Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lány vagy fiú csincsillát vegyek?

Lány vagy fiú csincsillát vegyek?

Figyelt kérdés
Most fogok venni csincsillat és nemtudom làny vagy fiú legyen.Melyik a szelidìthetőbb,nyugodtabb baràtsàgosabb ? Melyik birja jobban az egyedül létet?

#kisàlat
2013. jan. 19. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
a csincsilla társas állat ,egyénfüggö ki mit szeret de alap tulajdonságuk a társasság... alapjűratban maguknak valok, nem türik hogy kézbe vedd és simogasd, nem macskák. de hallottam oylat ami kifejezetten ölbe szeretett lenni. de ez ritka.a csincsilla makacs, önfejü,rossz,szinte nevelhetetlen, kb mint egy ygerek. de én is imádom öket.
2013. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez egyàltalàn nem nem függő? Mongyuk a fiú amikor ivarérett lessz nem lessz ingerlékeny?
2013. jan. 19. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
sajna nem vagyok totál tapasztalt e téren:( pár éve volt 2 csinink, kb 1 évesek lehettek, akkor még elvoltak. két fiu.csak sajna elpusztult az egyik,igy vettem a másik mellé egy picurit mert azt jobban elfogadják.de aztán 1-2 évesen elkezdte szétmarcangolni a régi csinimet, igy el kellett vinnünk. vmi tenyészfiu lett belöle. a másik azota egyedül van (fiu) és nagyon jol érzi magát. szoval ö egy olyan eset aki imád egyedül lenni.lányos tapasztalatom az nincs.ez a fiu az exemnél van és iszonyu barátságos állitolag. még a kutyával is elvan. ugyhogy ö nem agresszor. mondjuk ö mindig nagyon félös volt, mostmár helyrejött. attol függ nyilván milyet fogsz ki. aki elkezdte tépni az egy tipikus vezérállat volt.de itt egy honlap, csincsilla.hu itt fenn van bármi amit tudni akarsz. vásárlással kapcsolatos tippek is vannak érdemes körülnézni és a forumon szakszerübb tanácsot is kaphatsz:)
2013. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitstéget :) szerintem én is fiùt veszek lehet jól ellessz egyedül persze sok törődés mellett
2013. jan. 19. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
A csincsillás fórumon érdeklődjél! Nem jellemző rájuk hogy jól ellennének egyedül... :) Viszont van már 1-2 olyan tenyésztő, akinél extra szelíd, vállon ülve buszozó csinit találsz. Csak az a gond a kicsivel, hogy aki rá mosolyog, arra át akar ugrani, és mindenki röhög, ha meglátja a kíváncsi szőrgombócot. :) (Ez a nagy barátságosság se jellemző rájuk, de a fórumon tudsz informálódni melyik tenyésztőnél milyenek a jószágok.)
2013. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen :)
2013. jan. 20. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedved 1. válaszoló ! Csak szoktatás kérdése kell hozzá sok türelem. Attól függ hogy 1 vagy 2 csinit vegyél hogy mennyit foglalkozol vele.A lányok szelídebbek mint a fiúk. Ha még sosem volt csinid akkor olvass róla hogyan kell gondozni,mi kell neki !
2014. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem egy fiú van. Vannak napjai, amikor bújós, igényli a simogatást, ráül a fejemre, rám telepszik, van amikor hozzá sem lehet érni, mert egyből eltolja a kezem, ha nem értek a szép szóból harap. :) Van, hogy szó nélkül visszamegy a ketrecébe, aztán van, hogy percekig kergetem, mire el tudom kapni.

Ő nagyon jól el van egyedül, valószínűleg közrejátszik, hogy ahonnan elhoztam ott ő volt a többiek boxzsákja, tehát a többi csincsillától nem szerzett túl sok jó tapasztalatot. Kapott néhány plüsst, azokat elráncigálja. Eléggé féltékeny is. Egyik volt lakótársamnak van egy nyuszija, gondoltuk megpróbáljuk őket összebarátkoztatni..hát nem ment..ahogy lehetősége nyílt rá, már rá is ugrott a hátára, úgy kellett letépnem róla.

Igazi kis egyéniség. Nagyon okos, viszont csak akkor csinál meg dolgokat, ha ő is akarja. Nagyon jól tudja, mit szabad és mit nem(ha rosszat csinál, akkor néz rám, hogy rászólok-e), de már csak azért is csinálja. Ilyen szempontból olyanok, mint a macskák.

2015. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!