Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy tengerimalac? Miért?

Hörcsög vagy tengerimalac? Miért?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam? Mindkettőről jó dolgokat hallok de nem tudom melyik lenne jobb választás. Fontos tényező nálam még, hogy lehetőleg ne legyen büdös.(persze hetente takarítanám)

Az is fontos, hogy van két kishugom, akik biztos gyappasztani fogják. Szerintetek e szempontok alapján melyiket válasszam?:)


2013. febr. 4. 17:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

és mi igaz abból hogy nagyon hangos? nyüsszög meg fütyörészik? Ez azért lenne gond, mert a két hugom még olyan korú

, hogy alszanak nappal is és nem lenne jó ha mindig felébresztené őket a malacka.


Egyébként a malacot lehet vinni sétáltatni az utcára? mert van tengerimalac hám.

2013. febr. 5. 15:50
 12/24 anonim ***** válasza:
hát nővéremnek volt 2 malaca és ők általában nagyon nyugodtak voltak halk hangot azért adtak ki de az nem volt vészes, csak akkor hangosak ha zacskózörgést hallanak vagy ha éhesek, de ha rendszeresen ugyanabban az időpontban adsz nekik enni akkor ez nem jelent problémát, és én úgy tudom h a legjobb ha napi 2szer kapnak enni
2013. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
ja és hát én nem merném kivinni sétálni én úgy tudom amúgy is h a hám inkább csak szállításhoz való (előző voltam)
2013. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Legalább 100-as ketrecet vegyél, főleg két malacnak. A 60-as, amit belinkeltél, nem elég még egynek se.

Csak akkor visítanak, ha nagyon kell nekik valami, például éhesek vagy szeretnék, hogy kivedd őket. Amúgy nyugisan elvannak, tapasztalatom szerint.

Sétáltatni nem szokás őket, szerintem nem is szeretnék. Jobban szeretik, ha ki vannak engedve szaladgálni, lakásban vagy kertben (ha van) szépen elkerítve.

2013. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én két éve kaptam a malacomnak hámot, de gyűlölte. A folyosónkon sem akart elindulni, nemhogy egy hangos utcán, ahol járkálnak. Rá is léphetnek, mert nagyon apró. Nekem egyedül van a malackám, nagyon boldog, igaz napi 2-3 órát velem van, máskor meg a szobában vagyunk együtt :)
2013. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

hát remélem is h nem hangos mert akkor vele együtt engem is raknak ki anyáék a házból XD

akkor úgy látszik nem fogom sétáltatni pedig olyan jó lenne:D

Hát figyelj ha mutatsz nekem 100-as ketrecet ilyen árkategóriába akkor azt kérem. annyira drágát nem kaphatok, ottvan még a széna a faforgács és maga a malacka is. egyébként meg nem lesz 2 malacom.

Köszi a sok választ!:D

2013. febr. 5. 22:52
 17/24 anonim ***** válasza:

Én a tengerimalacot javasolnám!Nekem két malacom van(voltak már hörcsögeim is), és hetente takarítom őket.A malackák nem büdösek,hülye aki azt állítja,olyannak biztos nem volt sohasem malaca ;)

Ahogyan azt sokan írják a tengeri malac a legjobb választás,gyerekek mellé..Lehet simogatni,gyömöszölni,és ,ha már teljesen ki is hozták a sodrából akkor sem harap.(A hörcsöggel ellentétben).Többet él ,mint a hörcsög .Normál körülmények között 6-10 évet is elélhet..Míg a hörcsög 2-3 évet él csak(persze vannak kivételek)Ha malacot szeretnél semmiképpen se egyedül tartsd!Az egyedül tartott tengerimalacok nyilván jobban ragaszkódnak gazdijukhoz,viszont mégis szüksége van egy társra akivel együtt lehet,szót érthet vele.Az egyedül tartott malacok sokkal kevesebbet élnek,mint csoportban tartott társaik.Sok sikert ;)

2013. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Amit küldtél ketrecet ,az sajnos nagyon kicsi..A ketrec minimum 98 x 57 x 40 cm kell legyen..És mégegyszer hangsúlyozom felejtesd el,hogy egyedül tartanád a malacot!!!!Ha nem akarsz szaporulatot akkor vegyél két aznos neműt (2 lányt javasolnám,ők nagyon békések, a fiúk veszekednek)Semmiképp se tartsd egyedül,az neki kimondhatatlan kínzás.Egyik barátnőm is vett egy malacot,nagyon szerette mindent megadott neki,a malac is ragazkodott hozzá,mindig kivette foglalkozott vele.Ám egyik napr arra lett fyigyelmes a malac nem eszik semmit..Rá 2 napra el is pusztult, depressziós lett!!Két szép évet töltöttek együtt,Ez is azt mutatja ,hiába a gazdi sok gondoskodása,egy malac társat sehogysem tudja pótolni!
2013. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Használtan lehet kapni olcsóbban is 100-as ketrecet, vadiújan elég tényleg drágák.
2013. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

hát igen. igazából csak pozitív tulajdonságai vannak a malacnak:)

Hát a ketreccel bajba leszek de csak megoldom:D

2013. febr. 7. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!