Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretnek a tengerim...

Miért nem szeretnek a tengerimalacaim a ketrecen kívül lenni?

Figyelt kérdés
Ha a ketrecük mellé rakom őket, azonnal vissza akarnak menni és rágják a ketrecet, ha meg máshol vannak, mozdulatlanok. Mit tegyek? Tavasz óta nálam vannak de ha kiveszem őket csak az ölemben akarnak lenni, pedig elvileg sokszor ki kéne őket engedni.

2013. jan. 30. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki :P

Tavasztól vidd ki valami rétre legelni, és borítsd le őket egy műanyagládával.

2013. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Félnek..Próbálj meg kaját kirakni a ketrecen kívülre vagy etesd őket mikor kintvannak vagy valami..Valahogy próbáld meg barátságosság tenni..Vagy csak nyisd ki a ketrecet legyen folyamatosan nyitva és ne te vedd ki őket hanem várd meg hogy maguktól kimásszanak..
2013. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam,hogy kinyitom a ketrec ajtót és ők kiugranak. Ha megunták a szaladgálást,akkor visszaugranak a ketrecbe. Igy biztonságban érzik magukat,nem eröltetve jönnek ki,igy szivesen vannak kint. Próbáld ki ezt.
2013. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. jan. 30. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló, a tieid ki tudnak ugrani? Az enyémek valamiért nem. Beugrással nincs gond, csak kifelé nem megy nekik. Amikor ki akarnak menni, akkor nyugtalanok, füttyögnek, rágják a ketrec oldalát és olyankor kiveszem őket.

Van egy sarkuk a szobában, amiből komplett játszóházat csináltam, bújókkal, mindennel. Van egy valaha hálózsákként funkcionált takaróm, azt teszem alájuk és a szélét összegyűrve visszahajtom, imádnak alagutazni benne. Talán egy ilyen megoldás a te malacaidat is aktiválná, kérdező. Meg szoktam szénát, finomságokat is tenni oda. Egyik kedvenc játékuk az, amit barátom "seek and destroy" néven illet. Ilyenkor finom falatkákat dugdosok el mindenhová a játszóhelyükön belül. A játék abból áll, hogy ezeket kell megkeresniük és elpusztítaniuk, aminek lelkesen eleget is tesznek. Kitűnő szaglásuk van, a leglehetetlenebb helyeken elhelyezett uborkadarabokat is pillanatok alatt megtalálják.

2013. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló vagyok. Én vettem egy létrát/rámpát vagy hogy is nevezzem,azt rakom kivülre a ketrecnek döntev,de teszek rá egy törölközőt úgy,hogy belógjon a ketrecbe. Erre ugranak rá mert félek,hogy a ketrecbe akad a lábuk és kitörik,szóval erre ráugranak és lemennek a rámpán. Visszafelé meg fel a rámpára,onnan beugranak a ketrecbe.
2013. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Az 5-ös voltam. :)
2013. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Végül is nagy a szobám, elférne benne egy játszóház:D remélem örülni fognak neki.
2013. jan. 31. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!