Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így megfelelő lenne neki?...

Ez így megfelelő lenne neki? Ja és az etetéséről (PONTOS) információt aki tartja tud? (mit, mennyit, mikor, mennyiért)

Figyelt kérdés

Nos, akkor:

-A ketrecet én csinálnám Neki, félig rozsdamentes ponthegesztett acélrácsból (1x1-es lukkal) lenne, félig pedig 18 mm-es bútorlapból (alja, teteje [hogy lehessen rá pakolni] és a hátulja [mert ha a falamat véletlenül összekarmolja, lehugyozza, kajával összekeni rácson keresztül, az nem lenne túl jó :/ ]) Úgy tervezem, hogy minimum 1 de lehet hogy 2 galériát építenék be, ezt még nem tudom miből kéne... (gondoltam bútorlapra, mert a műanyag bevonat takarítható, de nem veszi magába a véletlen balesetek szagát (ürülék, vizelet)?) Méretekre (az ágyam és az íróasztalom között lenne) kb a 60x60-as alapterületre, és a magasság a galériáktól függ, fizikailag a felső határa (polc miatt) a 120 cm.

Az érdekelne, hogy ez elég-e Neki, vagy rendezkedjek, és csináljak nagyobbat?

-Gyakorlatilag amit találtam a neten azt mindent elolvastam, fórumokat, leírásokat egyszóval: MINDENT! Viszont vannak olyan kérdések, amikre sehol sem találtam választ. Íme: Jelen pillanatban ha veszek egy kölyök vadászgörényt, mennyit kell ennie, és baj az etetésében, ha reggel 6:45-től délután kb 3 óráig nem vagyok otthon, vagy esetleg amikor még többször kell naponta kapnia enni (például délben, amikor suliban vagyok) azt az időt próbáljam nyárra helyezni, és akkor kezdeni? Az is fontos tényező, hogy a szüleim csak akkor engedik meg egy ilyen ördögfióka tartását, ha (nem az elején, egyszer megvásárolandó dolgok) a havi ellátása nem sok, ezért aki tart, az kérem írja le, hogy mennyit ad Neki, (és ezt milyen életkorban) mikor, és ez neki mennyibe kerül. Egyébként semmi gond nem lenne vele, mert anyum megengedte teljes mértékben, apunak meg 1 feltétele van, hogy ne rajtuk maradjon, ha épp rossz napom van. Nos ezeknek megfelelek, és aki eleinte nem kedveli, az rá fog jönni, hogy semmi baj nincs vele, mint ahogy erre már nálunk sok példa volt.

Van itt (ez a legfurább) még egy kérdésem: Rendszeres az életem (ami tudom nekik fontos, ezzel biztos nem lesz gond), és ezért ébresztőórát használok, ami nem a legkellemesebb dallamra van beállítva, mert nem altatási célú :) . Ez számít valamit a görényeknél, vagy nagyon haragudna érte?

Gyakorlatilag az itatón, etetőn, almostálcán, (talán) csöveken kívül mindent meg tudok neki csinálni, szóval az indulás sem fájna nagyon sokba.



2012. nov. 26. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem, de ismerősömnek van görénye, kb. annyiba kerül mint egy macska. És igazából ő mindenből a legjobbat szeretné neki, lehet ezért jön neki ki sokba de olyan 15-20 ezer havonta. De ha nem vagy otthon szinte sose(7-től 3-ig az nagyon sok idő) az nem lesz jó, mert míg pici (meg nem is pont az, hogy pici, hanem hogy új helyen van azért is) meg kell szoknia, téged, az új helyét, új zajokat, új ízeket, ez sok neki és sokat kell vele foglalkozni. Ha szerencséd van akkor a tenyésztőnél olyan napirendjük van, hogy nappal alszik és akkor még bevállalható. De a görények átállnak embermódra és este alszanak, a legtöbb.

Hát nem sok, de ennyit tudtam hozzátenni :)

2012. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos erre számítottam, mármint hogy nem jó ha suliidőben kezdek, mert az kevés. Ami az árakat illeti, érdekelne további érték, kérlek írjatok még :) . De nekem volt macskám, és szerintem soha nem jött ki 15-20 ezerre a tartása havonta... szerintem nagyon rossz esetben is csak 5 körül volt...
2012. nov. 26. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem sok az a 8 óra amíg suliban vagy, mert kb. kétszer annyit alszanak, mint az emberek így rendszeresen tudsz foglalkozni vele és ha 3-tól este 10-11-ig ki van engedve az megfelelő. Etetés (havonta)

normál esetben 3.000 - 10.000 Ft, de ugye néha orvoshoz is kell vinni...

2012. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na, reméltem hogy nem én vagyok a hülye ilyen téren :D Ja és utolsó: Az oltásokat, betegségeket már számoltam, de az ugye egy kutyánál is van (a szüleim mindig ahhoz hasonlítják árban...)
2012. nov. 27. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem gond, ha a ketrecben van, amíg te suliban vagy. Egyrészt sokat alszanak, másrészt hozzászokik egy idő után ahhoz, hogy mikor tudsz vele foglalkozni. Reggel suli előtt játszol vele egy kicsit, lefárasztod, aztán délutánig szunyókál, aztán megint jöhet a móka. Mi is be szoktuk zárni, olyan is volt már, hogy egész napra itthon hagytuk (pl. szilveszterkor). Kapott elég száraz kaját, plusz husit is, meg egy nagy adag pasztát távozáskor-érkezéskor. Olyan, mint a macska, tehát beosztja a kajáját, annyit eszik, amennyi jól esik neki.

Én nem értek egyet azzal, hogy havi 15-20.000-be kerül egy görény tartása. Közel sem olyan sok. 5.000 Ft körül kijön akkor is, ha tápot adsz neki, akkor is ha húst. A konzervet az én görényem már nem szereti, meg egyébként ugyanannyiba kerülne kb., mintha csak húst vennél neki. Egyébként mi nagyon sokat foglalkozunk vele, és csak akkor zárjuk be, amikor elmegyünk itthonról, szóval az alkalmankénti hosszabb bezártság nem viseli meg.

Árak: Görénytápot már 1000Ft-tól lehet kapni (bár az én görényem azt a fajtát - Kiki a neve azt hiszem - nem igazán szereti), "finomabbak" már 1500 Ft-tól vannak, csak körbe kell nézni, mert 1-1 bolt között több száz forintos különbségek is lehetnek ugyanazt a terméket nézve. Husit akár az ebédre szánt adagból is adhatsz neki (csak sertést ne), egy darabot megfőzöl vízben (kb. 20 perc). A vízből is önthetsz a husi mellé neki, az enyém imádja. Ezenkívül pasztát vegyél mindenképp (kb. 1500 Ft egy tubus Gimpet és hónapokig elég).

A kombinált oltás 4500 Ft volt nekünk legutóbb. A veszettség elleni árát nem tudom pontosan, de az kevesebb.

Görénytáp helyett/mellett adhatsz neki jó minőségű macskatápot is. Valamelyik görény szereti az alutasakos macskakaját is, az enyém hozzá se nyúl. :D Ezen kívül imádja a legtöbb a kígyóuborkát és a paprikát (nem a csípőset persze :D), az édes almát, illetve egyéb zöldséget, gyümölcsöt, amiket adhatsz neki néha, csak mindig nézz utána előtte, hogy nem tilos-e (mint pl. a mazsola esetében, amit a görények imádnak, viszont mérgezést válthat ki náluk).

Az ébresztőd nem fogja zavarni, a legnagyobb hangzavarban is tud aludni, ha ő aludni akar. :D

A faburkolatra rakhatsz esetleg linóleumot, mert azt könnyű takarítani.

Hámot is vegyél neki, mert szeretnek kinn mászkálni és földet túrni. :)

2012. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A macskakajával vigyázz, mert a legtöbben több a növényi származék, mint a hús, ami a görinél gyomorbajokat okoz!

Az előző pedig jól összefoglalta mennyit ideális foglalkozni vele! Ha nincs otthon sok időd valamikor egy több órás játék helyett elviheted egy hosszabb sétára!

2012. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


A ketrecnél az a lényeg, hogy legalább 1 m2 alapterületű legyen, hogy kényelmesen tudjon nyújtózkodni benne. A több szintet nagyon szeretik, és amikor suliban vagy, sokkal jobban fogja magát egy ilyenben érezni.


Abszolút nem baj, hogyha bezárod, amíg te iskolában vagy. át fog állni a te életritmusodra. Tehát este fog aludni, amikor te, és akkor is, amikor nem vagy otthon. A lényeg, hogy legyen előtte kaja és friss víz.


Én estére például száraz vadászgörény tápot adok neki, egy hete vettem ( Ferret Nature a márkája ) 1680 Ft-ért, nagyon szereti. Arra a száraz tápoknál vigyázz, hogy az összetételben a mérvadó a hús legyen ( csirke, pulyka... stb ). És ha szárazat adsz neki, akkor friss víz mindig legyen, mert azután nagyon szomjas.


A kaja nem kerül annyiba, egyszerűen meg tudod oldani. Ha anyukád főz például, elkérsz tőle egy kis darab húst, megfőzöd neki, egy étkezés kijön belőle, de akár kettő is. A kis görények még többet esznek, nekem 7 hónapos kétszer adok neki enni, nem igényli a többszöri étkezést, persze a jutalomfalatokat imádja. Tojás! Imádják a tojást! Megcsinálhatod omlettnek ( persze só és minden egyéb nélkül ), vagy megfőzöd. Nekem úgy szereti a legjobban, ha felütöm egy tálba, kis mézzel és egy picike kukoricapehellyel összekeverem. Édesen nyammog rajta. Az aszpikos kaják olcsóak, de amikor kicsi érdemesebb a drágábbat venni, amiben több minden van, mert egyrészt jó egészséges lesz tőle, másrészről ha elkényezteted, akkor könnyebben hozzád fog szokni.


Az oltásokat mindenképp be kell neki adni, pár ezer forint, viszont ő is és te is biztonságban vagytok. Ha hím görényt veszel, azzal számolod kell, hogy 8-9 hónapos korában válik ivaréretté, mindenhová oda fogva tenni a szagát, ez pedig nem mindig kellemes. Nekem még van egy kis időm ( amúgy most kaptam szóval én is új vagyok).


Mivel én is most kezdtem bele a görényes életbe, így azt tudom neked tanácsolni, hogy mindenképp kicsit vegyél. Én hét hónaposan vettem, cefetül harapott ( néha még most is ), nem tudott itatóból inni, nem ismerte a húst, nem tudom mivel etették. De már egész jól haladunk. A lényeg, hogy ne engedd ki rögtön, hagy szokja a helyét, a szagokat, beszélj hozzá nagyon sokat. Nekem bevált. Már nem támad rám, csupán játékból harap ( inkább csipked ) néha, de jó úton haladunk, hogy erről is leszokjon. :)


Ha bármi kérdésed van, írj nekem nyugodtan, én is új vagyok, ugyanazokkal a problémákkal szembesülök, mint te. Én már jól haladok :)

2012. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! 2 vadászgörényem van és imádom őket, még gimnáziumba jártam amikor kaptam az elsőt! DE! Nagyon nagyon gondold át, mert nagy felelősség és ezzel együtt gond is. Nem lehet egy macskához hasonlítani!!! Szüleimmel élek még, így a szobámban kell őket tartanom.Szóval, a bűz az sokszor elviselhetetlen (nem kaparják el, mint a macskák), kakit naponta kell kiszedni, de így is hetente 1-2x kell teljes ketrec takarítást csinálni, ugyanis nem mindig használják az almot. A vizes és a kajás tálat kiborogatják, a rongyukat amiben alszanak belehúzzák a vízbe, meg néha bele is pisilnek, ha nincs kedvük kimászni az alomba. Ehhez kapcsolódik, hogy jól ki kell választani az almot is (nekünk a Lidl-ös Coshida jött be kb 700-800 ft). Nincs két szintes ketrecük. Volt, de nem használták ki rendesen, csak a felső szinten voltak, így viszont minden tiszta kaka volt, mert lusták voltak lemenni az alsó szintre az alomba. Sétálni én már nem járok velük, voltunk eleinte, de mentek pár métert utána ölbe akartak jönni, nem volt így értelme. Rengeteget alszanak, szóval amíg iskola van addig nyugodtan lehet a ketrecbe, sőt nem is tanácsos ketrecen kívül hagyni, ha nem vagy vele! Mindenhová be-, ki-, le-, felmásznak, bújnak, ugrálnak. Szobádat tedd göribiztossá! Enyémek előtt táska se lehet ha kint vannak, mert kinyitják a zipzárt is, szekrényeket is, úgyhogy nehezéket raktunk már oda, de eltolják, erősebbek mint gondolnád :) Ivartalanítási költségeid tuti lesznek, másképp nem lehet őket tartani, veszélyes a görényre nézve!! Ja és még valami, egy kicsit sem apróság: az én hímem rázza a ketrecet ez iszonyat! Tudod hány álmatlan éjszakánk van miatta.. mert ő éppen akkor akar enni, vagy másik rongyot maga alá vagy bármit.. próbáltuk leszoktatni, nem foglalkozni vele, de elviselhetetlen a ketrec tépés hangja, így végül mindig eléri amit akar. És nekem elhiheted, hogy baromi rossz másnap így suliba, dolgozni menni. Etetésről annyit, hogy az enyémek iszonyatosan válogatnak, este kapnak meg napközben egy keveset. Ha kint vannak játszani, nagyon oda kell figyelni, hogy minden ajtó-ablak zárva legyen, mert eltipliznek pikk-pakk. Nálunk a hím harapott, de szerencsére és sok munkával leszoktattuk róla. a nőstényem mentett göri, ő az idegeneket harapja. A nevelés nagyon fontos, hogy ne legyen harapós, idejében le tudd róla szoktatni, mert ha pl. elutazol nem fogja tudni más gondozni őket addig. A mi görényeink 6 és 8 évesek, így nem egy pár hónapos dolog, évekig gondját kell viselned, ezért alaposan át kell gondolni!!


Tény, hogy szeretem őket végtelenül, vicces,szeretettel teli kis állatkák, akik tényleg mindig mókáznak valamit.

Ezeket azért írtam le, mert amikor én megvettem az első görimet csak fanatikusokkal beszéltem és nem tudtam, hogy valójában mire is vállalkozom. Megfogadtam, hogy mondjon rám akárki akármit, én nem leszek elfogult és nem fogok becsapni senkit, mert igenis vannak árnyoldali.

2013. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!