Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyalogat mindent a nyuszim?

Miért nyalogat mindent a nyuszim?

Figyelt kérdés

A szőnyeg a kedvence, ha lefekszik rá, képes 20 percig is nyalogatni kis szünetekkel, és látszik a fején, hogy halál jól érzi magát :) A fotel mellett is, ha elmegy, néha megáll és 5 percig nyalogatja. A kanapét is, meg a tetején sorakozó plüssnyuszikat is előszeretettel nyalogatja. Meg nekem is a nadrágomat, amikor leülök hozzá a földre...

Miért nyalogat mindent? Ez mit jelent nála?



2013. febr. 28. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is nyalogat. :)
2013. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
A házi nyulat az üregiből tenyésztették ki, akik csoportosan élnek, a nyalogatás a kapcsolattartás része. A bőr nyalogatásával sókat is beszerezhetnek, mivel a bőr is a kiválasztásunk része, sok felesleges sót adunk le rajta. A tengerimalacom csak az emberek bőrét nyalogatta.
2013. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert így szeretgeti meg a dolgokat! Ismerkedik velük, hátha visszanyalogatják! :) A sófelvételt, mint indokot el lehet felejteni.
2013. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is nyalogat mindent:). Az összes részemet, amit épp elér (láb, kéz, arc), a ruhát rajtam és a ruhát, ami épp nincs rajtam, de még nem tettem el..., időnként a szőnyeget, amikor feloson az ágyra, ahová egyébként nem szabad mennie, akkor a díszpárnákat is-hát csoda, hogy alig van szívem lezavarni:D?


Ezzel a szeretetét fejezi ki:)). Gondolom, érzi a tárgyakon is a szagunkat, azért nyalogatja azokat is szívesen.

2013. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!