Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tisztítsam? (lent)

Hogyan tisztítsam? (lent)

Figyelt kérdés
Hogyan fertőtlenítsem ill. tartsam szagmentesen a Ferplast Jenny rácsot? Krómozott, de az előző használója vagy Domestos fertőtlenítővel mosta és látszik ahol lemarta a krómozást a rácsról, Na én pont az ilyet szeretném elkerülni. Forróvízzel mostam át és utána gyorsan szárazra töröltem, de ragad (patik mászkálnak rajta). Mit tegyek? Ötlet?

2013. febr. 15. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ecet? Környezetbarát, oldja amit kell, kicsit fertőtlenít is, csak a család kiköltözik a szagtól...
2013. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is az állatkereskedésben ecetet ajánlottak, teknősakvárium kimosására. Arra is bőven jó.
2013. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Kipróbálom!
2013. febr. 15. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ecettel szabad csak a ketrecet mosni. Aztán jól leöbliteni.
2013. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Angelus Lanx ***** válasza:

Ha esetleg nem akar lejönni a sima ecettől, akkor szórd be a felületet szódabikarbónával, majd öntsd le esettel. De vigyázz, hogy ne nagyon mosd le az szódabikarbónát a felületről, mert akkor semmi hatása sem lesz. Akkor jó ha az ecet pezseg, miután ráöntötted a szódabi.-ra. Hagyd pár percig, hagy pezsegjen, majd mosd le sima vízzel. És ennyi.

Évek óta ezzel mosom az akváriumokat, terráriumokat és amíg voltak görényeim, azoknak a helyét is kb 2 havonta ezzel a kombinációval fertőtlenítettem végig. Soha semmi probléma nem volt, csak rendesen le kell a végén öblíteni.


Illik tudni:

Nagyanyáink és a felmenőik is így takarították a házat, mert tökéletes vízkőoldó hatása van. Ezt néhány száz év alá tudja támasztani.


Jó szórakozást!

2013. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!