képet tudsz róla esetleg felrakni? Ismerősünk szokott befogadni és gondozni, szocializálni göriket, amiket az utcán talál (ami egyre több és több lesz) és utána szerződéssel örökbeadja.
2012. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
Egy egészséges vad görényt fizikai képtelenség elkapni. Vagy szelíd vadászgörényről van szó, ami elszökött vagy kidobták, vagy súlyos beteg és nem volt ereje menekülni. Ha lefotózod, az is lebuktathatja, mert a vadászgörénynek többféle mintája is lehet a fején, a vad görények külleme viszont egységes.
2012. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőkörben fotózd le, rakd fel ise, valaki csak meg tudja állapítani milyen fajta, vagy vidd be az állatorvoshoz. Ha vadázsgörény, lehet hogy elszökött, és a gazdija keresi, akkor szerintem kérdezz körbe, hátha elszökött valahonnan, ha nem kerül elő a gazdi, akkor meg lehet tartani, de ha vad görény, én nem tartanám meg, egy csomó betegséget terjeszthet, szerintem még veszett is lehet... persze nem tudom biztosra.
2012. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lehetetlennek tartom,hogy vadgörényről lenne szó,ugyanis lehetetlenség csak úgy befogni és messziről kerüli az embereket.Ha vadászgörény akkor meg lehet, hogy keresi a gazdája(több embert is ismerek akinek elveszett a görije,az is lehet h az övé),először is érdemes lenne felrakni göris oldalakra akár facebookra h találtatok egy görit,hátha meg van a gazdája(vagy chipet nézetni).
2012. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elvittük állatorvoshoz, egy elkóborolt vadászgörényről van szó. Valóban ez volt a legegyszerűbb, és a legmegbízhatóbb módja az azonosításnak. Most az állatorvos néz utána, nem hiányzik-e valakinek.
2012. dec. 4. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!